Výsledky tréninků IOMTT 2018: sobota 26. 5.

Další ročník legendárních závodů Tourist Trophy se rozjel právě dnes, kdy všechny nováčky a jezdce tříd Lightweight a Supersport čekaly první měřené tréninky. Zde jsou kompletní výsledky.

Zdroj: IOMTT, Twitter, Facebook

Přelom května a dubna je tradičně ve znamení Tourist Trophy na ostrově Man, která každoročně láká tisíce fanoušků na tento malý ostrov. Světová špička road racingu předvádí ty nejlepší výkony. Letošní ročník odstartoval právě dnes, v sobotu 26. května 2018.

Michal Indi Dokoupil s týmem

Jako první vyrazili na trať nováčci,kteří měli k dispozici kontrolované kolo, aby se lépe seznámili s náročným okruhem Mountain Course. Večerní program pak uzavřel první dvouhodinový kvalifikační trénink. Harmonogram na ostrově Man je kromě závodních dní výhradně v podvečerních hodinách. Dnes na okruh vyrazili závodníci tříd Lightweight (Twin), Supersport a nováčci ze všech tříd, včetně sidecar, kteří měli k dispozici jedno měřené kolo.

Supersport

Ve třídě Supersport vyrazilo na závodní trať celkem 66 jezdců. Někteří z nich dokázali zajet i pět kol, ale většinou se to pohybovalo kolem čtyř kol. Někteří totiž kombinovali motorky, takže po odjetí pár kol na jedné přeskočili na druhou druhé třídy.

Peter Hickman

Nejrychlejším jezdcem prvního kvalifikačního tréninku této třídy byl Dean Harrison, který v sedle své Kawasaki ve čtvrtém kole objel okruh za 17:59,743. Jako jediný se tak dostal pod hranici osmnácti minut a jeho průměrná rychlost byla 125,797 mph (202,4 km/h). Se ztrátou přibližně půl minuty za ním zaostal největší favorit této třídy Michael Dunlop, jehož čas byl 18:00,222. Michael letos sedlá Hondu. Třetím nejlepším jezdcem byl Conor Cummins s Hondou, který už ve svém druhém kole zajel čas 18:05,308. Výborně se rozjel také rodák z ostrova Dan Kneen, který také sedlá Hondu a zajel čas 18:09,215, takže se zařadil na čtvrtou příčku. Peter Hickman uzavřel pětku nejlepších s časem 18:11,453.

Český závodník Kamil Holán, který na ostrov přijel po čerstvém vítězství v této třídě při 300 zatáček Gustava Havla v Hořicích, zahájil letošní IOMTT na 24. místě s časem 19:13,019. Jeho průměrná rychlost tak byla 117,802 mph (189,5 km/h). Kamil byl po prvním tréninku spokojený, ale ještě potřebuje zlepšit převody a motorku zrychlit, jinak se cítí perfektně.

Video od Kamila Holána před tréninkem  (FB)

TT2018 – 1. kvalifikace

#TT2018 je definitivně tady. Po Hořicích jsme se ani nestačili oklepat a už jsme na ostrově Man. Celej tým se za posledních pár týdnů moc nevyspal. Přípravy byly tentokrát opravdu hektický, ale vypadá to, že jsme dobře připraveni. Dneska nás čeká první večerní trénink, kde se po roce opět setkáme s legendárním horským okruhem. Takže vzhůru za dobrodružstvím jménem Isle of Man TT 2018 :)Livetiming můžete sledovat zde: http://ttlive.iomtt.com #TT2018McRace DAFIT FILLA Racing Agency RP tuning s.r.o LCA – Lion Cross Arena Vágner sport rstmoto.cz Car Pro Design Smalt Brno Titanium Pro Racing Bonmoto BMW Motorrad Česká republika Ostravská Reklama

Zveřejnil(a) Kamil Holán #74 dne Sobota 26. května 2018

Výsledky

Lightweight

Ve třídě twinů byl nejrychlejším Michael Dunlop, který letos sedlá legendární stroj Paton. Spojení tohoto jezdce a motorky tak budí velkou pozornost, což několikanásobný vítěz TT podpořil časem 18:43,708. Díky tomu byla jeho průměrná rychlost 120,87 mph (194,5 km/h). A co je víc, jde o nový neoficiální rekord trati v této třídě (původní je v hodnotě 18:43,955). O dvě vteřiny za ním skončil další z favoritů této třídy Ivan Lintin, který měl průměrnou rychlost 120,66 mph (194 km/h) a čas 18:45,706. Oba dva měli velice rychlá i další kola, se kterými převyšovali zbytek startovního pole.

Na třetím místě skončil Derek McGee s časem 19:15,289. Podobně jako v Supersportech se Peter Hickman udržel v pětici nejlepších. V této třídě obsadil čtvrtou příčku a za ním skončil Stefano Bonetti, další jezdec na stroji Paton. Do této třídy vyrazili i Danny Webb, který také minulý víkend závodil v Hořicích v nejsilnější třídě.

Další český závodník Michal Dokoupil dnes nenastoupil ani do jednoho tréninku.