Libor Podmol si krom tréninku na Dakar doma zaskákal FMX

Libor Podmol si krom tréninku na Dakar doma zaskákal FMX

Freestyle motokrosař Libor Podmol už zase skáče salta! Nebezpečné triky předváděl doma zahradě, takže vyplnil volný čas mezi tréninky na rallye Dakar.

Zdroj: TZ

Loni na jaře to vypadlo, že bude po vážném zranění sotva chodit, teď už na motorce zase skáče salta. Někdejší mistr světa ve freestyle motokrosu Libor Podmol zlomeniny obou nohou rozchodil a chystá se na nový sportovní cíl, kterým je slavná rallye Dakar. Nebezpečné triky freestyle motokrosu ho ale stále přitahují, naposledy je předváděl o víkendu na vlastní zahradě. „Když se u nás dělá garden party, tak létají motorky ve vzduchu,“ prohlásil Libor Podmol, který vše pojal jako dobročinnou akci na pomoc handicapovanému Davídkovi. V sobotu budou navíc jeho triky opět k vidění v rámci Podmol Brothers Show ve Vlašimi.

Po šestnácti měsících od mnichovské vážné nehody se Libor Podmol opět vrátil k tomu co miluje – k úchvatným kouskům na motorce. Návrat byl ale plný bolesti. Libor se snažil maximálně rehabilitovat, jedl nejrůznější doplňky stravy, dokonce houby, které rostou na Sibiři. Nyní už mu však nohy, v nichž má několik šroubů a ocelových plátů, zase dobře slouží. A proto nezahálí.

Víkendové setkání pojal jako dobročinnou akci, na které rozradostnil handicapovaného Davídka. V rámci ní mu předal 20 tisíc korun, které vydražil na svém instagramovém profilu díky obrazu. „Ten namaloval též hendikepovaný Jiří Kasal a já k tomu ještě přihodil dres, v němž jsem si loni v Mnichově zlomil obě nohy. Při této příležitosti jsme na zahradě také skočili pár triků. Byla to taková soukromá exhibice našeho Podmol Brothers týmu pro Davídka. Zapojil se samozřejmě i můj brácha Filip,“ uvedl Libor Podmol.

Jak celá akce vznikla? „Napsal mi Davídkův strýc, který je také motorkář a ukázal mi video s Davídkovým příběhem na youtube od Kazmovy nadace One Man foundation. Řekl jsem si, že mu zkusím pomoct a tak jsme se sešli u nás doma. Myslím, že to byl krásný den a spoustě lidí se splnili sny,“ nastínil Libor Podmol, jehož tým čeká už tento víkend první Podmolbros show ve Vlašimi. A tak se vše spojilo s přípravami a tréninkem.

Na zahradě u Podmolů si také freestylový matador Aleš Liemann skočil první backflip po deseti letech, kdy se mi přihodila při něm nehoda. „Tehdy to skončilo pádem na Gladiátor Games ve Varech a já ho ze země tenkrát sbíral. Pamatuju si to dobře, ten večer jsem vyhrál,“ vzpomínal Libor Podmol. „Na zahradě si salto skočil také Pavel Polášek, který se o to pokusil naposledy před pěti lety u nás v benešovském parku. Tehdy si také zlomil nohu a já byl bohužel znovu u toho. Včera se překonal. Do molitanu si skočil i výherce dražby dresu Vojta.“

Nyní se celý Podmol Brothers tým připravuje na sobotní akci, která bude festivalem adrenalinového umění. „Koronavirová pandemie nám zmařila plány a naší velkou plánovanou show v Karlových Varech jsme museli posunout na jaro 2021. Venkovní menší akce jsou ale povoleny. A tak jsme se domluvili s naším domácím městem Vlašim, abychom se mohli všichni sejít, zalítat na mašinách také před diváky,“ dodal Libor Podmol.