Představení týmu ACCR Czech Talent Team – Willi Race

Představení týmu ACCR Czech Talent Team – Willi Race

V sídle Autoklubu ČR dnes proběhlo oficiální představení českého týmu ACCR Czech Talent Team – Willi Race, který už za pár dní rozjede letošní sezónu v mistrovství světa Superbiků.

V sídle Autoklubu ČR dnes proběhlo oficiální představení českého týmu ACCR Czech Talent Team – Willi Race, který už za pár dní rozjede letošní sezónu v mistrovství světa Superbiků.

Zdroj: TZ

V letošní sezóně můžeme sledovat jeden z historických milníků, kdy se do jednoho z šampionátů mistrovství světa znovu dostává český tým. Je jím ACCR Czech Talent Team – Willi Race, který se dnes představil v Praze v budově Autoklubu České republiky. Zde právě proto, že tým vznikl jako jeden z konceptů komise silničních závodních motocyklů AČR. Tým se zúčastní šampionátu mistrovství světa Superbiků ve třídě Supersport 300.

V posledních týdnech vrcholily veškeré přípravy včetně testování ve Španělsku. Letošní premiérová sezóna začne již tento pátek ve španělském Aragónu, kde čeští reprezentanti Vojtěch Schwarz a Oliver König nastoupí mezi světovou konkurenci celkem padesáti závodníků. Právě z toho důvodu při představení týmu chyběly motorky, které jsou již na cestě na první závodní podnik.

Celou prezentací týmu provázel manažer týmu Josef Kubíček, který je nejen zkušeným komentátorem, ale také člověkem, který je v šampionátu WSBK jako doma díky dřívějším zkušenostem s vlastním týmem.

Josef Kubíček

„Jsem moc rád, že můžeme všem představit náš ACCR Czech Talent Team – Willi Race, za který pojedou Vojta Schwarz a Oliver König. O realizaci týmu se zasloužil také Jakub Smrž, kterého není nutné dlouze představovat, protože se svými úspěchy řadí mezi nejlepší české závodníky. Kromě představení těchto členů týmu musím hlavně poděkovat Autoklubu, panu Štovíčkovi a všem našim partnerům, kteří do toho dávají stejně jako my 100%. Bez jejich pomoci bychom v mistrovství světa nemohli startovat. Jsme rádi, že jsme český tým s českými jezdci a se spoustou českých partnerů. Myslím, že jsme na tohle dlouho čekali a všichni jsme rádi, že můžeme u tohoto projektu být.“

Za Autoklub České republiky se prezentace zúčastnil Matěj Smrž, který je předsedou komise silničních závodních motocyklů. Jednou z mnoha věcí, které se bývalý závodník spolu s komisí SZM věnuje, je podpora mladých talentů.

Matěj Smrž – předseda komise SZM

„Myslím, že je skvělé se sejít u takovéto příležitosti. Jako předseda SZM jsem od půlky loňského roku začal pracovat na něčem pro mě úplně neznámém. Od té doby jsme s komisí avizovali, že se budeme věnovat hlavně mládeži a talentům. Vše začíná u akademií, které generují mladé jezdce, ale ti poté přijdou do určitého věku, kdy potřebují postoupit dál. Jednou možností je Španělsko, kde máme ACCR Czech Talent Team v Cuna de Campeones. Druhou cestou je tento tým v mistrovství světa Superbiků. Jsem moc rád, že se nám to podařilo dát dohromady a dostali jsme dva české kluky do světa. Určitě je to něco, co může mladé jezdce motivovat. Myslím si, že je cílem každého závodníka se dostat do mistrovství světa.“

Jakub Smrž se také po ukončení aktivní kariéry na konci loňského roku vrhl do nového projektu, kterým je tento tým. V minulých týdnech se věnoval hlavně přípravě motorek. Zároveň je díky svým bohatým závodním zkušenostem velkou podporou obou jezdců.

