Výsledky závodů 300 zatáček Gustava Havla 2019

Výsledky závodů 300 zatáček Gustava Havla 2019

V Hořicích v Podkrkonoší dnes vrcholí 57. ročník závodů 300 zatáček Gustava Havla a zde jsou průběžné výsledky všech závodů.

V Hořicích v Podkrkonoší dnes vrcholí 57. ročník závodů 300 zatáček Gustava Havla a zde jsou průběžné výsledky všech závodů.

Live timinghttp://live.miksoft.cz/

Kompletní výsledky: https://racehero.io/events/amk-v-acr-horice-acr-210-402-emn10-554/results

Živý přenos: https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Motosport/Soutez-Racing/Sezona-2019/175935-300-ZATACEK-GUSTAVA-HAVLA-2019.htm

SP 125

První závod nedělního programu 57. ročníku 300 zatáček Gustava Havla byl vypsán pro jezdce třídy Sportproduction 125 ccm. Závod byl vypsán na 9 kol. V Hořicích je od rána krásné počasí, kdy je slunečno. Do závodu dobře odjela celá první řada a co bylo výborné na pohled, první čtveřice odjela celé první kolo pohromadě v pořadí Lukáš Fikker, Michal Vecko, Pierre Coppa a Radek Lamich. Na páté místo se posunul Marcel Hruboš. Dále pak byli Ivo Doležal, Marek Zima, Martin Sedlo, Martin Prouza a Martin Hrstka. Nováček Jakub Rolf se držel na 18. místě a jediná závodnice Staňka Malinová jela na 25. pozici.

O vítězství to byla stále napínavá bitva mezi týmovými kolegy Lukášem Fikerem a Michalem Veckem, které od sebe dělily jen tisíciny vteřiny. Třetí Radek Lamich na ně začal postupně ztrácet a po dvou kolech ho od vedoucí dvojice dělila necelá vteřina. To ale netrvalo dlouho a hned v dalším kole se na čele opět sjela čtveřice Michal Vecko, Lukáš Fikker, Radek Lamich a Pierre Coppa. Pierre zajel ve třetím kole nejlepší čas závodu v hodnotě 2:41,500. Na pátém místě se osamostatnil Marcel Hruboš, ale za ním jela další vyrovnaná skupina Matin Prouza, Marek Zima, Ivo Doležal, Petr Kolář a Miroslav Sedlo. Po třech kolech ze závodu odstoupil Tomáš Svolinský.

V polovině závodu to byla na čele stále zajímavá bitva mezi čtyřmi jezdci. Mezi ostatními už se začaly vytvářet rozdíly a další těsný souboj probíhal až o 9. místo, kde jeli Matouš Brdek a Martin Hrstka.

V závěru závodu sehráli svou roli pomalejší jezdci, kteří dostali kolo a vedoucí čtveřice se rozdělila. Na čelo se dostal Radek Lamich, se kterým se držel už jen Pierre Coppa. Třetí jel Lukáš Fikker a čtvrtý Michal Vecko, ale oba měli rozestup dvou vteřin. Top5 udržoval slovenský závodník Marcel Hruboš. Vítězem závodu se stal Radek Lamich, který tak oslavil osmé vítězství. Druhý skončil Pierre Coppa se ztrátou přes jednu vteřinu a oslavil první pódium v Hořicích a stupně vítězů doplnil Lukáš Fikker.

Výsledky závodu

Do 600 ccm – 1. závod

Hned po jezdcích třídy 125SP vyrazili do svého prvního závodu závodníci kategorie do 600 ccm, které právě letos čekají nově dva závody. Do závodu nejlépe odstartoval Matthieu Lagrive, který si okamžitě začal budovat náskok. Start se naopak nepodařil Kamilovi Holánovi. Hned po prvním kole si Matthieu Lagrive vytvořil náskok přes dvě vteřiny. Za ním pak jela skupina Jochen Rotter, Kamil Holán, Petr Wiesenberg a Daniel Schmidt. Na místo šesté se zařadil Miroslav Sloboda a sedmý jel Michal Vecko, který hned po závodě SPček přeskočil na šestku. Tomáš Tóth se držel na osmé pozici a do Top10 byli David Hanzalík a Wolfgang Schuster. Pěkně odjel také Ilja Caljouw z Holandska, který byl na 11. pozici. Pár míst získal také Luboš Koňák, který se dostal na bodované 15. místo. Nováček Ivo Ladde ze Švýcarska jel na 22. místě. Ludovít Krušina ulil start, takže dostane penalizaci 20 vteřin.

