Jarní cena Brna očima Karla Peška

Jarní cena Brna očima Karla Peška

Karel Pešek hodnotí letošní Jarní cenu Brna, která byla jednou z prvních veřejných akcí po nucené pauze kvůli koronaviru.

Po dlouhé pauze způsobené koronavirem, konečně zaburácely motory závodních motocyklů při Jarní ceně Brna na Masarykově okruhu. Příležitost k pořádnému svezení využil i Kostelecký jezdec Karel Pešek. Přestože se letos tento závod konal až v červnu, tradiční aprílové počasí opět potrápilo jezdce i jejich mechaniky a i když letos nesněžilo, padaly alespoň kroupy.

Program Jarní ceny začal v pátek volnými tréninky, kde na mokrém povrchu Karel obsadil 5. místo.

„Už od rána jsem se těšil na motorku a i když mě čekala jízda na vodě, která mi poslední dobou moc nesedí, už od prvních kol jsem se cítil velmi dobře. Časy byly uspokojivé, ale to pro mě nebylo důležité, cíl byl po velké pauze bez motorky zase si vše osahat a zjistit co a jak funguje. Udělali jsme nějaké adekvátní nastavení, nasadili dva roky staré jeté gumy a šli jsme do toho. Všechno bylo fajn, jen jsme měli problém s převodovkou a z výfuku se nám kouřilo jak z lokomotivy 😀 , tak jsme udělali pár změn do druhé dne…“

Sobota už byla dnem prvního závodu, kde Karel obsadil 6. místo po krásném souboji s Markem Červeným.

„Kvalifikace dopadla dobře, když vezmu v potaz kouření z výfuku a vypadávání 3. a 4. kvaltu a to v Brně nechceš. Přestože se nám závadu nepodařilo odstranit, rozhodli jsme se jít do závodu a doufali, že to motorka vydrží.  Závod? Od začátku jsem věděl že to takhle dopadne a já budu bojovat s Márou. Na kluky vpředu jsem bohužel teď neměl díky naším problémům s motorkou. Do závodu jsem nedal ani nové gumy, přišlo mi to zbytečné. Přes všechny problémy jsem si užil jak samotný závod, tak i krásný souboj s Márou, se kterým jsme se několikrát předjeli.“

Nedělní závod proběhl za vydatného deště a Karel tento náročný závod dokončil na místě pátém.

„Trošku jsem chtěl, aby pršelo, jelikož netlačíte tolik na pilu a doufal jsem,že to pomůže i mé převodovce a hlavně chci jezdit hodně na vodě. Nechal jsem tam opět staré gumy – dokud to drží a je vzorek, není potřeba měnit. 😀 První dvě kola mě trvalo než jsem se dostal do tempa, tím pádem mi kluci z předu ujeli a už jsem neměl šanci s nimi bojovat. Převodovka opět zlobila, což mě hrozně omezovalo, ale i tak jsem si to užíval a dokázal každým kolem zrychlovat. S časem jsem byl spokojený, dokázal jsem výrazně zrychlit na vodě oproti Mistrovství Světa  STK 1000 2018, což jsem chtěl a i přes všechny problémy se to povedlo. Teď nás čeká dát motorku dohromady, aby vše bylo jak má být a já se nemusel takhle blbě vymlouvat. 😀  Děkuji všem za podporu a svým partnerům Uniserv, EP-SC, Bona Vita, Motoforza, Vágner sport, SBK, LJRacingCZ, F-Moto.cz  a www.tiskdo1000.cz za podporu.