ACCR Czech Talent Team – Willi Race před závody v Assenu

ACCR Czech Talent Team – Willi Race před závody v Assenu

Další závodní víkend v mistrovství světa Superbiků ve třídě Supersport 300 čeká český tým ACCR Czech Talent Team – Willi Race. Po zahájení sezóny v Aragónu se nyní přesunul do holandského Assenu.

Další závodní víkend v mistrovství světa Superbiků ve třídě Supersport 300 čeká český tým ACCR Czech Talent Team – Willi Race. Po zahájení sezóny v Aragónu se nyní přesunul do holandského Assenu.

Zdroj: TZ, Foto: Václav Duška Jr.

Druhý závodní víkend pro třídu Supersport 300 v mistrovství světa Superbiků se jede na okruhu v Assenu v Nizozemí. Jen pár dní po zahájení sezóny v Aragónu se český ACCR Czech Talent Team – Willi Race sjel v depu legendární trati a okamžitě se pustil do příprav na víkend. Jezdce zároveň odpoledne čeká prohlídka trati dlouhé 4,542 km. Hlavně pro Vojtěcha Schwarze půjde o důležitou přípravu před víkendem, protože tu ještě nikdy předtím nestartoval. Jeho týmový kolega Oliver König naopak trať zná z dřívějších závodů. Hlavním cílem pro tento víkend je se kvalifikovat do nedělního závodu.

Vojtěch Schwarz

Vojtěch Schwarz

„Právě jsme v Assenu a myslím, že z mého pohledu to bude velice zajímavý víkend, protože jsem tady nikdy předtím nebyl. Moc se těším na novou trať. Rozložení trati se mi líbí, protože je to technická dráha a je to něco jiného, než Aragón. Tým nyní usilovně pracuje na motorkách a snaží se je co nejlépe připravit. Podle mě máme nejlepší materiál, na kterém jsem kdy jezdil. Dnes nás čekají technické přejímky a poté si půjdeme projít trať. Moc se těším, že nás Kuba provede svým bývalým působištěm a určitě dostaneme dobré rady. Tak vzhůru kupředu za dobrými výsledky.“

Oliver König

Oliver König

„Trať v Assenu už znám, ale většinou jsem tu prožíval neštěstí, tak snad to tento víkend zlomím. Celkově se mi okruh líbí, ale je jednoduché tady hodně ztratit. Je důležité se stále soustředit a jet hlavně dobrou stopu. V Aragónu jsem zjistil, že když v této třídě člověk nejede ve skupině, tak je nereálné zajet nějaký dobrý čas. Slip streamem si člověk hodně přidá a když není, tak z toho je špatný čas. Tady to bude také důležité, protože tu hodně fouká a jsou tu i rovinky. Hlavním cílem na víkend je se kvalifikovat do nedělního závodu. Motorky i tým fungují suprově. V Aragónu jsme jen neměli nejlepší převod, což bylo tím, že jsme tam byli podruhé v životě. Jinak jsem moc spokojený, stroje fungují skvěle podvozkově i mají rychlost“

Během víkendu budeme podávat aktuální informace z místa, včetně výsledků, na sociálních sítích.

Sledujte ACCR Czech Talent Team – Willi Race na sociálních sítích:

Facebook: https://www.facebook.com/CzechTalentTeam/

Instagram: https://www.instagram.com/accr_czech_talent_willi_race/

#WorldSSP300 #NDLWorldSBK

Harmonogram víkendu v Assenu pro třídu Supersport 300:

Pátek 12. 4. 2019

09:00 – 09:30 – 1. volný trénink (skupina B)

09:40 – 10:10 – 1. volný trénink (skupina A)

13:30 – 14:00 – 2. volný trénink (skupina B)

14:10 – 14:40 – 2. volný trénink (skupina A)

Sobota 13. 4. 2019

10:10 – 10:25 – 3. volný trénink (skupina B)

10:35 – 10:50 – 3. volný trénink (skupina A)

12:20 – 12:40 – Superpole (skupina B)

12:50 – 13:10 – Superpole (skupina A)

15:15 – závod Last Chance (12 kol)

Neděle 14. 4. 2019

09:50 – 10:05 – Warm Up

15:15 – závod (12 kol)