Matthieu Lagrive zajížděl nejrychlejší časy závodu a díky tomu si už po třech kolech závodu vyjel náskok 3,2 vteřiny. I za ním vznikly mezi jezdci mezery, kdy jel na druhém místě Kamil Holán a třetí Jochen Rotter s rozdílem dvou vteřin. Petr Wiesenberg se v dalších kolech začal dotahovat na Jochena Rottera, takže se schylovalo k boji o posední místo na stupních vítězů. Velice napínavé to také bylo o páté místo, kde spolu jeli Miroslav Sloboda, Michal Vecko a David Hanzalík. Po třech kolech musel ze závodu odstoupit Francouz Timothée Monot kvůli technické poruše.

Matthieeu Lagrive si stále udržoval první pozici, nicméně Kamil Holán se ho snažil stahovat a po šesti kolech je od sebe dělilo jen 1,6 s. O třetí místo jela stále dvojice Jochen Rotter a Petr Wiesenberg. Michal Vecko se začal odtrhávat na pátém místě. O dvanácté místo spolu jela dvojice Ilja Caljouw a František Loučka a na čtrnácté místo se dostal Luboš Koňák po předjetí Martina Sedláka a netrvalo dlouho a Luboš už jel na 13. pozici. Zajímavé to ale bylo i na nebodovaných pozicích, kde se také vytvořilo pár skupin, například Wayne Burgeais, Richard Vuillermet a Ivo Ladde, či trojice Jakub Vojtěch, Miroslav Kuchta a Marian Blažek. V tu chvíli už dostávali poslední jezdci kolo.

Pro dominantní vítězství si dojel Matthieu Lagrive, Kamil Holán obsadil místo druhé a stupně vítězů nakonec získal Petr Wiesenberg. Jochen Rotter se tak musí spokojit s místem čtvrtým, když na Petra v posledním kole ztratil tři vteřiny. Top5 doplnil Michal Vecko.

Výsledky závodu

125 GP / Moto3 / 250 Open

Další závod v pořadí čekal závodníky tříd 125 GP a Moto3, se kterými na trať vyrazili jezdci kategorie 250 open, i když jejich start byl o pár chvil později. Start do závodu se vůbec nepovedl Patrikovi Kolářovi, který jel z pole position, ale start ulil, takže dostane penalizaci 20 vteřin. Stejně tak dříve poodjel Steffen Grämer, který stál vedle něho.

Po prvním kole byl ve vedení Patrik Kolář, nicméně hned v dalším ho předjel Michal Dokoupil. Steffen Grämer jel třetí, ale zmíněné penalizace oba dva jezdce odsunou vzad. Dále pak jeli Christopher Eder a Oldřich Podlipný. Ve třídě 250 Open byl ve vedení David Řezáč, za kterým byl Lukáš Walter. Třetí pozici držel Karel Matúš před Tomášem Fichnou. už ve druhém kole dohnaly dvěstěpadesátky jezdce slabší třídy.

Ve třetím kole spadl u hasičárny George Carlsson, ale nic se mu nestalo.

Během závodu to bylo napínavé mezi dvojicí Lukáš Walter a David Řezáč, kteří jeli o vítězství ve třídě 250 open. Na čele závodu byl Michal Dokoupil se svou Moto3 a náskokem 2,3 vteřiny na Patrika Koláře. O další dvě vteřiny dál byl Steffen Grämmer a se ztrátou 15,7 s byl na čtvrtém místě Oldřich Podlipný. Pátý Christopher Eder ztrácel 16,237 s a tak to vypadalo, že se Olda i Christopher mají šanci dostat na stupně vítězů, vzhledem k penalizacím.

