Alex Marquez do LCR, Pol Espargaro do továrního týmu Honda

Alex Marquez do LCR, Pol Espargaro do továrního týmu Honda

HRC dnes oznámilo dva důležité přestupy, které podepsali s Alexem Marquezem a Polem Espargarem. Mladší z bratrů Marquezových se stěhuje do satelitního týmu LCR a mladší z bratrů Espargarových jde z tovární KTM do týmu Repsol Honda.

Zdroj: HRC, MotoGP

Honda Racing Corporation (HRC) dnes s radostí oznámila podpis dvou důležitých smluv v MotoGP. Alex Marquez prodlužuje současnou jednoletou smlouvu až do konce sezóny 2022. Během letošní sezóně měl Alex, který je bývalým mistrem světa tříd Moto3 a Moto2, strávit rok po boku svého bratra Marca v továrním týmu Repsol Honda. Letošní sezóna je bohužel kvůli koronaviru zkrácena, takže si Alex Hondu RC213V v týmu Repsol Honda moc neužije, protože na konci roku 2020 se připojí k satelitnímu týmu LCR Honda. Zároveň tím HRC oznámilo, že končí spolupráce s Calem Crutchlowem, který se k HRC připojil v roce 2015.

Hned poté přišla další důležitá zpráva, ve které HRC oznámilo podpis smlouvy s Polem Espargarem. Pol je bývalým mistrem světa třídy Moto2, kde tehdy dost bojoval s Marcem Marquezem. Nyní se stanou týmovými kolegy v týmu Repsol Honda na příští dva roky, tedy v sezónách 2021 a 2022. Pol Espargaro sbíral zkušenosti v týmu Tech3 s Yamahou, nyní je továrním jezdcem KTM, takže už patří ke zkušeným pilotům ve startovním poli.

Alex Marquez

„Jsem velice hrdý na to, že jsem zůstal s Honda Racing Corporation. HRC mi dalo příležitost se dostat do MotoGP a jsem rád, že se na konci roku 2020 připojím k týmu LCR Honda a že se stanu součástí tak velkého týmu s obrovskými zkušenostmi v MotoGP. Chci poděkovat HRC a týmu LCR Honda za jejich důvěru a že můžu zůstat u rodiny Honda. Budu tvrdě pracovat na tom, abych jejich důvěru proměnil ve výsledky. Nyní už se nemůžu dočkat, až v Jerezu začne sezóna a začnu se plně soustředit na to, abych zajel co nejlepší rok.“

Yoshishige Nomura – prezident HRC

„V HRC jsme rádi, že budeme pokračovat ve spolupráci s Alexem Marquezem, který bude pokračovat v učení se ve třídě MotoGP pro další sezóny. Po hlubokých jednáních a analýzách ohledně současné situace věříme, že má Alex velkou příležitost v královské třídě růst s plnou tovární podporou v týmu LCR Honda. Věříme, že bude v příštích třech sezónách růst a dosáhneme pro HRC a Alex výsledků, jaké hledáme.“

K přestupu Pola Espargara osobní vyjádření zatím nevydali.