ACCR Czech Talent Team – Willi Race: Závody v Katalánsku

Další závody letošní sezóny Mistrovství světa Superbiků se odjely o uplynulém víkendu v Katalánsku. Známý okruh poblíž Barcelony navštívil i český tým, který měl opět jiné jezdecké složení. Náhradníkem za zraněného Mílu Hřavu byl tentokrát David Kubáň.

Zdroj: TZ, Foto: Václav Duška Jr.

Po týdenní pauze po dvou závodních víkendech v řadě pokračovala letošní sezóny Mistrovství světa Superbiků v Katalánsku. Další závody se odjely na okruhu u Barcelony a na trati znovu nechyběl český tým ACCR Czech Talent Team – Willi Race a Smrz Racing – Willi Race. Miloslav Hřava se stále léčí z těžkého zranění z Aragónu, takže za něj tým opět hledal náhradu. Tentokrát do sedla jeho motorky naskočil David Kubáň, takže další český mladý závodník dostal šanci si zajet závod mistrovství světa. David doplnil dva letošní stálé jezdce týmu Matyáše Červenku a Alejandra Carrióna.

Vzhledem k tomu, že je Matyáš Červenka letošním nováčkem, opět sbíral hlavně zkušenosti. Nicméně s každým závodem zrychluje a postupuje dopředu. David Kubáň měl ještě těžší úlohu, když si musel rychle navyknout na nové prostředí. Oba dva proto bojovali v závodě Last Chance Race. David Kubáň v něm obsadil 10. místo, když byl na čele početné skupiny. Matyáš Červenka skončil dvanáctý, jen necelé čtyři desetiny vteřiny za týmovým kolegou. Alex Carrión nastoupil do obou hlavních závodů. V tom sobotním dojel na 24. místě a v neděli bohužel spadl při hromadném pádu pěti jezdců v 10. zatáčce hned v prvním kole.

Matyáš Červenka

#47 Matyáš Červenka

„Na tomto okruhu jsem byl poprvé a od začátku jsem věděl, že nebude lehké se na této trati kvalifikovat. První trénink jsem jel hodně pomalu, vůbec mi nevycházela stopa. Na druhý volný trénink nám začalo pršet a tak jsem nemohl vylepšit svůj čas a musel se spokojit s 21. místem na startu závodu Last Chance Race. Třetí volný trénink jsme jeli na osychající trati, takže Last Chance Race byl jasný. Závod mě hodně bavil a z 21. místa jsem se propracoval až na 12. místo, kousek po kousku. Příště to už vyjde.“

Alejandro Carrión a Jakub Smrž

#2 Alex Carrión

„Celkově to pro mě byl pozitivní víkend už o první chvíle, kdy jsem měl velice dobré pocity s motorkou a týmem. Pracovali jsme jinak, což fungovalo dobře, protože jsem se konstantně kvalifikoval na přední pozice a zajížděl dobré časy. I přes to, že jsem nakonec nezajel jedno rychlé kolo a byla z toho až 20. pozice na startu, takže se neukázal náš plný potenciál, v časech bylo vidět, že jsem zajížděl dobře. Ve Warm Upu se mi podařilo zajet docela rychlý čas, který byl rychlejší než v Superpole. V nedělním závodě přišel kontakt během prudkého brzdění, takže jsem musel najet do zatáčky velice agresivně, udělal jsem chybu a spadl. Je to škoda, protože jsme věděli, že máme tempo na to být vpředu a byl jsem naštvaný, že jsme to nemohli ukázat. Omlouvám se celému týmu za tuto chybu v závodě a zároveň děkuji týmu za jejich neúnavnou práci a všem, co mi pomáhají.“

David Kubáň

#62 David Kubáň

„Závod v Barceloně bych ohodnotil kladně. Ze začátku jsem si musel zvyknout na úplně novou motorku a novou trať. S motorkou jsem prvních pár kol zápasil, než jsem si na ni zvyknul. Velice se mi jízda na ní líbila, ale bohužel jsem nedokázal jet časy, se kterými jsem počítal a skončil jsem 23. ve skupině B. Pár minut před druhým volným tréninkem nám začalo pršet a museli jsme přezouvat na mokré pneumatiky. Na vodě se mi jelo dobře a v mojí skupině jsem skončil na 3. místě. Ve třetím volném tréninku byla trať na půl mokrá a na půl suchá, takže bylo jasné, že se pojede závod Last Chance. Start v závodě Last Chance se mi vůbec nepovedl. Hodně jsem se propadl a trvalo mi pár kol, než jsem se dostal dopředu a mezi tím první rychlá skupina byla už daleko. Skončil jsem nakonec na 10. místě. I přes to, že jsem se nedokázal dostat do hlavního závodu, jsem velice spokojený s výsledkem a určitě se těším na další šanci se ukázat. Nakonec bych chtěl poděkovat Kubovi za možnost jet u něho v týmu, všem mechanikům, kteří odvedli skvělou práci, sponzorům a hlavně rodině, díky které můžu vůbec závodit.“

Příští závody Mistrovství světa Superbiků se pojedou o víkendu od 2. do 4. října 2020 na okruhu Magny-Cours ve Francii. Pro třídu Supersport 300 půjde o šesté závody sezóny.