WRP Wepol Racing míří do IDM se třemi českými závodníky

WRP Wepol Racing míří do IDM se třemi českými závodníky

Tým WRP Wepol Racing se v letošní sezóně zúčastní i závodů IDM.

Zdroj: TZ

Český tým z Chlumce nad Cidlinou se bude účastnit prestižního německého šampionátu IDM. Reprezentovat ho budou tři čeští závodníci ve třech různých třídách. Šampionát začíná už tento víkend v holandském Assenu.

IDM je v aktuální situaci jeden z mála smysluplných šampionátů v okolí naší země. Pojede se ve zkrácené sezóně na čtyřech zajímavých okruzích. Pro českého fanouška je jen škoda, že se pojedou závody bez diváků. Na některé okruhy to je z ČR opravdu kousek.

14. 8. – 16. 8. – Assen

7. 9. – 8. 9. – Sachsenring

11. 9. – 13. 9. – Lausitzring

25. 9. – 27. 9. – Hockenheim

Karel Hanika

IDM Superbike – #45 Marek Červený

V královské kubatuře bude WRP Wepol Racing reprezentovat zkušený Marek Červený. Jeho parketou jsou sice přírodní okruhy, ale na nich se letos prakticky nejezdí a Marek se tak dočasně vrátil k motodromům. V IDM bude jedním z nejstarších na roštu, ale i v týmu věří, že ještě do starého železa zdaleka nepatří a dokáže potrápit mladší soupeře.

IDM Supersport 600 – #98 Karel Hanika

Spolupráci s Karlem Hanikou tým odstartoval Letní cenou Brna, kde domácí brněnský závodník předvedl uspokojivé výsledky, a proto ve spolupráci pokračujeme i v IDM. Karel by měl patřit vzhledem ke svým kvalitám a zkušenostem k favoritům šampionátu a jsme připraveni mu nabídnout co nejlepší zázemí pro skvělé výsledky.

IDM Supersport 300 – #53 Petr Svoboda

Mladý brněnský závodník Petr Svoboda měl letos jezdit zejména R3 bLU cRU Cup Switzerland. Ten byl ale zrušen a tak ho vyšleme rovnou mezi „ostré“ třístovky v IDM. Petr v posledních závodech ukázal, že doma i v Alpe Adrii má minimum konkurentů, a proto ho uvidíme ve srovnání s rychlejšími závodníky.

Petr Svoboda