Jakub Smrž

„Náš tým se v letošní sezóně zúčastní mistrovství světa Superbiků ve třídě Supersport 300. Je to kategorie, která je omezená věkem a jde o vstupenku do vyšších tříd. Osobně si myslím, že jde o kategorii, která je na vzestupu. Co se týče příprav, tak samozřejmě, že byly náročné. Začínali jsme od nuly a vše se muselo vybudovat. I přes to si myslím, že kluci stihli při testech najet dost kilometrů. Neměli jsme žádné problémy a minulý týden jsme se věnovali finálním přípravám, navíc se na poslední chvíli ještě změnily některé technické předpisy. Věřím, že vše bude fungovat, udělali jsme pro to maximum.“

„Jsme nový tým, takže je jasné, že se všichni budeme učit, stejně jako kluci na trati. Přesto věřím, že během pár závodů budeme patřit mezi top týmy šampionátu. Kluci na to mají, jinak by tu neseděli, ale bude to pro ně také těžké, protože polovinu tratí neznají. My jako nový tým nemáme všechna data ze všech tratí, ale pracujeme na tom, abychom je získali. Celkově chceme fungovat dlouhodobě, abychom pomohli mladým klukům se dostat do velkých závodů. Chceme vychovat jezdce, kteří budou moci postoupit dál, například do šestistovek a zároveň podpořit ty, kteří k nám přijdou z nižších kategorií.“

Po dvou titulech mistra republiky ve třídě Supersport 300 se Vojtěch Schwarz přesouvá mezi světovou konkurenci, se kterou má zkušenosti již z loňského domácího závodu v Brně.

Vojtěch Schwarz

„Na letošní sezónu se moc těším a už se nemůžu dočkat, až dorazíme na okruh v Aragónu, až to všechno začne. Myslím si, že už nebudu mít takové nervy, protože mám zkušenosti z loňska, kdy jsem v této třídě startoval v Brně na divokou kartu. Určitě budeme chtít zajet co nejlepší výsledek a nezklamat, jak sebe, tak tým a naše partnery.“

Oliver König má i přes svůj mladý věk bohaté zkušenosti s několika různými závodními motorkami a byl jasnou volbou dalšího jezdce týmu.  

Oliver König

„Pro mě je to úplně něco nového, protože jsem do této třídy přestoupil z vyšší kategorie. Z toho mám oproti Vojtovi trochu nervy a jsem zvědavý, jak se s tím poperu. Věřím v solidní výsledek, ale nerad bych si dával konkrétní cíle, abych pak nebyl zklamaný. Udělám všechno pro co nejlepší výsledek, protože vidím, že za tím stojí spousta lidí a zaslouží si, aby byli odměněni alespoň výsledkem.“

ACCR Czech Talent Team – Willi Race se nyní přesouvá do španělského Aragónu, kde se jede od 5. do 7. dubna 2019.

Sledujte tým na sociálních sítích:

Facebook: https://www.facebook.com/CzechTalentTeam/

Instagram: https://www.instagram.com/accr_czech_talent_willi_race/

Harmonogram WSBK Aragónu pro třídu WorldSSP 300, která je z důvodu velkého počtu jezdců rozdělena na dvě skupiny:

Pátek 5. 4. 2019

9:00 – 9:30 – 1. volný trénink skupiny A

9:40 – 10:10 – 1. volný trénink skupiny B

13:30 – 14:00 – 2. volný trénink skupiny A

14:10 – 14:40 – 2. volný trénink skupiny B

Sobota 6. 4. 2019

10:10 – 10:25 – 3. volný trénink skupiny A

10:35 – 10:50 – 3. volný trénink skupiny B

12:20 – 12:40 – Superpole skupiny A

12:50 – 13:10 – Superpole skupiny B

15:15 – závod „Last Chance“ (o postup do závodu)

Neděle 7. 4. 2019

9:50 – 10:50 – Warm Up

15:15 – závod