Třetí etapové vítězství pro Klymčiw Racing

Třetí etapové vítězství pro Klymčiw Racing

Ve včerejší etapě Morocco Desert Challenge se Skylerovi Howesovi, nejlepšímu jezdci stáje Klymčíw Racing, podařilo potřetí zvítězit.

Ve včerejší etapě Morocco Desert Challenge se Skylerovi Howesovi, nejlepšímu jezdci stáje Klymčíw Racing, podařilo potřetí zvítězit.

Zdroj: TZ, Foto: Morocco Desert Challenge

V další etapě Morocco Desert Challenge na závodníky čekalo 324 závodních kilometrů na trati ze Zagory do Merzougy. Legendární písečné duny přinesly třetí etapové vítězství Skylerovi Howesovi (Klymčiw Racing). Skyler využil příležitosti a ujel Španělovi Pedrerovi, se kterým se přetahuje o celkové vedení v závodě. A právě pracně vyjetých 6 minut může být třeba rozhodujících.

I ostatním jezdcům ze stáje Klymčiw Racing se dnes dařilo. Petr Vlček sice dohání hrůzu nahánějí ztrátu, kterou nabral po defektu kola, ale dnes dojel na výborném 6. místě! Stejně tak Gee Motzkin, pro kterého jsou místní duny po dakarské zkušenosti takřka asfaltové. Marian Starý si etapu také užil a ve zdraví dorazil do cíle.

Skyler Howes

Ne úplně úspěšný den měl Czech Beer Rally Team. Po včerejším pádu dnešek vynechal Zbyněk Olmer starší a do bivaku přiléhajícím k dunám dorazil na rozdíl od svým kolegů po silnici. Navzdory včerejším obavám ze zlomeného žebra, které se naštěstí nepotvrdily, je rozhodnutý nastoupit do zítřejší etapy. Jeho syn Zbyněk dnes nenastartoval svůj motocykl v dunách a z místa 14 kilometrů vzdáleného od cíle, ho muselo vyzvednout sběrné vozidlo, tzv. sweeper.

Velmi smolný den potkal Tomáše Ouředníčka a jeho navigátora Davida Křípala. Jejich vozidlo Ford začalo v dunách hořet. Naštěstí to nebylo tak dramatické, jak to z prvních zpráv vypadalo a auto se podařilo zachránit. Mechaniky dnes čeká noční směna, ale stroj by měl být zítra připraven odstartovat. 

Výsledky 6. etapy v kategorii motocyklů

1. místo #106 Skyler Howes (04h 53‘ 52‘‘)
6. místo # 109 Petr Vlček (05h 39‘ 35‘‘)
19. místo #132 Gee Motzkin ((06h 48‘ 53‘‘)
27. místo #159 Marian Starý (07h 16‘ 24‘‘)
38. místo #107 Gilad Gotfried (09h 16‘ 8‘‘)