Nový formát závodů pro WorldSSP300

Nový formát závodů pro WorldSSP300

FIM a Dorna WSBK přichází s další změnou pravidel a harmonogramu víkendu pro příští sezónu. Po přidání závodu do třídy Superbike bude upraven harmonogram i pro nejslabší třídu Supersportů 300.

FIM a Dorna WSBK přichází s další změnou pravidel a harmonogramu víkendu pro příští sezónu. Po přidání závodu do třídy Superbike bude upraven harmonogram i pro nejslabší třídu Supersportů 300.

Zdroj:WorldSBK

V příští sezóně dojde ke změnám v mistrovství světa třídy Supersport 300. FIM a Dorna WSBK dnes oznámily změny pro rok 2019.

Tím, že bude pro příští sezónu startovní pole WorldSSP300 větší, závodníci budou rozděleni na dvě skupiny na tréninky a kvalifikaci. Na konci kvalifikace vytvoří Top30 v kombinovaných časech startovní rošt pro nedělní závod. Ostatní jezdci, kteří se nevejdou mezi třicet nejrychlejších, dostanou poslední šanci se dostat na startovní rošt. V sobotu odpoledne je bude čekat závod „poslední šance“ a z nich šestice nejlepších doplní nedělní hlavní závod. Díky tomu by měli více zazářit nováčci, kteří většinou jezdí na chvostu startovního pole.

Organizátor si slibuje vyrovnanější závody, protože všichni budou muset bojovat během celého víkendu. Mladí jezdci tak budou mít větší šanci získat více zkušeností a také se lépe ukázat v depu mistrovství světa.

Kromě toho se třída WorldSSP300 zúčastní i závěrečných závodů sezóny v Kataru na okruhu Losail.

Fabio Muner – sportovní ředitel FIM

„Považujeme třídu WorldSSP300 za velice úspěšný odrazový můstek do série světových Superbiků pro naše mladé atlety. Změny pro rok 2019 přinesou ještě těsnější závodění, než kdy předtím. Jen nejrychlejší a nejtvrdší jezdci budou bojovat během celého víkendu. Nabídneme tím také velkou příležitost pro mladé jezdce, zvýší se jejich závodní zkušenosti a tím, že se dostanou na další mezinárodní okruh, budou mít mnohem větší šanci získat zkušenosti na trati, což bude vzrušující podívaná i pro fanoušky.“

Gregorio Lavilla – sportovní ředitel WorldSBK

„Tato třída je od jejího založení v roce 2017 úspěšná a vždycky jsme hledali způsoby, jak jezdcům na trati nabídnout větší zkušenosti. Tím, že přicházíme s tímto novým formátem, poskytneme mladým jezdcům více času stráveného na trati, více příležitostí zapůsobit a spoustu šancí jak oslovit fanoušky. V roce 2019 bude třída WorldSSP300 závodit mimo evropská kola, což je podle nás přirozený krok v expanzi. Naším dlouhodobým cílem je pozorovat růst našich mladých talentů a udělat z této třídy rovnocenného partnera tříd WorldSSP a WorldSBK.“