Výsledky testování Moto2 a Moto3 v Jerezu

Ve španělském Jerezu se koná několikadenní předsezónní test tříd Moto2 a Moto3. Jezdci se tak mohli nadále připravovat na letošní sezónu v mistrovství světa silničních motocyklů a zde jsou výsledky po dvou dnech.

Zdroj: MotoGP

Jihošpanělský Jerez v uplynulých dvou dnech hostil oficiální testy tříd Moto2 a Moto3 z Grand Prix. I když jde jen o test, ukázalo se, že jsou jezdci obou tříd opět velice vyrovnaní a můžeme se těšit na sezónu. Rozdíly jsou převážně v tisícinách vteřiny.

Nejrychlejším jezdcem třídy Moto3 byl v kombinovaných časech Tony Arbolino, který zajel čas 1:46,153. Na místě druhém skončil Sergio Garcia se ztrátou jen 0,045 s. Třetí Gabriel Rodrigo ztratil 0,094 s. Z české dvojice byl samozřejmě rychlejší zkušenější Jakub Kornfeil, který obsadil 13. místo. Jeho čas byl 1:46,850, takže ztratil 0,697 s. Filip Salač zajel nejlépe 1:47,555 a obsadil 25. příčku.

V silnější třídě Moto2 byl nejlepším Luca Marini s časem 1:41,146. Jen o 0,062 s za ním skončil Alex Marquez a trojici nejlepších doplnil se ztrátou 0,081 s Iker Lecuona. V jedné vteřině je i devatenáctý Simone Corsi. Zpestřením startovního pole je MV Agusta, kterou Dominique Aegerter dostal nejlépe na 24. místo.

Kombinované časy třídy Moto3

Kombinované časy třídy Moto2

Grand Prix revival 2024 pohledem Roberta Sobčáka

Po deseti letech se Grand Prix revival letos vrátil zpět na Masarykův okruh. Šlo o velice vydařenou akci, kde mohli diváci obdivovat nepřeberné množství strojů. Více jich bylo z kategorie aut, ale i motorky a sajdkáry tu měly své zastoupení. Pojďme si tento víkend připomenout v pěkné fotogalerii od kolegy Roberta Sobčáka.