Nedělní závody WSBK Thajska 2019

Nedělní závody WSBK Thajska 2019

Na okruhu v thajském Buriramu vrcholí druhé kolo letošní sezóny WorldSBK a zde jsou kompletní výsledky.

Na okruhu v thajském Buriramu vrcholí druhé kolo letošní sezóny WorldSBK a zde jsou kompletní výsledky.

Zdroj: WorldSBK

WorldSBK – Warm Up

Nedělní program na okruhu Chang v Thajsku začal rannímu krátkými zahřívacími tréninky. V Buriramu je stále velké horko, tak jako během celého víkendu. Teploty vzduchu opět vystoupaly přes 30°C a trati dosahují téměř 50°C.

Výsledky tréninku

WorldSSP – Warm Up

Výsledky tréninku

WorldSBK – Superpole závod

Novinkou letošní sezóny je krátký Superpole závod třídy Superbike, který byl vypsán na 10 kol a který rozhodne o postavení na startovním roštu pro druhý závod. Na startovním roštu se všichni seřadili dle výsledků včerejšího Superpole. V Thajsku je stále slunečno a velké horko. Vzduch měl před závodem 34°C a trať 53°C. Do závodu neodstartoval Eugene Laverty, jehož mechanici stále pracovali na motorce.

Výborný start do závodu měl Jonathan Rea, který se svou Kawasaki doslova vystřelil na první místo. Nicméně hned poté na dlouhé rovince se Álvaro Bautista dostal do vedení při nájezdu do třetí zatáčky. Na třetí pozici se stejně jako včera dostal Alex Lowes. Během prvního kola se vpředu rychle utrhla skupinka Álvaro Bautista, Jonathan Rea, Alex Lowes, Marco Melandri, Leon Haslam a Michael van der Mark, kteří měli náskok 0,7 s. Za nimi jela druhá skupina, kterou vedl Toprak Razgatlioglu a kde dál jeli Sandro Cortese, Tom Sykes, Chaz Davies, Michael Ruben Rinaldi a další.

Velice dobré tempo měl Leon Haslam, který v úvodu druhého kola předjel Marca Melandriho. Ze závodu v tu chvíli odstoupil Ryuichi Kiyonari. Mezi tím to na čele vypadalo podobně, jako při včerejším závodě, kde byl ve vedení Álvaro Bautista s náskokem již půl vteřiny, když navíc zajel nejrychlejší kolo závodu v hodnotě 1:32,946. O druhé místo spolu jeli Jonathan Rea a Alex Lowes, za kterým vznikla mezera přes vteřinu na trojici Leon Haslam, Michael van der Mark a Marco Melandri.

Jonathan Rea a Alex Lowes

Jonathan Rea si nechtěl Álvara Bautistu ujet, takže hned ve třetím kole zajel nejrychlejší kolo v hodnotě 1:32,880. I když se na prvních třech místech nic nedělo, za nimi se opět předháněli Michael van derMark a Marco Melandri a na sedmé místo se dostal Sandro Cortese po předjetí Topraka Razgatlioglu, navíc už oba jeli v kontaktu s jezdci před sebou. Marco Melandri udělal další chybu při brzdění a tím pádem ho v poslední zatáčce předjel týmový kolega Sandro Cortese.

V polovině tohoto sprintu byl na čele Álvaro Bautista s náskokem již 1,2 vteřiny na Jonathana Reu. Za ním byla mezera 0,6 s na třetího Alexe Lowese. Poté byla mezera 2,4 vteřiny, kde se na čtvrté místo dostal Michael van der Mark po předjetí Leona Haslama. Společně s nimi se tu stále drželi Marco Melandri a Sandro Cortese a rozhodně byla tato čtveřice nejzajímavější na celé trati. Toprak Razgatlioglu na ně už ztrácel 1,4 s a spolu s ním jel Chaz Davies. Hned v dalším kole se Chaz přes něj dostal. Top10 uzavíral Tom Sykes, který už jel sám.

Álvaro Bautista

Čtyři kola před cílem byl závod přerušen červenou vlajkou, takže všichni zamířili do boxů. Závod byl zastaven kvůli incidentu ve třetí zatáčce a tím také závod skončil. Výsledky byly určeny podle posledního změřeného bodu u každého jezdce a body se braly všechny (12 bodů vítěz, 9 bodů druhý, 7 bodů třetí a poté po jednom bodu až po 9 bodujících). Vítězem je opět Álvaro Bautista, na druhém místě skončil Jonathan Rea a třetí Alex Lowes

Thitipong Warokorn byl po pádu převezen do medical centra.

