Výsledky nedělních závodů WorldSBK Misano 2019

V Italském Misanu dnes vrcholí program dalšího závodního víkendu mistrovství světa Superbiků. Zde jsou výsledky nedělních závodů.

Zdroj: WorldSBK

Závod Superpole třídy Superbike

Po ranních Warm Upech se rozjel první závod, kterým bylo Superpole třídy Superbike. Ten se jede jen na deset kol, takže jde o velký sprint. Trať už během tréninků oschla, takže se jelo na slickách. Do závodu nejlépe odstartoval Jonathan Rea z Kawasaki Racing Teamu, který jel z pole position a ujal se vedení. Za něj se zařadil Álvaro Bautista a na třetí místo se propadl Sandro Cortese. V kontaktu s nimi jeli ještě Tom Sykes a Alex Lowes.

Na čele to bylo velice vyrovnané a při nájezdu do třetího kola se do vedení dostal Álvaro Bautista, který Jonathana Reu předjel na konci cílové rovinky. Za nimi vznikla mezera téměř jedné vteřiny, kde jel Sandro Cortese a za ním byl rozdíl 0,6 s na Toma Sykese a Alexe Lowese. Dále pak byli Leon Haslam, Chaz Davies, Toprak Razgatlioglu a Michael Ruben Rinaldi. Marco Melandri uzavíral Top10.

V polovině závodu byl ve vedení Álvaro Bautista s náskokem už 1,4 vteřiny na Jonathana Reu. I za ním byla mezera 1,2 vteřiny na Sandra Cortese a to nejzajímavější bylo až o čtvrté místo, na které se dostal Alex Lowes přes Toma Sykese. Dále pak byla další dvojice jezdců na Kawasaki, kdy se šesté místo snažil uhájit Leon Haslam před Toprakem Razgatlioglem.

Jen tři kola před cílem spadl Sandro Cortese, ale nic se mu nestalo. Hned poté spadl i Jonathan Rea, který se do závodu vrátil, ale byl na šestém místě

Celkem dramatický závod pokračoval i v posledním kole překvapením, když měl technický problém Tom Sykes. Pro vítězství si dojel Álvaro Bautista, za kterým skončili Alex Lowes a Leon Haslam. Toprak Razgatlioglu zajel místo čtvrté a Jonathan Rea nakonec skončil pátý.

Výsledky závodu

Supersport

Další závod v pořadí čekal jezdce třídy Supersport, který byl vypsán na 19 kol. Do závodu dobře odstartoval Lucas Mahias, který se ujal vedení. Za něj se seřadili Federico Caricasulo, Randy Krummenacher, Jules Cluzel a Raffaele De Rosa. Celá skupina se ale držela pohromadě a rozdíly byly jen v desetinách vteřiny.

Ve třetím kole se do vedení dostal Randy Krummenacher, ale na čele to byla stále osmičlenná skupina. Krátce poté se před Lucase Mahiase dostal i domácí závodník Federico Caricasulo. Čtvrtý jel Jules Cluzel, který už měl náskok 0,7 vteřiny na pátého Raffaelu De Rosu. Šesté místo si dlouho neužil Isaac Viñales, který spadl ve druhé zatáčce. Následovali Hikari Okubo, Hannes Soomer a Lorenzo Gabellini, který tu startoval na divokou kartu.

Na čele to byla pěkná bitva mezi vedoucí čtveřicí a hlavně do čela se dostal Federico Caricasulo, takže všichni oslavovali. Randy Krummenacher a Lucas Mahias se ale nevzdávali a jejich souboje z bezprostřední blízkosti stále sledoval Jules Cluzel, jakoby vyčkával na chybu soupeřů. Pro Raffaele De Rosu závod brzy skončil, když spadl v osmém kole. K vedoucí čtveřici se naopak dotáhl Hikari Okubo.

V polovině závodu byl ve vedení Randy Krummenacher, ale jen o 0,2 s za ním byl jeho týmový kolega Federico Carcicasulo. Další 0,2 s ztrácel Lucas Mahias a Jules Cluzel měl rozestup 0,4 s na jezdce před sebou. Hikari Okubo byl jen 0,1 s za Julesem Cluzelem. Dále pak byli Lorenzo Gabellini a Hannes Soomer, kteří jeli samostatně.

V jedenáctém kole dostala černou vlajku Maria Herrera, takže pro ni závod skončil.

