Závodní víkend 31. 5. – 2. 6. 2019

Závodní víkend 31. 5. – 2. 6. 2019

Další závodní víkend před námi a my se můžeme znovu těšit na pěknou dávku závodů, při kterých si na své přijde ať už milovník uzavřených okruhů, tak závodů na přírodních tratích či Supermoto.

Další závodní víkend před námi a my se můžeme znovu těšit na pěknou dávku závodů, při kterých si na své přijde ať už milovník uzavřených okruhů, tak závodů na přírodních tratích či Supermoto.

Zdroj: MotoGP, AČR, Lutec Racing, Moto CAMS, IOMTT, MMČR Supermoto

Foto: šampionáty, vlastní, Dušan Belica

O víkendu od 31. května do 2. června 2019 se můžeme těšit na tyto závody:

  • Velká cena Itálie v Mugellu (MotoGP)
  • Mezinárodní mistrovství ČR na závodních okruzích v Assenu (Nizozemí / Alpe Adria)
  • Tourist Trophy na ostrově Man
  • 10. Kopčianský rýchlostný motookruh (CAMS)
  • Mezinárodní mistrovství ČR Supermoto v Sosnové

MotoGP Itálie 2019

Další zastávkou mistrovství světa silničních motocyklů, zkráceně MotoGP, je italský okruh Mugello. Jde o šestou Velkou cenu letošní sezóny a tím pádem bude třetina sezóny za námi. Prosluněná Itálie s nádherným prostředím Toskánska každoročně láká tisíce fanoušků, zejména Valentina Rossiho, aby navštívili toto místo. Trať, která má ještě klasické parametry dřívějších okruhů, je umístěna v malém údolí, takže nabízí i krásné výhledy do okolí. Mugello je historické místo, které má své nezapomenutelné kouzlo a kdo tu jednou byl, rád se sem vrací. První závody Grand Prix tu byly uspořádány v roce 1976 a po modernizaci je v kalendáři pravidelně od roku 1991. Před pár lety tu byly po vzoru jiných okruhů vybudovány asfaltové zóny.

Okruh patří mezi ty náročnější jak pro jezdce, tak jejich mechaniky, aby nalezli to nejlepší nastavení svých strojů. Vše začíná již nejdelší rovinkou v kalendáři, kde závodníci královské třídy MotoGP dosahují rekordních rychlostí přes 350 km/h. Na konci se rovinka trochu láme a hlavně je tu hrb, což způsobuje problémy při brzdění do první zatáčky, která se projíždí cca 80 kilometrovou rychlostí. Není divu, že zde dochází k častým předjížděním a ve slabších třídách se hodně využívá slipstreamu. Následuje lehké stoupání do kopce, dvě dvojice zatáček a jezdci se dostávají před nejstrmější přírodní tribunu této trati, kde je v neděli hlava na hlavě. Odtud vjíždí do oblíbených zatáček Casanova a Savelli a kde je také již první vjezd do depa. Za nimi je jedno z nejtěžších míst trati a to dvě zatáčky Arrabiata, kdy se dvojka najíždí do kopce naslepo. Následuje další esíčko a jezdci se dostávají k tribuně Ducati a utažené zatáčce Correntaio. Za ní jsou dvě zatáčky Biondetti, kde si Valentino Rossi před lety zlomil nohu, což bylo jedno z mála zranění, co ho stálo vynechání závodu. Hodně důležitá je také poslední zatáčka Bucine, protože je nutné mít správnou rychlost na výjezd zpátky na cíl. Nejeden závod byl právě zde rozhodnut.

Trať je dlouhá 5,2 km a nabízí šest levých a devět pravých zatáček. Kolem dokola je lemována přírodními tribunami, na kterých se dá i kempovat a dle hesla „Al Mugello non si dorme“ se v Mugellu celý víkend nespí. Okruh leží u městečka Scarperia, které leží přibližně 30 kilometrů severovýchodně od Florencie. Právě logo Florencie bylo loni vyobrazené na cenách, které jezdci dostávali na stupních vítězů. 

