Výsledky tréninků IOMTT 2018: pondělí 28. 5.

Na ostrově Man se po sobotních úvodních trénincích rozjel další den, ve kterém mohli jezdci využít trať k měřeným tréninkům. Pro dnešek byl trénink pro třídy Superbike / Superstock / Supersport / nováčky a sidecary. Díky tomu závodníci opět kombinovali jednotlivé motorky různých tříd.

Zdroj: IOMTT, Twitter

Superbike / Superstock / Supersport

Na úvod se do čela průběžné tabulky dostal Dean Harrison, který se svou Kawasaki ZX10R zajel čas 17:22,970 (130,232 mph / 209,5 km/h). Za něj se zařadil Michael Dunlop s BMW, jehož čas byl 17:30,024. Třetím nejrychlejším jezdcem na trati byl Conor Cummins, který začal trénink na Superstocku a jeho čas byl 17:39,670. Dále se pak seřadili Peter Hickman a David Johnson. Kamil Holán začal s časem 18:35,292, takže byla jeho průměrná rychlost 121,787 mph (196 km/h). Jen o pár desetin před ním byl Danny Webb, který už byl dvakrát jezdit v Hořicích. Derek Sheils, který byl letos také v Hořicích a v jeho případě poprvé, tak zajel čas 18:13,789.

Dean Harrison se udržel ve vedení i po druhém kole, ve kterém zajel čas 17:13,886, takže byla jeho průměrná rychlost 131,376 mph (211,4 km/h). Na druhou pozici se zařadil Conor Cummins a Michael Dunlop zatím udržoval třetí místo. Výborné druhé kolo zajel Dan Kneen, který se dostal na druhé místo ve třídě Superstock s časem 17:34,213 (128,843 mph = 207,3 km/h).

Ve třídě Supersport se vedení na úvod tréninku ujal Ivan Lintin, který zajel čas 18:24,410, což odpovídá průměrné rychlosti 122,987 mph (198 km/h). Za ním byl Derek McGee s časem 18:36,821 (121,620 mph) a třetí Julian Trummer (199:11,973 / 117,909). Ivan Lintin ve druhém kole zlepšil svůj vedoucí čas na 18:19,264 (123,563 mph = 198,8 km/h).

Michalovi Dokoupilovi se zatím lepí smůla na paty a kvůli poruše pro něj trénink skončil ještě předtím, než stihl zajet měřené kolo.

Kamil Holán ve svém druhém kole zajel čas 18:39,368, takže měl průměrnou rychlost 121,3434 mph (195,2 km/h). Hned poté přeskočil na svou R6 a vyrazil zajet čas do třídy Supersport.

Ještě předtím, než jezdci dojeli své poslední kolo do konce, když byli přibližně na Ramsey, vyrazili do svého tréninku závodníci třídy sidecar.

Zajímavé je také sledovat Iana Loughera, který jezdí na dvoutaktním Suteru MMX500. Ian ve svém třetím kole zajel čas 18:42,092, takže byla jeho průměrná rychlost 121,0488 mph (194,8 km/h).

Ve třídě Superbike byl dnes nejrychlejší Dean Harrison s Kawasaki. S tou ve svém druhém kole zajel čas 17:13,886 (131,376 mph). Druhý nejrychlejší čas zajel opět Dean, ale na druhém místě skončil Michael Dunlop s časem 17:16,165 (131,087 mph), který zajel v posledním kole. Dean i Michael se střídají na dalších pozicích, ale třetím nejrychlejším jezdcem je nakonec Peter Hickman s časem 17:32,929. Za ním skončili Dan Kneen a David Johnson.

Peter Hickman se svým BMW ovládl třídu Superstock, ve které zajel čas 17:23,073. Peter se jako jediný dostal s průměrnou rychlostí nad 130 mph, konkrétně 130,219 mph (209,5 km/h). Za ním skončil Conor Cummins s časem 17:28,181 (129,584 mph) a třetí nejrychlejší byl Dan Kneen s časem 17:34,213 (128,843 mph).

Ve třídě Supersport zůstal ve vedení Ivan Lintin, který více než šedesáti kilometrový okruh zvládl odjet za 18:19,264, takže byla jeho průměrná rychlost 123,563 mph (198,8 km/h). Jamie Coward obsadil místo druhé s časem 18:24,384 (122,990 mph) a třetí skončil Derek McGee, jehož kolo bylo za 18:26,246 (122,783 mph).

Video od Kamila Holána po tréninku

TT 2018 – 2. kvalifikace

Dnešek rozhodně nebyl ideální. Po dvou celkem povedených kolech na #BMW jsme skočil na šestku a zastavil mě po půl kole problém s motorem, který teď kluci řeší. Tak snad bude zítra lépe…McRace DAFIT FILLA Racing Agency RP tuning s.r.o LCA – Lion Cross Arena Vágner sport rstmoto.cz Car Pro Design Smalt Brno Titanium Pro Racing Bonmoto BMW Motorrad Česká republika Ostravská Reklama Motocykl

Zveřejnil(a) Kamil Holán #74 dne Pondělí 28. května 2018

Výsledky třídy Superbike

Výsledky třídy Superstock

Výsledky třídy Supersport

Sidecar

Ve třídě sidecar se po prvním kole dostali do vedení John Holden a Lee Cain, kteří zajeli čas 19:55,009, takže byla jejich průměrná rychlost 113,663 mph (182,8 km/h). Na druhé místo se zařadili loňští vítězové obou závodů Ben a Tom Birchallovi, jejichž čas byl 20:24,375. To odpovídá průměrné rychlosti 110,937 mph (178,5 km/h). Třetí pozici držela průběžně posádka Dave Molyneux a Daniel Sayle. Dále pak byli Alan Founds a Jake Lowther a pátí Lewis Blackstock a Patrick Rosney.

Po druhém kole zůstalo pořadí na čele neměnné, jen se na pátou pozici dostali Peter Founds a Jevan Walmsley. Šestý nejlepší čas zajeli Tony Baker a Fiona Baker-Holden.