Výsledky závodu

WorldSSP – závod

Závod třídy Superpole byl vypsán na 17 kol a šlo o druhý závod sezóny, protože tahle třída jezdí jen jeden závod za víkend. V Thajsku je ještě větší teplo, takže vzduch už má 35°C a trať 56°C. Lucas Mahias do závodu startoval až z konce startovního roštu, protože do zahřívacího kola vyjížděl z pit lane.

Do závodu výborně odstartoval Jules Cluzel, který se ujal vedení a výborně odjel také Isaac Viñales, který se dostal na druhé místo. Hned poté se přes něj dostali Federico Caricasulo a Hikari Okubo. Úvod závodu vůbec nevyšel Randymu Krummenacherovi, který jel osmý. Hned v první zatáčce spadl Ayrton Badovini a incident z první zatáčky byl poté vyšetřován, protože tu bylo zapojeno více jezdců.

Po prvním kole byl ve vedení Jules Cluzel s náskokem 0,4 vteřiny. Za ním jela skupinka Federico Caricasulo, Hikari Okubo, Isaac Viñales, Raffaele De Rosa, Thomas Gradinger, Hector Barbera a Randy Krummenacher. Poté byla mezera kolem jedné vteřiny, kde jela druhá skupina jezdců. Výborný posun vpřed předváděl Lucas Mahias, který se dostal na 9. místo, takže byl na čele druhé skupiny.

Randy Krummenacher

Nejrychlejší kolo závodu zajel Thomas Gradinger, který měl čas 1:38,047. Zároveň se dostal na místo čtvrté za Isaaca Viñalese, zatímco Hikaki Okubo ztratil a propadl se na pátou pozici. Chvíli to vypadalo, že se na čele utrhne vedoucí čtveřice, ale nakonec se během pár zatáček opět sjela skupina čítající osm závodníků. Na devátém místě se držel Lucas Mahias, za kterým jeli Jules Danilo, Hannes Soomer, Loris Cresson a Jaimie van Sikkelerus. Maria Herrera, která sem přestoupila z třístovek a je první závodnicí v této třídě, jezdila sama na 20. místě.

Dvanáct kol před cílem ze závodu odstoupil Thomas Gradinger, který byl samozřejmě naštvaný, protože přišel o šanci bojovat o stupně vítězů. Na čele se zároveň odtrhla trojice Jules Cluzel, Isaac Viñales a Federico Caricasulo a hlavně, za Julesem Cluzelem si oba dva začali prohazovat pozice. Randy Krummenacher také začal postupně předjíždět, když se dostal před Raffaela De Rosu a zároveň bylo vidět, že chce předjet i ostatní před sebou. Tato skupina na první tři ztrácela přes vteřinu.

Federico Caricasulo

V polovině závodu byl ve vedení stále Jules Cluzel, za kterým se drželi Federico Caricasulo a Isaac Viñales. Za nimi byl rozdíl jedné vteřiny, kde jel sám Hikari Okubo a za další vteřinu jela trojice Randy Krummanacher, Raffaele De Rosa a Hector Barbera.

Devět kol před cílem se do vedení závodu dostal Federico Caricasulo, který Julese Cluzela předjel ve třetí zatáčce Nicméně vedení si užil jen jedno kolo a Francouz se přes Itala znovu dostal po souboji ve čtvrté a páté zatáčce. Tím ale jejich bitva neskončila a v dalším kole si znovu si pozice prohodili. Randy Krummenacher se zároveň odpoutal od svých pronásledovatelů a vydal se za Hikari Okubem. V 11. kole navíc zajel nejlepší kolo závodu v hodnotě 1:37,971. Pět kol před cílem už se Randy dostal na místo čtvrté a co bylo ještě lepší, díky spoustě soubojů se vpředu všichni opět sjeli a o vítězství jela pětice jezdců.

Jules Cluzel

V posledních kolech závodu to byla pěkná podívaná o stupně vítězů. O vítězství proti sobě jeli hlavně Jules Cluzel a Federico Caricasulo a o třetí místo Randy Krummenacher a Isaac Viñales. V závěru také porychlil Raffaele De Rosa, který se dostal na páté místo před Hikari Okuba.

Vítězem závodu se stal Jules Cluzel, který v závěru získal větší náskok hlavně díky souboji, který se za ním odehrával. O druhé místo to byl boj až do posledního kola, ale v posledních sektorech se tu osamostatnil Randy Krummenacher. Poslední místo na stupních vítězů bylo rozhodnuto na cílové rovince a získal ho nakonec Federico Carisaculo, který za sebou nechal Isaaca Viñalese jen o 0,076 s. Top5 doplnil Raffaele De Rosa. V posledním kole také závod skončil pro Federica Fuligniho, když spadl v 8. zatáčce. I díky odstoupení dost jezdců se Maria Herrera dostala na poslední bodovanou pozici.

