Výsledky tréninků WSBK Austrálie 2019

Na australském Phillip Islandu se dnes rozjela sezóna WorldSBK a dobrou formu z předsezónních testů potvrdili Álvaro Bautista a Randy Krummenacher.

Zdroj: WorldSBK

První závodní víkend mistrovství světa Superbiků se dnes rozjel na australském Phillip Islandu, kde jezdce čekaly první volné tréninky. Podobně jako během nedávných testů na této trati bylo opět teplo a oblačno, takže s mohli všichni okamžitě pustit do práce. Teplota vzduchu se pohybovala kolem 20°C a trati 40°C. V prvním volném tréninku třídy Superbike byl nejlepší Jonathan Rea z týmu Kawasaki, který tak skvěle rozjel sezónu, ve které bude opět obhajovat titul mistra světa. Jeho týmový kolega Leon Haslam skončil hned za ním a trojici nejlepších doplnil nováček v této třídě Álvaro Bautista.

Jonathan Rea

Během odpoledne program pokračoval druhými volnými tréninky, ve kterém Álvaro Bautista ještě zrychlil a díky tomu je v kombinovaných časech nejlepší. Jeho čas byl 1:30,327, ale jen o 0,014 s za ním skončil Jonathan Rea. Na třetím místě celkově se udržel Leon Haslam, kterému se tak návrat do Superbiků vydařil. Tom Sykes si během odpoledne nedokázal čas zlepšit, nicméně si se svým BMW udržel celkovou čtvrtou příčku. Top5 doplnil Alex Lowes s Yamahou, takže máme na čele hezký mix továrních strojů. Do velice dobrého tempa se dostal Leon Camier s Hondou, který se dostal na šesté místo. Nováček Sandro Cortese také navázal na testy a opět se udržel v Top10, když se dostal na 7. místo, navíc nyní už lépe zná svůj stroj a hlavně ke konci zrychlil. Desítku nejlepších doplnili Markus Reiterberger, Michael van der Mark a Toprak Razgatlioglu. Až na 14. místě skončil Chaz Davies.

Randy Krummenacher

Ve třídě Supersportů byl hned první volný trénink dvakrát přerušen kvůli divokým zvířatům na trati, což je pro Phillip Island typické. Kvůli tomu byl program trochu pozdržel, ale nestalo se žádné drama. Většinu prvního volného tréninku držel vedení Randy Krummenacher. Na chvíli se přes něj dostal jeho týmový kolega Federico Caricasulo, ale Randy si svou pozici vzal zpátky. Mezi ně se poté dostal Rakušan Thomas Gradinger z týmu Kallio Racing. Nadvládu strojů Yamaha tu potvrdil i čtvrtý Jules Cluzel z týmu GMT94, který jako jeden z mála během druhého tréninku zlepšil svůj čas. Pětici nejlepších doplnil Raffaele De Rosa s MV Agustou a až za ním skončily dva stroje Kawasaki v podání Lucase Mahiase a Hikari Okuba. Hector Barbera z týmu Toth by Willirace si rychle zvykl na Supersport a den ukončil na celkovém osmém místě. Za zmínku stojí další nováčci Isaac Viñales, který sem přešel z Moto2 a den ukončil na 11. místě a Maria Herrera, která loni závodila v Supersportech 300 a nyní se v silnější třídě dostala na 14. pozici.