Výsledky 2. dne testu WSBK v Austrálii

Na australském Phillip Islandu dnes skončil poslední předsezónní test WorldSBK a už za pár dní se tu rozjede letošní sezóna. Opět se ukázalo, že Álvaro Bautista měl nejlepší tempo.

Zdroj: WorldSBK

Závodníci mistrovství světa Superbiků dnes ukončili poslední předsezónní test, který se konal na okruhu Phillip Island v Austrálii. Oproti včerejšku bylo dnes ještě lepší počasí, když bylo slunečno, tepleji a foukal méně vítr.

O nejrychlejší čas se dnes znovu postaral Álvaro Bautista, který sedlá tovární Ducati. Dnes zajel kolo za 1:30,303, čímž o 0,440 s překonal svůj včerejší nejlepší čas. Kromě toho zajel celkem sedm kol rychleji, než byl nejrychlejší čas úřadujícího mistra světa Jonathana Rey. Jeho týmový kolega Chaz Davies dnes dokázal zlepšit čas o půl vteřiny, ale na Álvara stále dost ztrácí – 1,5 vteřiny.

Druhý nejlepší čas zajel Tom Sykes s továrním BMW, který ztratil 0,236 s. Celkem sedm jezdců se vešlo s časem pod 1:31 a ve vteřině je celá Top10. Tomův týmový kolega Markus Reiterberger měl problémy se svým zraněným ramenem ze včera, nicméně i tak najezdil dost kol a skončil na 12. místě. Oba dva dnes znovu testovali různé možnosti šasi.

Tom Sykes

Na místě třetím a čtvrtém se seřadili týmoví kolegové Leon Haslam a Jonathan Rea z Kawasaki Racing, které od sebe dělí jen 0,054 s. Leon Haslam navíc patřil k nejaktivnějším jezdcům na trati, když se dnes soustředil hlavně na svůj jízdní styl. Pěkný výkon podal také Toprak Razgatlioglu, který svou Kawasaki umístil na šestou pozici.

Nejlepším jezdcem Yamahy se dnes stal Marco Melandri z týmu GRT, takže je zároveň nejlepším netovárním jezdcem. Marco doplnil pětici nejlepších. Jeho týmový kolega Sandro Cortese se jako nováček rychle seznamuje s novým strojem a dnes se opět udržel v Top10, když skončil osmý. Kolem něho se srovnali tovární jezdci Yamahy Michael van der Mark a Alex Lowes, kteří obsadili sedmou a devátou příčku. Desítku nejlepších uzavřel Jordi Torres s Kawasaki.

Po těžkém pondělku se zlepšily výkony jezdců na Hondách. Leon Camier se většinu dne držel v desítce nejlepších, ale poté klesl na 13. místo. Jeho týmový kolega Ryuichi Kiyonari den skončil na 15. místě. Výsledkovou tabulku uzavřel domácí Troy Herfoss, který tu bude o víkendu startovat na divokou kartu.