WorldSBK: Aktualizovaný kalendář na rok 2020

Kvůli šíření koronaviru dochází ke změnám víceméně všech závodních podniků, které se na jaře měly jet. Změny jsou i v mistrovství světa Superbiků.

Zdroj: WorldSBK

Aktualizace 3. 3. 2020

Kvůli omezení cestování do Kataru se FIM a Dorna WSBK rozhodla přesunout závody mistrovství světa Superbiků v Kataru. Příčinou je koronavirus a jeho šíření po světě. V Kataru se kvůli karanténě všech, co by sem přijeli z Itálie, nejela ani královská třída MotoGP. Tím, že spousta lidí zapojených do obou šampionátů žije v Itálii, navíc tu je i početná fanouškovská základna, rozhodli se závody odložit. Zatím nebyl náhradní termín potvrzen.

Aktualizace 11. 3. 2020

Kvůli stále většímu šíření koronaviru (Covid-19) a přijímání preventivních opatření od vlád jednotlivých států, dochází ke změnám závodů WorldSBK. FIM, zástupci okruhů a Dorna WSBK oznamují, že se přesouvají závody ve Španělsku a Francii. Španělské kolo se pojede místo 27. – 29. března nově od 23. do 25. října 2020 a ve Francii se pojede místo 25. až 27. září od 2. do 4. října 2020. Změna a posun o týden v Magny-Cours je kvůli změnám v kalendáři MotoGP.

Aktualizace 24. 3. 2020

Kvůli stále většímu dopadu koronaviru (Covid-19) na veškeré společenské akce napříč celým světem, přichází mistrovství světa Superbiků s dalším odložením závodů. Nyní jde o závody v holandském Assenu, které se měly jet od 17. do 19. dubna 2020. Nový termín byl naplánován na léto od 21. do 23. srpna 2020. Samozřejmě, že budou nadále FIM, Dorna WSBK a organizátoři dál řešit závody podle aktuální situace v jednotlivých státech.

Aktualizovaný kalendář WorldSBK 2020

Autor příspěvku: Eva

Už pár let se pohybuji v motocyklovém prostředí jako redaktorka, která přináší aktuální informace ze závodního dění různých šampionátů, ale zajímám se také o novinky motorek a vše, co je spojeno s jednou stopou.