Vítězem závodu se stal Randy Krummenacher, za kterým skončil jen o 0,084 s Federico Caricasulo. Jejich souboj byl skvělou a napínavou podívanou celou druhou polovinu závodu a vyvrcholila v posledním kole, kdy si pozice ještě prohazovali, navíc to byla velice těsná předjetí. Stupně vítězů doplňuje Lucas Mahias, který už ztratil přes dvě vteřiny.

Superbike – 2. závod

Úderem čtrnácté hodiny se rozjel druhý závod třídy Superbike, který se jel na 21 kol. Do závodu skvěle odstartoval Álvaro Bautista, kdy se dostal do vedení, ale to si neužil dlouho. Na začátku druhého kola spadl. Za ním jel Jonathan Rea, který tak převzal první pozici, ale také ji dlouho neudržel, když ho předjel Toprak Razgatlioglu. Za ním jel jeho týmový kolega Leon Haslam, takže na čele bojovaly tři stroje Kawasaki.

Během dalších kol se první dva od ostatních odpoutali na náskok přes jednu vteřinu. O třetí místo nejel jen Leon Haslam, ale měl za sebou Marca Melandriho a Alexe Lowese. Poté byla další mezera čtyř vteřin, kde jela skupina Michael Ruben Rinaldi, Tom Sykes a Chaz Davies. Michele Pirro a Jordi Torres doplňovali Top10. Álvaro Bautista motorku zvedl a do závodu se vrátil, i když s velkou ztrátou.

Během dalších kol to vypadalo pořád stejně. Vedoucí pozici udržoval Toprak Razgatlioglu, za kterým jel v rozdílu 0,3 s Jonathan Rea. Třetí Leon Haslam ztrácel 3,6 vteřiny na prvního. Za ním jel Alex Lowes a do kontaktu s nimi se dostal i Michael Ruben Rinaldi. Tom Sykes se snažil uhájit šesté místo před Chazem Daviesem. Michele Pirro, který tu startuje na divokou kartu, byl sám na osmém místě.

Čtyři kola před cílem Jonathan Rea předjel Topraka Razgatlioglu a vrátil se do vedení. Turecký závodník se ale nevzdával a držel se v těsném kontaktu pár tisícin vteřiny. Podobně to vypadalo za nimi, když se v předposledním kole snažil Alex Lowes předjet Leona Haslama.

Toprak Razgatlioglu se snažil i v posledním kole dostat do vedení, ale Jonathan Rea mu předjetí vrátil, takže to byla parádní podívaná až do posledních metrů závodu. Druhé vítězství hlavního závodu si připisuje Jonathan Rea. Toprak Razgatlioglu skončil druhý a stupně vítězů doplnil Leon Haslam, takže stupně vítězů ovládli jezdci na strojích Kawasaki. Pro Topraka je to nejlepší výsledek ve WSBK a Álvaro Bautista si po stíhací jízdě připisuje dva body za 14. místo.

Supersport 300

Poslední závod nedělního programu v Misanu čekal jezdce nejslabší třídy Supersport 300. Závod byl vypsán na 13 kol a nejlépe do něj odjela úřadující mistryně světa Ana Carrasco, která se ujala vedení. Hned v prvním kole jeden z jezdců spadl, ale nic se nestalo. Jak bývá zvykem, na čele závodu byla vyrovnaná skupina a Ana dlouho vedení neudržela, když se pozice neustále mění. Spolu s ní tu jeli Andy Verdoia, Manuel Gonzalez, Galang Hendra Pratama, Victor Steeman a Emanuele Vocino. Oliver König, jediný český zástupce, který se dostal do tohoto závodu, dobře odstartoval a začal sbírat pozice. Po pěti kolech už byl na 19. místě, navíc ve skupině, která jela o sedmou příčku.

V průběhu dalších kol se na čele odpoutala šestice jezdců, kteří si vyjeli náskok pěti vteřin na druhou skupinu. Oliver Konig udržoval dvacátou pozici, kdy jel ve skupině jedoucí o 13. místo. Na čele se povětšinou držela Ana Carrasco, která dokázala dobře odrážet útoky svých soupeřů.

Ana Carrasco dokázala zajet skvěle a v posledních kolech ucukla ostatním, takže si dojela pro vítězství. Na druhém místě skončil Manuel Gonzalez a stupně vítězů doplňuje Andy Verdoïa, pro kterého je to první pódium v tmto šampionátu. Oliver König závod dokončil na 22.místě.