Paddock Moto-E v plamenech

Včera v Jerezu začal předsezónní test nové třídy MotoE, ale během noci paddock vzplál.

Zdroj: MotoGP

V jihošpanělském Jerezu se včera rozjel druhý předsezónní test třídy MotoE, která se měla v letošní sezóně připojit k šampionátu MotoGP. Přibližně v 00:15 hodin 14. března zasáhl nově vybudovaný E-Paddock oheň, který způsobil velké škody a ztráty – zničeno bylo všech 18 motorek. Příčiny požáru jsou nyní předmětem šetření. Naštěstí nebyl nikdo zraněn a škody jsou jen materiální. MotoGP bude nadále informovat o dalším průběhu šetření.

Katastrophales Feuer bei der MotoE CIRCUITO DE JEREZ (oficial)Zum Glück ist keinem was passiert, das Feuer hat alle 18 Bikes zerstört.

Zveřejnil(a) Edgar -Eddie- Mielke dne Čtvrtek 14. března 2019

Aktuálně: MotoGP právě vydalo prohlášení, že kvůli velkým škodám není možné rozjet sezónu světového poháru FIM Enel MotoE v Jerezu při Grand Prix Španělska, takže dochází k úpravě kalendáře letošní sezony.

Během vyšetřování bylo potvrzeno, že v okamžik požáru nebyla žádná motorka nabíjena, ale vyšetřování nadále pokračuje.

Dorna Sports a všichni partneři šampionátu potvrdili, že budou pracovat na co nejrychlejším obnovení ztrát a shořelých motorek, aby se co nejrychleji všichni vrátili na trať. 

Autor příspěvku: Eva

Už pár let se pohybuji v motocyklovém prostředí jako redaktorka, která přináší aktuální informace ze závodního dění různých šampionátů, ale zajímám se také o novinky motorek a vše, co je spojeno s jednou stopou.