Marc Marquez (MotoGP Itálie 2018)

MotoGP

Vedoucí pozici v královské třídě MotoGP si stále udržuje Marc Marquez z továrního týmu Repsol Honda. Marc sem nyní jede po vítězství ve Francii a co víc, vyhrál i předtím doma v Jerezu, takže může v Mugellu získat hattrick ve vítězství v řadě. Nebýt výpadku v Americe, tak byl letos zatím vždy na stupních vítězů. Na svém kontě má 95 bodů a zatím má dobře nakročeno k obhajobě titulu. Jeho týmový kolega Jorge Lorenzo má podobně jako u Ducati pomalejší adaptaci na stroj Honda, nevyhnuly se mu ani určitě problémy a zatím se výsledkově nedostal do Top10. Snad mu právě pomůže jeho oblíbená trať Mugello, kde loni oslavil první vítězství s Ducati a celkově je tady druhým nejúspěšnějším jezdcem se šesti vítězstvími v královské třídě.

Velice důležitý víkend čeká tovární tým Ducati, která míří před domácí publikum a hlavně na trať, na které často testuje. Andrea Dovizioso je průběžně druhý se ztrátou osmi bodů, takže je stále vyrovnaným soupeřem Marca Marqueze. Jeho týmový kolega Danilo Petrucci je průběžně pátý, ale na čtvrtého krajana Valentina Rossiho ztrácí 15 bodů. Jezdci Ducati jsou dobří i na satelitních strojích a průběžně nejlepším netovárním jezdcem je šestý Jack Miller, jenž od Petruxe dělí 15 bodů. Je jasné, že tu Ducati bude velice silná a bude se snažit využít hlavně dlouhé rovinky a navázat na předchozí výsledky z minulých let.

Valentino Rossi (MotoGP Itálie 2018)

Průběžnou třetí pozici v šampionátu udržuje Alex Rins, který má 75 bodů a tím pádem ztrátu na Doviho 12 bodů. Alex zazářil v Americe, kde poprvé v MotoGP vyhrál a na to navázal pódiem při domácí GP, nicméně posledně v Le Mans dojel až desátý. Přesto musíme počítat s tím, že bude opět bojovat o přední pozice, navíc na trati, která je plynulá, což vyhovuje jeho Suzuki GSX-RR. Jen o tři body za ním je Valentino Rossi, který se může těšit na jednu z největších podpor od fanoušků. Ať už je to Mugello nebo Misano, u kterého bydlí, vždy jsou tribuny přeplněné jeho fanoušky a ti ho samozřejmě budou hnát dopředu. V Mugellu je historicky nejúspěšnějším jezdcem, když tu v královské třídě sedmkrát vyhrál a sedmkrát startoval z pole position. Loni tu na stupních vítězů doplnil dvojici jezdců Ducati a zajel třetí místo. Vale nám jistě opět představí nějakou nápaditou limitovanou edici své přilby.

Kromě Ducati čeká domácí závod také továrnu Aprilia, kde se bude hlavně sázet na Aleixe Espargara, který se vždy pohybuje kolem desítky nejlepších. Jeho týmový kolega Andrea Iannone se bude také snažit na domácí trati předvést to nejlepší. Český závodník Karel Abraham má za sebou smolný závod v Le Mans, do kterého ani nepromluvil. Nyní si tak může spravit chuť a snažit se získat první body.

závod Moto2 (MotoGP Itálie 2018)

Moto2

Ve střední třídě Moto2 je v průběžném vedení šampionátu Ital Lorenzo Baldassarri, který má zajímavou statistiku. Letos tři závody vyhrál a dva nedokončil, nic jiného. Nyní ho čeká důležitý domácí závod, ve kterém loni skončil druhý. Díky tomu je jediným ze současného startovního pole, kdo byl loni na stupních vítězů. Vítěz Miguel Oliveira a třetí Joan Mir už závodí o třídu výš. Baldu budou bezesporu nejvíce stíhat Sam Lowes a Thomas Lüthi, držitelé traťových rekordů, ale i další krajané, včetně obou jezdců týmu Valentina Rossiho. Počítat se také musí s Jorgem Navarrem, Alexem Marquezem či Marcelem Schrötterem, kteří doplňují průběžnou Top5 právě za Baldou a Thomasem. Na domácí závod se také velice těší Enea Bastianini, který je zatím nejlepším nováčkem na průběžném 10. místě.

