Patrik Carca oslavil na Sachsenringu vysněné pódium

Patrik Carca oslavil na Sachsenringu vysněné pódium

Na Sachsenringu se jel v rámci Grand Prix Německa další podnik šampionátu ADAC Junior Cup, kde se českému jezdci Patrikovi Cardovi podařilo vybojovat vysněné pódium.

Na Sachsenringu se jel v rámci Grand Prix Německa další podnik šampionátu ADAC Junior Cup, kde se českému jezdci Patrikovi Cardovi podařilo vybojovat vysněné pódium.

Zdroj: TZ, Foto: Jiří Nykodým

Patrik Carda odstartoval páteční tréninky na Sachsnringu na desáté pozici. Pro kvalifikaci se týmu podařilo vyladit nastavení motocyklu KTM a i díky tomu dokázal vybojovat třetí pozici na startovním roštu nedělního závodu. V samotném závodě bojoval Patrik do poslední zatáčky o druhé místo, to ale bohužel v těsném souboji neudržel a dojel třetí.

Na SachsenringuADAC Junior Cupu startovalo celkem 23 jezdců, z toho 2 jezdci s A licencí, kteří do šampionátu nejsou počítáni. Před dalšími závody v Mostě, které se jedou při IDM 11. srpna drží Patrik průběžnou čtvrtou pozici v šampionátu, na druhého ztrácí 13 bodů, na třetího 4 body.

Patrik Carda

Patrik Carda

„Velkou cenu Německa beru jako svůj domácí závod, protože ji vždy v hojném počtu navštěvuje i můj fanklub pod perfektním vedením Jana Hübnera. V pátek nás provázely problémy s nastavením a den jsem uzavřel na 10. pozici. Pro sobotu jsme s týmem upravili nastavení, dali jiné pneumatiky a motorka začala fungovat mnohem lépe. V kvalifikaci se nám zadařilo a vyjel jsem si díky třetí pozici první řadu. Start do nedělního závodu mi bohužel nevyšel dle představ a propadl jsem se na 6. místo. Po tvrdých soubojích jsem se prosadil do skupinky bojující o 2. místo, kde jsem bojoval s Dominikem a Lukášem. Dominik souboje neustál a upadl, já do poslední zatáčky bojoval o 2. pozici s Lukášem. Tu jsem ale bohužel v poslední zatáčce ztratil. Konečně se mi tak podařilo vybojovat pódium. Chci poděkovat celému týmu, taťkovi i sponzorům za skvělou práci, stejně tak fanklubu za podporu.“