Tým WRP Wepol Racing znovu bodoval v MS Supersport

Danny Webb vybojoval v posledních dvou závodech Mistrovství světa Supersportů cenné body a od celkové Top10 ho dělí jen tři body.

Zdroj: TZ – Milan Kubín

Po dlouhé pauze se na scénu vrátily závody mistrovství světa Superbiků a tým WRP Wepol Racing u toho nemohl chybět. O uplynulém víkendu se závodilo na okruhu v Jerezu ve španělské Andalusii. Britský závodník českého týmu Danny Webb tam získal dalších devět mistrovských bodů ve třídě Supersport. Pauza způsobená pandemií COVID-19 byla i pro tým náročná. Neustálé rušení podniků, změny v logistice a očekávání, kdy bude moci znovu ukázat, co umí. Nebylo to snadné. Dorna se nakonec rozhodla pro formát, ve kterém třída Supersport pojede dva závody v jednom závodním víkendu.

Celý víkend v Jerezu byl doprovázen úmorným vedrem, ale jak se říká, podmínky byly pro všechny stejné. Danny Webb se na R6 držel v tréninku i kvalifikaci kolem hranice bodovaných příček. V prvním závodě se britský závodník propadl v úvodu až na 22. místo a musel o své umístění hodně bojovat. Závod dokončil na dvanáctém místě a připsal si čtyři body stejně jako v Austrálii. Druhý závod, který se jel v neděli, byl kvůli nehodě před samotným startem závodu zkrácen na 11 kol. Danny Webb vylepšil své sobotní umístění o jednu příčku a dojel jedenáctý. Bodoval tak tři závody po sobě, celkově má na kontě 15 bodů a v průběžném pořadí MS Supersport je dvanáctý se ztrátou tří bodů na TOP10. Potvrdilo se, že je tým konkurenceschopný a budeme dále pracovat na zlepšení. Další závod je čeká na krásném portugalském okruhu v Portimãu už tento víkend.

Danny Webb

„Byly to první závody Supersportů po restartu sezóny a nakonec to bylo dobré. Ve druhém kole prvního závodu jsem měl problém, takže jsem se propadl na 22. místo, ale nakonec se mi podařilo projet cílem na dvanáctém místě. Naše tempo bylo v tom vedru dobré. Je vidět, že se naše tvrdá práce vyplatila!“