S velkým náskokem a s máváním fanouškům vyhrál závod Michal „Indi“ Dokoupil, který vyhrál ve třídě Moto3. Na druhém místě v této kategorii skončil Jiří Obtulowicz. Na druhém místě projel Patrik Kolář se ztrátou 4 vteřiny, ale i s penalizací udržel vítězství ve třídě 125 GP a tím pádem oslavil historické 10. vítězství v Hořicích. Třetí projel Steffen Grämer, který měl rozdíl 8,8 vteřin, takže se posunul na místo třetí a druhý skončil Oldřich Podlipný, který projel se ztrátou 25 vteřin. Napínavý boj o vítězství ve třídě 250 open vyhrál David Řezáč, který s Lukášem Walterem bojoval až do cílové čáry. V cíli je dělí jen pár tisícin vteřiny. Stupně vítězů doplní Karel Matúš.

Výsledky závodu

Nad 600 ccm – 1. závod

Jedním z vrcholů programu je samozřejmě závod nejsilnější třídy nad 600 ccm. Stejně jako u šestek, i dnes uvidíme dva tyto závody. Opět se jelo na devět kol hořického okruhu. Do závodu nejlépe odstartoval Marek Červený, který jel z pole position. Marek si navíc během prvního kola začal rychle budovat náskok, který byl 3,7 vteřin. Hned v prvním kole zajel neskutečný čas 2:17,874. Na druhém místě jel sám Didier Grams, který měl náskok další tři vteřiny na jezdce za sebou. Za ním to ale byla pěkná skupinka jezdců z IRRC, kde spolu jeli Aleš Nechvátal, Kamil Holán, Tomáš Borovka a Pavel Tomeček. Po startu přišlo také oznámení, že Jan Mysliveček ulil start, takže dostal penalizaci 20 vteřin.

Ve druhém kole skončil dobře rozjetý závod pro Marka Červeného, který bohužel spadl před Lukaveckým vracákem. Márovi se naštěstí nic nestalo a jen doufejme, že si neporanil již dříve zraněné zápěstí. Mára se s motorkou vrátil na trať a zajel do boxů. Díky tomu se do čela závodu dostal Didier Grams. Na druhé místo se dostal Kamil Holán, který se ostatním začal odtrhávat a o třetí místo spolu jeli Aleš Nechvátal a Tomáš Borovka. Na pátém místě jel sám Pavel Tomeček, ale pěkný souboj byl o šesté místo mezi zahraničními závodníky Andreasem Ganglem, Virgilem-Amber Bloemhalem a Dominkem Haslingerem. Devátý jel Patrik Vostárek a Top10 uzavíral Jiří Petrla.

V polovině závodu byl ve vedení Didier Grams s náskokem 2,6 vteřiny na Kamila Holána. Kamil navíc v pátém kole zajel nejlepší čas závodu v hodnotě 2:16,588. Třetí pozici stále hájil Aleš Nechvátal, ale na jeho zadním kole byl nalepený Tomáš Borovka. Společně na Kamila ztráceli sedm vteřin. Pavel Tomeček držel Top5. Andreas Gangl se svým pronásledovatelům odtrhl a udržoval šesté místo. Jiří Petrla předjel Patrika Vostárka a získal tak deváté místo. Pěkný souboj byl také o 12. místo, kde proti sobě jeli Martin Sucháček a Marek Stibor. O poslední bodované místo jela další skupina jezdců, ale postně se na této pozici osamostatnil Dan Vysloužil.

V šestém kole zajel Didier Grams čas 2:15,906, takže si svůj náskok ve vedení pojistil a vedl už o 3,2 vteřiny. To hned v dalším kole zlepšil na 2:15,850. I díky tomu si dojel pro vítězství s náskokem 3,213 vteřiny. Na druhém místě skončil Kamil Holán a stupně vítězů uhájil Aleš Nechvátal před Tomášem Borovkou. Pátý skončil Pavel Tomeček.

