Valentino Rossi, prolomí smůlu Yamahy a naváže na 22 let staré první vítězství v Brně?

Ital Valentino Rossi je hvězdou startovního pole Grand Prix již 23. sezónu. Své první vítězství v mistrovství světa silničních motocyklů oslavil na Masarykově okruhu v Brně, ale dokáže to i letos? Yamaha totiž potřebuje vyhrát, protože naposledy zvítězila před více než rokem.

Zdroj: vlastní, MotoGP

Bohatou závodní kariéru Valentina Rossiho v šampionátu MotoGP není třeba dlouze přestavovat, protože by to bylo na vydání několika knih. Jedno je ale jasné, v jeho srdci i vzpomínkách bude navždy náš okruh v Brně, protože právě zde vůbec poprvé vyhrál. Psal se rok 1996 a mladý Valentino jel svou první sezónu v mistrovství světa silničních motocyklů ve třídě 125 ccm. Vůbec první úspěch zaznamenal na sousedním Red Bull Ringu v Rakousku, kde získal první umístění na stupních vítězů a skončil třetí. Na to ještě lépe navázal hned v dalším závodě na Masarykově okruhu v Brně, kde oslavil své vůbec první vítězství.

I přes to, že letos prožívá 23. sezónu v Grand Prix, získal doposud 115 vítězství a celkem 232 umístění na stupních vítězů napříč všemi třídami, výhra je pro něj vždy něco speciálního: „Pocit, jaký máte když vyhrajete, je vždycky stejný. Když protnete šachovnicovou vlajku jako první, je to něco neuvěřitelného a užíváte si to stejně jako tehdy. V současné chvíli je to možná ještě těžší, protože jsou moji soupeři mladší a silnější,“ uvedl při jednom rozhovoru Valentino Rossi.

Valentino Rossi

A jak to má „The Doctor“ rozjeté letos? Sezónu ve třídě MotoGP zahájil dobře díky třetímu místu v nočním závodě v Kataru. Po incidentu s Marcem Marquezem měl jediný nebodovaný závod v Argentině, ale poté se ve všech závodech až do teď pohyboval v Top5. Ve Francii, Itálii a Katalánsku připsal na své konto hattrick v umístění na stupních vítězů (tři třetí místa) a před letní přestávkou v německém Sachsenringu prolomil „smůlu“ třetích míst a skončil druhý.

I přes to, že pohled na tyto výsledky není špatný, jeho Yamaze stále něco chybí. Chybí ji pár posledních desetin vteřiny, aby dokázala překonat ostatní soupeře a konečně vyhrála. O poslední výhru japonské značky se postaral právě Valentino Rossi loni v Assenu a od té chvíle nastala dlouhá šňůra bez vítězství. Ještě pár závodů a bude to nejdelší sekvence závodů bez výhry v její historii. Dokážou to konečně prolomit opět v Brně? Na této trati se Valemu vždy dařilo: 7x tu vyhrál a 7x skončil druhý nebo třetí. Pokud se mu to letos podaří, dostane dokonce od Automotodromu Brno dárek v podobě žulové kostky z původního okruhu.

To uvidíme již první víkend v srpnu, kdy se od 3. do 5. 8. 2018 pojede další Velká cena České republiky. Nenechte si ujít jednu z největších motoristických akcí, které u nás máme a uvidíme, kdo se nakonec bude nejvíc radovat z vítězství, zda Valentino Rossi, Yamaha a nebo úplně někdo jiný.