závod Moto3 (MotoGP Itálie 2018)

Moto3

V nejslabší třídě Moto3 je zatím ve vedení Aron Canet, který má 74 bodů. I když jde o Španěla, jede v týmu Maxe Biaggiho, takže ho také čeká velice důležitý víkend. V pořadí za ním jsou dva domácí jezdci Lorenzo Dalla Porta a Niccolò Antonelli, které od sebe dělí jen tři body a Lorenzo na prvního ztrácí 14 bodů. Třída Moto3 nám vždy přináší velice napínavé závody a ten loňský v Mugellu nebyl jiný. Velkou roli zde hraje v úvodu zmiňovaný slipstream a pořadí se tu rychle míchá. Rozhodovat se tak bude určitě až na cílové rovince a spousta domácích jezdců bude velice namotivovaná zajet co nejlépe. My se opět můžeme těšit na dvojici českých závodníků Jakuba Kornfeila a Filipa Salače. Kuba měl další dva týdny k dobru na doléčení zraněné klíční kosti z Ameriky a nyní už by se mu mělo jet ještě lépe. Filipa čeká další trať, kterou dobře zná z dřívějších závodů, takže se ji nemusí učit a může navázat na vydařený víkend v Le Mans.

před startem závodu Red Bull MotoGP Rookies Cupu (MotoGP Itálie 2018)

Red Bull MotoGP Rookies Cup

Další závodní víkend čeká jezdce Red Bull MotoGP Rookies Cupu. Těm začala sezóna ve španělském Jerezu a nyní je tu druhý závodní víkend. Jak je již zvykem, v Mugellu pojedou jen jeden závod n 15 kol a to v sobotu, protože v neděli po závodě MotoGP míří na trať spousta fanoušků a závod už by se nemohl odjet. Stejně jako v Moto3, i zde jsou závody velice těsné a loni Yuki Kuniiho a Cana Öncü v cíli dělilo jen 0,031 s. Nyní sem japonský závodník jede s více zkušenostmi, kdy bude chtít jet opět o vítězství. Největším konkurentem mu letos je Carlos Tatay, který je v průběžném vedení tohoto cupu. Carlos sem míří po vítězství a druhém místě z domácího závodu. Z našich jezdců se letos do výběru Red Bull MotoGP Rookies Cupu nikdo nestal.

Rekordy okruhu

Třída Rok Rekord Jezdec Tým Čas Km/h
MotoGP 2018 Nejrychlejší kolo Valentino Rossi Movistar Yamaha 1:46.208 177,7
MotoGP 2013 Nejrychlejší kolo v závodě Marc Marquez Repsol Honda 1:47.639 175,4
MotoGP 2018 Kvalifikační rekord Valentino Rossi Movistar Yamaha 1:46.208 177,7
MotoGP 2018 Maximální rychlost Andrea Dovizioso Ducati x 356,5
Moto2 2015 Nejrychlejší kolo Sam Lowes Speed Up Racing 1:51.514 169,3
Moto2 2017 Nejrychlejší kolo v závodě Thomas Lüthi CarXpert Interwetten 1:52.084 168,4
Moto2 2015 Kvalifikační rekord Sam Lowes Speed Up Racing 1:51.514 169,3
Moto2 2018 Maximální rychlost Hector Barbera Pons HP40 x 293,3
Moto3 2015 Nejrychlejší kolo Danny Kent Leopard Racing 1:56.615 161,9
Moto3 2018 Nejrychlejší kolo v závodě Fabio Di Giannantonio Gresini Moto3 1:56.628 161,8
Moto3 2015 Kvalifikační rekord Danny Kent Leopard Racing 1:56.615 161,9
Moto3 2018 Maximální rychlost John McPhee Petronas Sprinta x 246,3
RBRC 2018 Nejrychlejší kolo Adrian Huertas RBRC 2:00.957 156,1