Výsledky závodu

WorldSBK – 2. závod

Posledním závodem na programu byl druhý závod třídy Superbike. V Buriramu se teplota vzduchu drží na 36°C a trať má 54°C, takže je větší teplo, než včera. Závod byl opět vypsán na 20 kol, tak jako včerejší první závod. Na startovním roštu se ale všichni seřadili podle výsledku ranního závodu Superpole. Do závodu vůbec nenastoupil Eugene Laverty, který měl stále technické problémy se svou motorkou, a také Leon Camier po pádu v závodě Superpole.

Jonathan Rea dobře odstartovat do závodu, ale do první zatáčky nakonec najížděl první Álvaro Bautista. Pěkně odjel i Marco Melandri, který se dostal na třetí místo, ale to rychle ztratil, když se přes něj dostali Alex Lowes, Leon Haslam a Michael van der Mark. Lepší první kolo měl i Chaz Davies, který se posunul na 7. místo.

Jonathan Rea

Po prvním kole byli na čele opět stejní jezdci v pořadí Álvaro Bautista, Jonathan Rea a Alex Lowes, takže tu jely Ducati, Kawasaki a Yamaha. Za nimi se vytvořila mezera 0,8 s, kde jela stejná skupinka jako včera: Leon Haslam, Michael van der Mark a Marco Melandri, ke kterým se nyní připojil Chaz Davies. Dále byli Sandro Cortese, Tom Sykes a Toprak Razgatlioglu.

Álvaro Bautista ve druhém kole zajel čas 1:32,818, takže byl první, kdo se dostal pod 1:33 a zároveň svůj náskok navýšil na jednu vteřinu. Leandro Mercado musel ze závodu odstoupit, takže v něm pokračovalo jen 15 závodníků a všichni měli jisté body. Leon Haslam se postupně osamostatnil na čtvrtém místě, ale pěkná bitva byla o páté místo, kde jel Chaz Davies.

Ve třetím kole musel ze závodu odstoupit Tom Sykes, který měl technický problém se svou motorkou, takže ji nechal opřenou o svodidla. Mezi tím si Álvaro Bautista dál navyšoval náskok na čele závodu také díky tomu, že opět zajel nejlepší kolo závodu v čase 1:32,785. Nad dvojicí Jonathan Rea a Alex Lowes vedl o 1,5 s už po čtyřech kolech. Chaz Davies po ťukanci v 9. zatáčce málem spadl a tak se propadl na 8. místo, nicméně to stále byl pěkný boj, nyní už o čtvrté místo, protože se skupinka zpátky dotáhla na Leona Haslama.

Třináct kol před cílem ze závodu odstoupil Chaz Davies, který zajel mimo trať ve čtvrté zatáčce, takže ani druhý závodní víkend sezóny mu moc nevyšel.

Alex Lowes

V polovině závodu měl Álvaro Bautista náskok čtyři vteřiny. Druhý jezdil Jonathan Rea, který měl nad Alexem Lowesem náskok 0,7 s. Za ním byla mezera téměř šesti vteřin, kde probíhala ta nejzajímavější bitva na trati. O čtvrté místo se spolu naháněli Michael van der Mark, Leon Haslam a Marco Melandri. Na tempo této skupiny už nestačil Sandro Cortese, který jezdil sám na sedmém místě. Samostatný závod měl i osmý Michael Ruben Rinaldi a další souboj probíhal o deváté místo, kde spolu jeli Toprak Razgatlioglu a Jordi Torres. V závodě už pokračovalo jen 13 jezdců, takže za Top10 byli Markus Reiterberger, Ryuichi Kiyonari a Alessandro Delbianco.

Ve druhé polovině závodu se mezi jezdci vytvořily větší mezery, takže jen zřídka se někde předjíždělo. O čtvrté místo spolu stále jela skupina, ale mezi všemi byly rozdíly na tři desetiny vteřiny. Marco Melandri měl chvílemi se svou motorkou problémy, protože byla hodně nestabilní. Na deváté místo se dostal Jordi Torres, i když tři kola před cílem mu Toprak Razgatlioglu předjetí vrátil.

Álvaro Bautista

Ve stylu start – cíl si opět doje pro vítězství Álvaro Bautista, který nebyl zatím poražen a nyní cílem projel s náskokem 10 vteřin, i když už na cílové rovince slavil. Na druhém místě dojel Jonathan Rea a stupně vítězů doplnil Alex Lowes, takže to vypadalo stejně, jako včera i v ranním závodě Superpole. Čtvrtou pozici vybojoval Michael van der Mark, za kterým skončil Leon Haslam a Marco Melandri obsadil místo šesté, takže je opět nejlepším netovárním jezdcem.

Výsledky závodu