Výsledky 1. dne testu WSBK v Austrálii

Na Phillip Islandu se dnes rozjel poslední předsezónní test WorldSBK, protože už za pár dní se tu rozjede sezóna. Nejlepší čas dnes zajel Álvaro Bautista, který sem přestoupil z MotoGP.

Zdroj: WorldSBK

Závodníci mistrovství světa Superbiků se dnes vrátili na trať, když se po třech týdnech pauzy mohli opět pustit do testování svých strojů. Jde zároveň o přípravu na start letošní sezóny, která začne už tento víkend. První den na australském Phillip Islandu jezdcům přálo počasí. Od rána bylo slunečno a teploty vzduchu se pohybovaly kolem 20°C a trať se z 24°C vyšplhala na 40°C.

Nejrychlejší čas dnes zajel Álvaro Bautista z továrního týmu Ducati, který byl nejrychlejší v ranním i odpoledním tréninku. Den ukončil s časem 1:30,743 na první příčce s náskokem čtyř desetin vteřiny. Dnes se věnoval hlavně měkkým pneumatikám Pirelli, na které si musí také zvyknout po přestupu z MotoGP. Jeho týmový kolega Chaz Davies více pracoval na základním nastavení své Panigale V4 R, ale v časech na kolo nedokázal napodobit Álvara a den ukončil až na 13. místě. Na trati byly ještě další dvě Ducati, které sedlají Eugene Laverty (tým Goeleven) a Michael Ruben Rinaldi (Barni Racing). Eugene pracoval stejně jako Chaz na základním nastavení a pozornost byla kladena i na zlepšení pocitu vzadu. Michael se naopak snažil co nejvíce seznámit s novým okruhem a poté se věnoval novému odpružení od Showy.

Alex Lowes

Na druhém místě v kombinovaných časech skončil Alex Lowes z týmu Pata Yamaha, který svůj nejlepší čas zajel také dopoledne. Alex měl velice konzistentní tempo, takže zatím vypadá silný v otázce závodní simulace. Michael van der Mark skončil na místě sedmém a potvrdil tak dobré výsledky Yamahy z dřívějších testů. Marco Melandri z týmu GRT se svým šestým místem skončil s Yamahou jako nejlepší jezdec soukromého týmu. Jeho týmový kolega a nováček v této třídě Sandro Cortese se snažil co nejvíce seznámit se silnější motorkou a také jejím chování na Phillip Islandu. Den ukončil osmou příčkou.

Třetí pozici obsadil úřadující mistr světa Jonathan Rea z týmu Kawasaki Racing, když ztratil jen 0,043 s na Alexe Lowese. Leon Haslam skončil o pár míst dál na páté pozici. Oba dva byli dnes první na trati a od začátku měli velice podobné tempo. Dnes pracovali hlavně s pneumatikami, ale Jonathanovi se nevyhnul ani pád v 10. zatáčce. Leon navíc svůj nejlepší čas zajel během odpoledne. Toprak Razgatlioglu, který je třetím jezdcem na Kawasaki, doplnil Top10. Dnes testoval nový motor.

Jonathan Rea

Pěkné čtvrté místo získal Tom Sykes z týmu BMW, který zkoušel nový stroj s novým šasi a kyvnou vidlicí. Postupně si budoval jistotu a ve druhém tréninku byl dokonce druhý nejrychlejší. Dobře na tom byl i Markus Reiterberger, který skončil celkově devátý.

Po několika měsících spekulací se na závodním okruhu představil tým Moriwaki Althea Honda s Leonem Camierem a Ryuichi Kiyonarim. Leon skončil jen kousek za Top10 i přesto, že je motorka stále v rané části vývoje. Ryuichi obsadil 16. pozici a další dvě Hondy sedlají Alessandro Delbianco a Troy Herfoss, kteří uzavřeli výsledkovou tabulku.

Test pokračuje zítra a poté se můžeme těšit na start sezóny pátečními tréninky.