Časový harmonogram Grand Prix

Pátek 31. 5. 2019
Čas Třída Trénink
09:00 – 09:40 Moto3 1. volný trénink
09:55 – 10:40 MotoGP 1. volný trénink
10:55 – 11:35 Moto2 1. volný trénink
11:50 – 12:20 Red Bull MotoGP Rookies Cup 1. volný trénink
13:15 – 13:55 Moto3 2. volný trénink
14:10 – 14:55 MotoGP 2. volný trénink
15:10 – 15:50 Moto2 2. volný trénink
16:05 – 16:35 Red Bull MotoGP Rookies Cup 2. volný trénink
17:50 – 18:15 Red Bull MotoGP Rookies Cup kvalifikace
Sobota 1. 6. 2019
Čas Třída Trénink/Závod
09:00 – 09:40 Moto3 3. volný trénink
09:55 – 10:40 MotoGP 3. volný trénink
10:55 – 11:35 Moto2 3. volný trénink
12:35 – 12:50 Moto3 1. část kvalifikace
13:00 – 13:15 Moto3 2. část kvalifikace
13:30 – 14:00 MotoGP 4. volný trénink
14:10 – 14:25 MotoGP 1. část kvalifikace
14:35 – 14:50 MotoGP 2. část kvalifikace
15:05 – 15:20 Moto2 1. část kvalifikace
15:30 – 15:45 Moto2 2. část kvalifikace
16:30 Red Bull MotoGP Rookies Cup závod (15 kol)
Neděle 2. 6. 2019
Čas Třída Trénink/Závod
08:40 – 09:00 Moto3 Warm Up
09:10 – 09:30 Moto2 Warm Up
09:40 – 10:00 MotoGP Warm Up
11:00 Moto3 závod (20 kol / 104,9 km)
12:20 Moto2 závod (21 kol / 110,1 km)
14:00 MotoGP závod (23 kol / 120,6 km)

MMČR na závodních okruzích Assen 2019

Druhý závodní víkend se rozjede v mezinárodním mistrovství České republiky na závodních tratích. Jde o šampionát „velké silnice,“ který se už několik let jezdí při závodech Alpe Adria. Ty pro letošek také získaly statut mezinárodní a co víc, jedou se tu i evropské poháry. Pro jezdce účastnící se MMČR jsou vypsány třídy Supersport 300, Superstock 600, Superstock 1000 a Superbike. SSP300 a STK100 jsou zároveň evropské poháry.

Sezóna začala závody na Slovakiaringu, kde byla poměrně hojná účast, protože to na tuto trať nemá nikdo daleko, navíc šlo i o dobré rozježdění se před sezónou. Do Assenu už je to dál a uvidíme, kolik jezdců sem vyrazí. V čele nejsilnější třídy Superbike je Ondřej Ježek. Jeho týmový kolega Karel Hanika naopak dost ztratil, když druhý závod nedokončil, nicméně díky vítězství v prvním závodě stále udržuje druhou pozici, i když už se ztrátou 20 bodů. Průběžně třetí je Stanislav Polák.

Ve třídě Superstock 1000 nám na Slovensku předvedli skvělou bitvu o vítězství Michal Prášek a Michal Filla, ale oba nakonec těžce havarovali a skončili v nemocnici, takže jsou zatím s nula body na chvostu tabulky. Na čele je naopak Dominik Jůda, nicméně ten do Assenu nepojede, protože je zraněný po nehodě v provozu. Na druhém místě je Karel Pešek a třetí Michal Šembera.