Výsledky závodu

Supermono

Další závod čekal jezdce třídy Supermono, do kterého startoval z první pozice Shaun Anderson. Do závodu dobře odjel Libor Kamenický, který se zařadil na druhé místo, nicméně Petr Najman nechtěl o svou druhou pozici přijít a během prvního kola ho předjel zpátky. Tak, jak byli včera Shaun a Petr vyrovnaní, nyní si Shaun začal rychle budovat náskok a po prvním kole vedl o 3,4 vteřiny. Petr Najman jel na druhém místě a o další 1,5 vteřiny za ním byl třetí Libor Kamenický. Do závodu bohužel vůbec neostartoval Marek Němeček, který po zahřívacím kole zajel do boxů. Problémy měl také Pavel Jančík, jehož motorka nechtěla nastartovat. Ulitý start měli hned dva jezdci Dave Walsh a Jaroslav Jančík.

Shaun Anderson udržoval svou vedoucí pozici a po dvou kolech navýšil svůj náskok na 3,9 vteřin. Petr Najman se ho snažil stíhat a díky tomu si vyjel náskok přes šest vteřin na Libora Kamenického. Na čtvrtém místě jel sám Václav Jakl a pátý jel Nico Kehrer. O šesté místo spolu jela skupina Dave Walsh, Daniel Zörnweg a František Loučka. Britská závodnice Sarah Boyes, která je přítelkyní Shauna Andersona, se držela na 13. mstě. V polovině závodu skončil pro technickou poruchu František Loučka. Technickou poruchu měl i Pavel Macháček.

Pořadí zůstalo neměnné až do cíle, takže si pro vítězství dojel Shaun Anderson, druhý skončil Petr Najman a stupně vítězů doplnil Libor Kamenický. Shaun tak ovládl další hořický závod, ale pochvaloval si výkon obou českých jezdců, díky kterým to pro něj nebylo tak jednoduché. 

Výsledky závodu

Do 600 ccm – 2. závod

Do druhého závodu třídy do 600 ccm nenastoupil Jochen Rotter, takže bylo v první řadě jedno volné místo. Do závodu dobře odstartoval Matthieu Lagrive, který se stejně jako v prvním závodě ujal vedení. Tentokrát si ale nenajížděl tak výrazný náskok, jako v prvním závodě a se ztrátou 0,7 s se za ním držel Kamil Holán. Na třetím místě s rozdílem osmi vteřin jezdil na třetím místě sám Petr Wiesenberg. O čtvrté místo spolu jeli Michal Vecko a David Hanzalík. Dále byl na šesté pozici Miroslav Sloboda a následovali Daniel Schmidt, Tomáš Tóth, Wolfgang Schuster a Ilja Caljouw. Dobrý posun vpřed opět předvedl Luboš Koňák, který se dostal na 13. místo.

V polovině závodu spolu o vítězství stále jeli Matthieu Lagrive a Kamil Holán, mezi kterými byl rozdíl 1,3 vteřiny. Za nimi jela již trojice Petr Wiesenberg, Michal Vecko a David Hanzalík, kteří také jeli v rozestupech necelé jedné vteřiny. V závodě skončil Martin Sedlák, který zajel do boxů.

V předposledním kole se Kamil Holán ujal vedení, když Matthieu Lagriva předjel u hasičárny. Vítěz prvního závodu si to nenechal líbit a před Kamila se dostal. Do posledního kola najížděli v rozdílu jen 0,159 s. Skvělá podívaná to byla i o třetí místo, kam se dostal Michal Vecko před Petra Wiesenberga. To vše sledoval David Hanzalík, který tak mě také možnost jet o stupně vítězů. K předjetí došlo i na šestém místě, kam se dostal Daniel Schmidt před „Lakiho“ Slobodu a během celého startovního pole jsme mohli sledovat pěkné souboje.

Pro druhé vítězství závodu si dojel Matthieu Lagrive, druhý opět skončil Kamil Holán a poslední místo na stupních vítězů udržel Michal Vecko.

