Patrik Carda: Pódium bylo na dosah

Patrik Carda: Pódium bylo na dosah

Český závodník Patrik Carda na Lausitzringu zahájil sezonu ADAC Junior Cupu bojem o pódium, z Německa odváží dvě umístění v Top 5.

Český závodník Patrik Carda na Lausitzringu zahájil sezonu ADAC Junior Cupu bojem o pódium, z Německa odváží dvě umístění v Top 5.

Zdroj: TZ

Na německém okruhu Lausitzring o uplynulém víkendu odstartovala letošní sezona ADAC Junior Cupu, kde české barvy hájí i Patrik Carda. Pro Patrika se jednalo o novou trať, takže začátek víkendu byl především o učení okruhu a nastavení motorky, včetně nalezení ideálního převodu.

Patrik každým tréninkem postupně zrychloval, v kvalifikaci dokázal zajet již šestý nejrychlejší čas. V prvním závodě se mu podařilo prosadit na páté místo a do druhé jízdy si věřil na ještě lepší výsledek. V nedělní druhé jízdě Patrik Carda po celý závod bojoval ve vedoucí skupině a do posledního kola najížděl na druhé pozici. Tu se mu bohužel ale v závěrečném tvrdém souboji nepodařilo udržet a do cíle dorazil opět na pátém místě.

Další závodní víkend je na programu o druhém červnovém víkendu na trati Oschersleben, kde chce Patrik před německou částí svého fanklubu zabojovat o pódium.

Patrik Carda

„Na okruhu Lausitzring jsem jel vůbec poprvé, takže chvíli trvalo, než jsem si na trať zvykl a našli jsme správný převod. Každým tréninkem jsem zrychloval a také se nám dařilo zlepšovat nastavení motorky. V kvalifikaci jsem se již cítil komfortně a vyjel si šesté místo. V prvním závodě se mi podařilo vybojovat páté místo. Druhý závod byl z mého pohledu ještě mnohem lepší. V druhé jízdě to byl neskutečný boj až do posledního kola, do kterého jsem najížděl na druhém místě. Nakonec se mi tuto pozici bohužel nepodařilo udržet a dojel jsem také pátý. Celkově jsem spokojený, v druhém závodě jsem zajel svůj nejrychlejší čas, který by mne v kvalifikaci zařadil na druhé místo! Další závod nás čeká na začátku června na Oscherslebenu, kde dám vše do boje o pódium. Chtěl bych také pogratulovat Davidovi Kubáňovi za jeho výsledek v Supersportech.“