Největší zastoupení máme ve třídě Superstock 600, která od letošku spojila jezdce Superstock 600 a Supersport. Zde je na čele naší tabulky Rakušan Kevin Ranner s 45 body. Za ním je se ztrátou 9 bodů Jaromír Chlup a třetí průběžně je slovenský reprezentant Peter Kačaba. Právě díky tomu, že jde letos o mezinárodní šampionát, mohou se do něho přihlásit i zahraniční jezdci.

 

V nejslabší třídě Supersport 300 je na čele Oliver König z českého ACCR Czech Talent Teamu – Willi Race, který si závody Alpe Adrie střihl mezi závody mistrovství světa Superbiků. Oliver vyhrál na Slovensku oba závody a na druhého Jiřího Nespěšného má náskok dvaceti bodů. Průběžné třetí místo drží David Kubáň. Z Czech Talent týmu však do Assenu míří jen Miloslav Hřava, juniorský člen tohoto týmu, který je právě podporován hlavně na závody v Alpe Adrii. Míla bohužel na Slovensku narazil do Vojtěcha Schwarze při boji o druhé místo a oba skončili v kačírku. Oliver a Vojta se již připravují na příští víkend, kdy je čekají závody mistrovství světa v Jerezu.

Další informace v článku:

MMČR na závodních okruzích pokračuje závody v Assenu

Harmonogram víkendu

Tourist Trophy na ostrově Man 2019

Během minulého víkendu se na ostrově Man rozjela další Tourist Trophy a v tomto týdnu pokračuje kvalifikačními tréninky. V sobotu nás navíc čekají první závody, kdy je na programu závod RST Superbike TT, který se pojede na šest kol a první závod Sidecar vypsaný na tři kola. Více informací, včetně harmonogramu, v předchozím článku o závodním víkendu.

Závodní víkend 24. – 26. 5. 2019

Video: Trailer Isle of Man TT

10. Kopčianský rýchlostný motookruh 2019

Letošní sezóna závodů na přírodních okruzích pod hlavičkou organizace CAMS začala Jarní cenou na brněnském Automotodromu a nyní už se mohou jezdci těšit na čistě přírodní trať, kdy je čekají slovenské Kopčany. V obci, která leží u českých hranic, půjde již o 10. ročník Kopčianského rýchlostného motookruhu. Trať je dlouhá 3,120 km a široká od 6 do 10 metrů a vede přes Kopčany. Celkem je tu sedm levých a čtyři pravé zatáčky.

Závody v Kopčanech jsou vypsány pro třídy klasiků od 175 ccm až do 750 ccm, kdy jde o motocykly do roku 1979. Samozřejmě, že nebudou chybět moderní třídy v kategoriích 125 GP, 125 SP, 250 SP, 400 SSP, Supermono, Twin, do 600 ccm a nad 600 ccm.  

Po závodech Jarní ceny v Brně je v průběžném vedení třídy Klasik 175 ccm Jaromír Tázler, který vyhrál oba závody. Za ním je se ztrátou deseti bodů Miloš Thér a třetí je o dalších 11 bodů dál Petr Mikl, který ale zatím na startovce není. V silnější třídě 250 ccm vede Milan Bango také s padesáti body. Druhý je s rozdílem 14 bodů Zdeněk Malý a třetí Tomáš Singer, který je o dalších sedm bodů dál. Třídě 350 ccm má na čele Walkera Jamese se 45 body. Josef Juřík drží druhou příčku s rozdílem jen čtyř bodů a třetí je Roman Procházka, který na Josefa ztrácí 15 bodů. Klasické půllitry vede Václav Prokeš, který také vyhrál oba brněnské závody. Za ním je Libor Dokulil se ztrátou 14 bodů a třetí Karel Havlíček, jehož od prvního dělí 19 bodů. Poslední třídou klasiků je kategorie 750 ccm a v té vévodí Marek Stibor s 50 body. O deset bodů dál je Karel Matuš st. a třetí nejlepší je Michal Vavrouch s 29 body, i když stejný počet bodů má i Alois Perovský.

