Filip Salač si po nezaviněném výletu mimo trať připisuje nejlepší výsledek sezóny

Filip Salač si po nezaviněném výletu mimo trať připisuje nejlepší výsledek sezóny

První polovina letošní sezóny mistrovství světa silničních motocyklů o víkendu skončila při Velké ceně Německa. Filip Salač měl víkend dobře rozjetý a usiloval o co nejlepší výsledek. Chyba soupeře hned v prvním kole značně ovlivnila jeho závod, ale i přes to se nevzdal a do cíle dojel na bodovaném 13. místě.

První polovina letošní sezóny mistrovství světa silničních motocyklů o víkendu skončila při Velké ceně Německa. Filip Salač měl víkend dobře rozjetý a usiloval o co nejlepší výsledek. Chyba soupeře hned v prvním kole značně ovlivnila jeho závod, ale i přes to se nevzdal a do cíle dojel na bodovaném 13. místě.

Zdroj: TZ, Foto: Ronny Lekl (Redox Prüstel GP Team)

Devátá Velká cena letošní sezóny mistrovství světa silničních motocyklů se o uplynulém víkendu odjela na německém okruhu Sachsenring. Filip Salač víkend výborně rozjel už při pátečních volných trénincích, na což navázal i během soboty. Do nedělního závodu měl proto dobré předpoklady zajet skvělý výsledek. To jezdec domácího týmu Redox Prüstel GP potvrdil hned po startu závodu, kdy se držel v desítce nejlepších. Bohužel to trvalo jen do třetí zatáčky, než před ním spadl jeden ze soupeřů. Kvůli tomu vyjel do únikové zóny a průjezd kačírkem znamenal propad na poslední místo. Od té chvíle se pustil do stíhací jízdy a v cíli byl třináctý, jen 6,3 vteřiny za vítězem. I přes to, že byl Filip po závodě zklamaný, jde o nejlepší výsledek sezóny a znamená zisk dalších tří mistrovských bodů.

Nyní mají účastníci mistrovství světa silničních motocyklů krátkou letní pauzu a druhá polovina sezóny se rozjede první víkend v srpnu, kdy Filipa Salače čeká domácí Velká cena na Masarykově okruhu v Brně. 

Filip Salač

Filip Salač

„Warm Up jsme odjeli na mokru, ale věděli jsme, že do závodu bude sucho, takže jsem neriskoval. S motorkou jsem neměl dobrý pocit, takže jsem na to ani netlačil. Jen jsem zkoušel zlepšovat sebe a snažil se dobře načíst trať. Rozhodně jsem ale nechtěl skončit na 23. místě. Před závodem jsem ale věděl, že to bude dobré, protože už při zahřívacím kole jsem jel rychle a motorka dobře fungovala. Do závodu jsem dobře odstartoval a v první zatáčce byl osmý, ale ve třetí zatáčce Omega se vše změnilo. V tu chvíli jsem venkem předjížděl Gabriela Rodriga, ale viděl jsem, jak Alonso Lopez po highsideru letí vzduchem. Spadl mi přímo pod kola a pokud bych rychle nezareagoval, tak bych spadl také. Musel jsem vyjet mimo trať a propadl jsem se na poslední místo až za jezdce, který jel na divokou kartu. Moc mě to mrzí.“

„Nejprve jsem chtěl zajet do boxů, protože jsem byl hodně naštvaný, ale řekl jsem si, že to nevzdám a budu bojovat. Cílem bylo zajet alespoň rychlé kolo. To se podařilo a měl jsem opět čtvrtý nejlepší čas s minimální ztrátou pár setin vteřiny na nejlepší kolo závodu. Za to jsem rád. Nakonec jsem dojel třináctý a vyhrál v mojí skupině, kde byli Tony Arbolino a Jaume Masia, což jsou vítězové minulých závodů, které jsem teď porazil. To mě také potěšilo. Určitě jsme tento víkend udělali krok dopředu. Je tam více pozitivních, než negativních věcí. Teď máme pauzu tři týdny, kdy si dám přibližně týden prázdniny a poté začnu tvrdě trénovat a co nejlépe se připravovat na domácí Grand Prix, kde budu chtít zajet opravdu dobře. Do Brna se moc těším a udělám pro to úplně cokoliv. Děkuji všem, co mi věří a podporují mě.“