Start z páté řady pro Filipa Salače při GP Německa

Start z páté řady pro Filipa Salače při GP Německa

Filip Salač dnes výborně navázal na dobrý začátek víkendu, když byl v ranním tréninku třetí nejlepší. Díky tomu letos poprvé postoupil do druhé části kvalifikace, kde si vyjel start z páté řady.

Filip Salač dnes výborně navázal na dobrý začátek víkendu, když byl v ranním tréninku třetí nejlepší. Díky tomu letos poprvé postoupil do druhé části kvalifikace, kde si vyjel start z páté řady.

Zdroj: TZ, Foto: Robert Sobčák

Závodní víkend letošní motocyklové Velké ceny Německa dnes na Sachsenringu pokračoval volnými tréninky a kvalifikacemi. Filip Salač výborně navázal na vydařené páteční tréninky. Jezdec domácího týmu Redox Prüstel GP se na motorce cítil dobře, což dokázal hned v ranním tréninku. Celý trénink se pohyboval mezi nejrychlejšími a nakonec zajel čas 1:26,114 se ztrátou  pouhých 0,070 s, takže obsadil výbornou třetí pozici. Díky tomu letos poprvé přímo postoupil do druhé části kvalifikace. V ní úplně nevyšla strategie, takže jel sám a zajel kolo za 1:26,883. Se ztrátou 0,748 s skončil na 13. místě, což znamená, že zítra otevře pátou řadu.

Filip Salač

Filip Salač

„Ve třetím volném tréninku jsem měl s motorkou velice dobrý pocit. Pohyboval jsem se neustále vpředu. Následně jsem pár pozic ztratil, ale se starými pneumatikami jsem jel časy 1:27,3, což bylo velice dobré. Ostatní jezdili 1:27,0 s novými pneumatikami. Neměl jsem úplně dobrý pocit, protože mi to klouzalo, ale tlačil jsem na to a dal jsem do toho všechno. Poté jsme nasadili nové pneumatiky, chytil jsem se jednoho jezdce a zajel dobrý čas. Měl jsem za ním větší rozestup. Pokud by byl o něco menší, mohl být čas ještě lepší. Trénink jsem ukončil na třetím místě, takže jsem byl spokojený a jel v klidu 1:26,1, vůbec jsem nejel agresivně a neměl s motorkou problém. Byl jsem za to rád a ztráta byla necelou jednu desetinu vteřiny na prvního. Věděl jsem, že jsme dobře připraveni na kvalifikaci. Letos jsem poprvé postoupil do druhé části kvalifikace, což je super výsledek.“

„V kvalifikaci jsme jeli na dva výjezdy. Ten první jsem jel na starých pneumatikách, ale na druhý jsme samozřejmě přehodili motorku na nové pneumatiky. Bohužel jsme špatně načasovali výjezd z boxu. Kolo 1:26,8 jsem musel zajet sám bez slipstreamu, což nebylo vůbec jednoduché, navíc se mi do jízdy zapletli ostatní jezdci, kteří vyjížděli z boxů. Je to škoda, protože pokud bych jel za někým, mohlo to dopadnout podobně jako v tréninku. Na druhou stranu je to moje letošní nejlepší kvalifikace. Zítra to vypadá, že bude pršet, tak uvidíme, ale dám do toho všechno. Moc všem děkuji za podporu.“

Nedělní harmonogram třídy Moto3 HJC Helmets Motorrad Grand Prix Deutschland (časy uvedeny v SEČ):

Neděle 7. 7. 2019: Warm Up (08:20 – 08:40), závod (11:00)