Závody třídy 125 SP patří k těm nejlepším, které na přírodních tratích můžeme sledovat. To nám předvedli závodníci i nedávno v Hořicích, i když tam se jezdí pod záštitou Autoklubu ČR. V CAMSu je na čele Marek Zima s 41 body a je jasné, že ho uvidíme vpředu i v Kopčanech. Stejný počet bodů jako on má i Michal Vecko, další velice zkušený závodník. O 11 bodů za nimi je domácí závodník Marcel Hruboš, který tak bude určitě chtít získat co nejlepší výsledek. Top5 v pořadí doplňují Martin Prouza a Lukáš Fikker. Stálicí v této třídě je také Staňka Malinová. V silnější třídě 125 GP moc jezdců v Brně nestartovalo, takže jsou v tabulce čtyři závodníci a v čele je Meyer Chris s 50 body s náskokem deseti bodů na Oldřicha Podlipného. Třetí je Jiří Merhaut a čtvrtým Martin Krtička. Všichni alee musí také počítat s Christopherem Ederem či Jiřím Obtulowiczem. Ani ve třídě 250 SP, která jezdí s nimi, není tak početné zastoupení. Ve vedení je David Řezáč s 45 body, který před týdnem oslavil cenné vítězství v Hořicích. Za ním je Petr Křen a třetí Meyer Chris. V Hořicích Davidovi na záda dýchal Lukáš Walter, který v CAMSu zatím drží čtvrté místo.

Ve třídě 400 SSP je v průběžném pořadí Milan Hanzalík, kterého čeká opravdu domácí závod. V Brně si na své konto připsal 50 bodů díky dvěma výhrám. O deset bodů za ním je Alexandr Vysloužil a dalších osm bodů ztrácí Roman Procházka. Mezi nimi bude jedna z mála závodnic na trati a to Kristýna Jakeschová. Spolu s touto třídou jezdí kategorie Supermono, kde je ve vedení Nico Kehrer s 50 body. O dalších deset bodů dál je Shaun Anderson, ale ten do Kopčan nepřijede, protože závodí na Tourist Trophy na ostrově Man. Třetí je Daniel Zörnweg s 29 body. Tak jako ve třídě 400 SSP vévodí domácí jezdec, stejně to vypadá i ve třídě Twinů, kde je na čele Milanův bratr David. Stejný počet 45 bodů jako David má i Petr Najman, ale ten do Kopčan nepřijede, takže má David o jednoho velice silného soupeře méně. Milan Hanzalík je navíc na třetím místě, takže by nám mohli s bratrem předvést pěknou bitvu. Za nimi je na čtvrtém místě Jan Markalous, který ale Kopčany také vynechá.  Další závod na Twinu si naopak střihne Jiří Petrla, který má pro letošní sezónu půjčený twin od Jakuba Gottwalda. Stálicí této třídy je David Kužela z oblíbeného týmu AMK Městec Králové. I když Twiny patří k nejmladším třídám, stále větší vyrovnanost mezi jezdci je skvělou pozvánkou právě na závod této kategorie. 

Během Jarní ceny se v Brně představila spousta jezdců, které vídáme jen na závodních okruzích a další závody na přírodních tratích vynechávají. Jsou to například Igor Kaláb a Tomáš Šubrt, kteří jsou v průběžném hodnocení na prvním a druhém místě, ale do Kopčan se nepřihlásili. Třetí průběžně je Michal Vecko, který tak na Slovensko míří jako jeden z hlavních favoritů třídy do 600 ccm. Stále lepší výkon má také jeho týmový kolega Luboš Koňák, který by se rád zapojil do boje v přední skupině. Loni mu však Kopčany moc nevyšly, když tu v tréninku rozbil ráfky na své R6. Do Kopčan míří i další rodák z Cholenic Martin Košek. Michalovým velkým konkurentem bude bezesporu Petr Wiesenberg, kdy se oba dva vystřídali v Hořicích na třetím místě. Jak již bylo zmíněno, domácí závod čeká Davida Hanzalíka, kterého tradičně vídáme i v této třídě. Během závodů ve Starém Městě i v Hořicích hodně zaujal domácí Tomáš Tóth, který je velkým překvapením letošních závodů.

