Jan Ulman: „Letos chci obhájit titul mistra Evropy“

Jan Ulman: „Letos chci obhájit titul mistra Evropy“

Spoustu času na italských tratích, ať už motokrosových nebo supermotardových, strávil mladý český talent Jan Ulman pod vedením Pavla Kejmara. Po loňském titulu mistra Evropy jsou cíle jasné – titul obhájit.

Spoustu času na italských tratích, ať už motokrosových nebo supermotardových, strávil mladý český talent Jan Ulman pod vedením Pavla Kejmara. Po loňském titulu mistra Evropy jsou cíle jasné – titul obhájit.

Zdroj: Jan Ulman, Foto: FB Jan Ulman SM/MX, TM Racing Czech

Zimní přípravu má za sebou jedenáctiletý Jan Ulman, který je úřadujícím juniorským mistrem Evropy v Supermoto. Jenda trénuje spolu s Pavlem Kejmarem, pravidelným účastníkem ME / MS v Supermoto. Během letošní zimy společně strávili spoustu času v Itálii, kde se připravovali na letošní obhajobu evropského titulu a zároveň získání co nejlepších umístění v jednotlivých národních šampionátech. Po posledních testech v italské Busce Jenda promluvil o své přípravě

„Moje zimní příprava probíhala od listopadu do března. Minulou sezónu jsem zakončil největší Supermoto Show v belgickém Mettetu. Ten se vydařil podle mých představ, tedy prvním místem. Po tomto závodě mi začala zimní příprava – týden v Čechách a týden v Itálii. Do Itálie jsem jezdil s pro mě nejlepším trenérem na světě Pavlem Kejmarem, s taťkou a jednou s námi jela i moje maminka. Pokud jsem čas netrávil na motorce, tak jsem se věnoval fyzické přípravě. Moc bych chtěl poděkovat rodině, Pavlovi Kejmarovi a mým sponzorům, že mi umožňují jezdit do Itálie a po velkých závodech.“

Jan Ulman

Jenda pro letošek přesedlal na nový stroj TM, kdy má k dispozici motokrosovou i supermotovou verzi.

„Zimní přípravu jsem začal na nové motokrosové motorce TM. Jsem rád, že můžu jezdit na tak skvělé motorce a za to vděčím Ivanovi Šulcovi, který je dealerem TM do Čech. Můj poslední trénink v Itálii jsem provedl už na nové supermotové motorce TM. Minulý rok jsem jezdil na Kawasaki, takže supermotová TM pro mě byla nová. Tímto týdnem jsme ukončili zimní přípravu a zároveň začali supermotovou sezónu. Právě poslední týden byl pro mě a mého mechanika, kterým je můj taťka, velmi důležitý. Sžíval jsem se s motardovkou a vychytávali jsme na ní mouchy, protože jsme motorku vůbec neznali. Po testech jsme motorku doladili, takže jsme byli moc spokojení. Letos bychom chtěli jet italský, švýcarský, německý, rakouský, český a evropský šampionát. Moje priorita pro letošek je obhajoba titulu mistra Evropy,“ dodal Jan Ulman na závěr.

Jendovy závodní aktivity můžete průběžně sledovat na jeho facebookové stránce

https://www.facebook.com/Jan-Ulman-SMMX-1278744675487518/