Výsledky závodu

Supertwin

Předposlední závod letošního ročníku 300 zatáček Gustava Havla čekal závodníky třídy Supertwin. Start se vůbec nepodařil Markovi Stiborovi, který ulil start a dostal 20 vteřinovou penalizaci. Startu z první pozice naopak výborně využil Petr Najman, který se ujal vedení a po prvním kole měl náskok 0,7 s na Davida Hanzalíka. Na třetí místo se dostal Jan Markalous, který ztrácel 3,4 s na prvního. Na páté místo se zařadil Petr Plichta a Marek Stibor byl zatím pátý. Závodu se nezúčastnil Michal Dokoupil, který si při krájení nožem pořezal ruku a musel na ošetření k lékařům. Indi tak své soupeře přišel na start alespoň pozdravit.

Na čele to bylo stále napínavé mezi dvojicí Petr Najman a David Hanzalík, které od sebe dělilo jen 0,5 vteřiny. Jan Markalous si jel vlastní závod na třetím místě s tím, že měl za sebou mezeru osmi vteřin a před sebou pěti vteřin. Zajímavé to bylo ale hned za ním, kde o čtvrté místo jela skupina jezdců ve složení Stefan Holz, Petr Plichta, Marek Stibor a francouzský závodník Wayne Bourgeais. Na osmé místo se dostal David Kužela, který se začal dotahovat na skupinu jezdců před sebou. Nováček Paul Klop z Nizozemí byl na 16. místě.

V polovině závodu musel kvůli technické poruše odstoupit Dave Walsh.

Petr Najman a David Hanzalík dál udávali nejlepší tempo závodu, když jako jediní zajížděli časy 2:27,7 a od sebe je dělila jedna desetina vteřiny. Petr byl stále první, ale David jakoby vyčkával na jakékoliv zaváhání. Jan Markalous s přehledem udržoval třetí pozici. Jeho ztráta na první byla 14 vteřin a za sebou měl mezeru 8 vteřin.

V šestém kole zajel Petr Najman výborný čas 2:25,732, takže byl nejrychlejší v závodě a pokořil svůj loňský traťový rekord, navíc o více než vteřinu. David Hanzalík také zajel dobře kolo za 2:26,3, ale už začínal na Petra ztrácet a jeho rozdíl byl 0,815 s. K Honzovi Markalousovi se začal dotahovat čtvrtý Petr Plichta.

Petr Najman udržel své vedení, vyhrál ve stylu start – cíl a obhájil loňské vítězství, i když to bylo hodně těsné. David Hanzalík totiž v posledním kole stáhl traťový rekord na 2:25,661, takže byla ztráta v cíli jen 0,169 s a do toho tam byli ještě jezdci o kolo. Stupně vítězů doplnil Jan Markalous, který oslavil první pódium v Hořicích a navázal na úspěchy svého otce Martina.

Výsledky závodu

Nad 600 ccm – 2. závod

Vrcholem nedělních závodů byl druhý závod třídy nad 600 ccm. Do závodu dobře odjeli Didier Grams a Marek Červený, ale spolu s nimi se držel také Kamil Holán. Kamil ale bohužel v závodě rychle skončil, když spadl pod Borkem. Po pádu byl otřesen a stěžoval si na bolest kolena, nicméně komunikoval se záchranáři. Mezi tím se na čele trhla intenzivní bitva o vítězství mezi Markem Červeným a Didierem Gramsem. Marek ve čtvrtém kole zajel nejrychlejší kolo závodu v hodnotě 2:15,128.

O třetí místo to vypadalo podobně, jako v prvním závodě, kdy o něj jeli Aleš Nechvátal, Tomáš Borovka a Pavel Tomeček. Šestý jezdil francouzský závodník Virgil-Amber Bloemha. O sedmé místo spolu jeli Andreas Gangl a Jiří Petrla. Do Top10 byli nadále Dominik Haslinger a Patrik Vostárek.

Vítězem závodu je Marek Červený, který si po dopoledním pádu zlepšil chuť, navíc po tak těsném souboji s Didierem Gramsem. Rozdíl mezi oběma byl 0,075 s. Stupně vítězů doplnil stejně jako dopoledne Aleš Nechvátal. Ještě v závěru závodu spadli Miloš Jonák a Dirk Kaletch, ale oba bez zranění.

Výsledky závodu