Stejně jako v šestkách, i v nejsilnější třídě nad 600 ccm jsou na čele jezdci, kteří upřednostňují závody na uzavřených okruzích. Některé z nich navíc tento víkend čekají závody na MMČR v Assenu. Ve vedení je Michal Prášek, za kterým jsou Dominik Jůda a Michal Šembera. Ani jeden z nich na Slovensko nepojede, takže ze závodníků na přírodních tratích je na tom nejlépe Aleš Nechvátal, který je na průběžném čtvrtém místě. Alda sem přijíždí po pěkném výkonu z Hořic, odkud si odvezl dvě třetí místa. Stejně počet bodů jako on má i Tomáš Borovka a právě Tomáš byl tím, kdo Alešovi v Hořicích nejvíce konkuroval. Po pódiu ve Starém Městě se musí počítat také s Danem Vysloužilem a Jiřím Petrlou. Ve startovce je i Marek Červený, vítěz letošního druhého hořického závodu, ale ten po Hořicích uvedl, že ho další závody čekají při IRRC v Imatře, tak uvidíme, zda do Kopčan dorazí. David Hanzalík musí potěšit každého slovenského fanouška, protože ho uvidíme i v této třídě, kam vyrazí s Ducati. Další porci závodních kilometrů bude vstřebávat nováček Petr Gottstein.

Kompletní startovní listina: https://www.kopcany.com/zoznam-prihlasenych/

Harmonogram víkendu

Sobota 1. 6. 2019

Třída I. trénink II. trénink  
Klasik 175 + 250 ccm 09:00 – 09:20 14:00 – 14:20  
Klasik 350 + 500 + 750 ccm 09:30 – 09:50 14:30 – 14:50  
400 SSP + Supermono 10:00 – 10:20 15:00 – 15:20  
125 SP 10:30 – 10:50 15:30 – 15:50  
250 SP + 125 GP 11:00 – 11:20 16:00 – 16:20  
Twin 11:30 – 11:50 16:30 – 16:50  
do 600 ccm 12:00 – 12:20 17:00 – 17:20  
nad 600 ccm 12:30 – 12:50 17:30 – 17:50  
Přestávka 12:50 – 14:00    

Neděle 2. 6. 2019

Třída Najetí na trať Závod Délka
Klasik 175 + 250 ccm 09:00 09:10 10 kol (31,3 km)
Klasik 350 + 500 + 750 ccm 09:50 10:00 10 kol (31,3 km)
400 SSP + Supermono 10:40 10:50 12 kol (37,6 km)
Přestávka 11:45 – 12:45    
125 SP 12:45 12:55 12 kol (37,6 km)
250 SP + 125 GP 13:45 13:55 12 kol (37,6 km)
Twin 14:45 14:55 12 kol (37,6 km)
do 600 ccm 15:45 15:55 14 kol (44 km)
nad 600 ccm 16:45 16:55 14 kol (44 km)

MMČR Supermoto Sosnová 2019

Druhý závodní podnik čeká jezdce, kteří se letos účastní mezinárodního mistrovství České republiky v Supermoto. Sezóna začala závody v Chebu na začátku května a první červnový víkend je přivítá Sosnová na severu Čech. Trať je dlouhá 1 684 m a široká 6 m. Celkem je tu 72% asfaltu a 28% šotoliny.

Závody v Sosonové byly vypsány pro třídu S1 a kategorie S2 OK Trans Praha, S3 MX Cup, S3 Veterán Cup 40+, S3 Veterán Cup 35, S4 Quad, S5 Junior, S6 Elév a S7 Aku. Parkoviště závodních strojů bude otevřeno od pátku od 18:00, ale za to bude účtován poplatek. Poté bude otevřeno během víkendu od 7 do 19 hodin.

Časový harmonogram víkendu