Kompletní kalendář WSBK 2019 – doplněna byla Laguna Seca

Mistrovství světa Superbiků zveřejnilo konečnou podobu kalendáře závodů pro příští sezónu. Červencový termín, který byl zatím bez místa, doplnila Laguna Seca.

Zdroj: WorldSBK

Ve spolupráci s okruhem Laguna Seca organizace Dorna WSBK zveřejnila konečnou podobu závodního kalendáře pro nadcházející sezónu. I v roce 2019 se mistrovství světa Superbiků v červenci přesune na známý americký okruh, kde se pojede v termínu od 12. do 14. července 2019. Závodní víkend naváže na závody ve Velké Británii na Donington Parku, čímž se také ukončí první část sezóny a začne dlouhá letní přestávka.

Laguna Seca patří mezi oblíbené okruhy, o čemž svědčí to, že do WSBK byl zařazen již v roce 1995. Závodilo se tu i v MotoGP, nicméně odtud už okruh vypadl. S několika přestávkami se Laguna Seca ve světových Superbicích drží a za tu dobu jsme mohli vidět 15 různých vítězů, ale v poslední době tu kraloval Jonathan Rea, čtyřnásobný mistr světa v této kategorii.  

Autor příspěvku: Eva

Už pár let se pohybuji v motocyklovém prostředí jako redaktorka, která přináší aktuální informace ze závodního dění různých šampionátů, ale zajímám se také o novinky motorek a vše, co je spojeno s jednou stopou.