Výsledky testování Moto2 a Moto3 v Jerezu

Ve španělském Jerezu se koná několikadenní předsezónní test tříd Moto2 a Moto3. Jezdci se tak mohli nadále připravovat na letošní sezónu v mistrovství světa silničních motocyklů a zde jsou výsledky po dvou dnech.

Zdroj: MotoGP

Jihošpanělský Jerez v uplynulých dvou dnech hostil oficiální testy tříd Moto2 a Moto3 z Grand Prix. I když jde jen o test, ukázalo se, že jsou jezdci obou tříd opět velice vyrovnaní a můžeme se těšit na sezónu. Rozdíly jsou převážně v tisícinách vteřiny.

Nejrychlejším jezdcem třídy Moto3 byl v kombinovaných časech Tony Arbolino, který zajel čas 1:46,153. Na místě druhém skončil Sergio Garcia se ztrátou jen 0,045 s. Třetí Gabriel Rodrigo ztratil 0,094 s. Z české dvojice byl samozřejmě rychlejší zkušenější Jakub Kornfeil, který obsadil 13. místo. Jeho čas byl 1:46,850, takže ztratil 0,697 s. Filip Salač zajel nejlépe 1:47,555 a obsadil 25. příčku.

V silnější třídě Moto2 byl nejlepším Luca Marini s časem 1:41,146. Jen o 0,062 s za ním skončil Alex Marquez a trojici nejlepších doplnil se ztrátou 0,081 s Iker Lecuona. V jedné vteřině je i devatenáctý Simone Corsi. Zpestřením startovního pole je MV Agusta, kterou Dominique Aegerter dostal nejlépe na 24. místo.