Závodní víkend 26. – 28. 4. 2019

Závodní víkend 26. – 28. 4. 2019

Poslední dubnový víkend bude na závody a akce velice nabitý – rozjede se sezóna Alpe Adria, při které se jede české mistrovství, pojedou se další závody CEV, Night of the Jumps, Miniracing a další.

Poslední dubnový víkend bude na závody a akce velice nabitý – rozjede se sezóna Alpe Adria, při které se jede české mistrovství, pojedou se další závody CEV, Night of the Jumps, Miniracing a další.

Zdroj: Alpe Adria, AČR, Night of the Jumps, FIM CEV Repsol, Motojunior, AMK Městec Králové, Road Racing Ireland – Cookstown 100

O víkendu od 26. do 28. dubna 2019 se můžeme těšit na tyto závody:

  • MMČR na závodních okruzích 2019 Slovakiaring – Alpe Adria (Slovensko)
  • MMČR – Miniracing Písek (ČR)
  • Night of the Jumps Mnichov (Německo)
  • FIM CEV Repsol Valencie (Španělsko)
  • Akce 11. moto Městec Králové
  • Cookstown 100 (Road Racing Irsko)

MMČR na závodních okruzích Slovakiaring 2019

První závody letošní sezóny čekají jezdce účastnící se mezinárodního mistrovství České republiky na závodních okruzích, které se jede při závodech Alpe Adria. Úvodní závodní podnik letošní sezóny hostí slovenský okruh Slovakiaring. Čeští a slovenští závodníci mohli navíc využít testování, které na této trati proběhlo pro držitele závodních licencí AČR a SMF zdarma minulou středu. Někteří naopak využili Jarní ceny Brna k přípravě na start sezóny v tomto šampionátu. 

Závody pro české jezdce budou vypsány pro třídy Supersport 300, Superstock 600, Superstock 1000, Superbike, AA Cup 600 a AA Cup 1000. Závodní víkend začne tradičně pátečními volnými tréninky. Sobota bude patřit kvalifikacím a prvním závodům a v neděli se pojedou závody druhé.

Michal Prášek

Harmonogram víkendu

MMČR – Miniracing Písek 2019

Druhý závodní podnik letošní sezóny čeká organizátory šampionátu pro ty nejmenší – mezinárodního mistrovství České republiky – Miniracing. Po velice vydařeném úvodu sezóny, který se odjel minulý víkend v Českých Budějovicích, se nyní pojede na okruhu v Písku. Oproti Budějovicím se pojede v jiných kategoriích. Do Písku se sjedou jezdci tříd Mini GP Stock, Mini GP Open, Jawa 50 RS, Jawa 50 GP a Minimotard. Jako přebor ČR se pojede třída Mini GP O.

Závodní trať v Písku je dlouhá 1 250 metrů a široká od 7 do 12 metrů. Všechny závody se pojedou na 12 minut a dvě kola. Díky přijatým změnám po loňské sezóně se trénuje a závodí jeden den, takže to jezdce a jejich rodiče tolik nezatěžuje. Během dopoledne odjedou všechny třídy dva volné tréninky a kvalifikaci. Po krátké pauze je pak budou čekat dva závody.

Mezinárodní mistrovství ČR Miniracing 2019

Harmonogram víkendu

Night of the Jumps Mnichov 2019

Další závody mistrovství světa ve freestyle motokrosu známé pod názvem Night of the Jumps se pojedou tento víkend v německém Mnichově. Akce v olympijské hale se rozjede v pátek a bude pokračovat i v sobotu, takže závodníky čeká dvojitá porce bojů a lidé z města a okolí si naopak mohli vybrat ze dvou dnů.

Sezóna začala již v lednu závody v Berlíně, kde závody ovládl domácí Luc Ackermann, který tak bude chtít navázat na tento úspěch před domácím publikem. Největším soupeřem úřadujícího mistra světa je bezesporu španělský jezdec Maikel Melero. Oba dva také musí počítat s českým závodníkem Liborem Podmolem, který v Berlíně také vystoupal na stupně vítězů a díky svým zkušenostem patří mezi favority ve startovním poli. Pravidelným účastníkem je i jeho bratr Filip Podmol, či další český závodník Petr Pilát.

Pokud neplánujete navštívit tyto závody, vše bude možné sledovat živě v přímém přenosu na internetových stránkách www.nightofthejumps.tv.

Video: Nejlepší triky z Berlína 2019

FIM CEV Repsol Valencie

Druhý závodní víkend čeká závodníky španělského mistrovství FIM CEV Repsol. Jezdci nyní zavítají na okruh Ricarda Torma ve Valencii a opět se tu představí kompletní startovní pole. Závodníky tříd Moto3 a European Talent Cupu (ETC) budou čekat dva závody a jezdce Moto2 jen jeden.

Z českých jezdců se tu opět představí týmoví kolegové Filip Řeháček a Ondřej Vostatek, kteří závodí v juniorském mistrovství světa třídy Moto3 v týmu Igax. V kategorii ETC jezdí jediný český závodník Matyáš Konečný. Ani jeden z našich jezdců v úvodním podniku sezóny v Estorilu nebodoval, takže zatím nefigurují v průběžném hodnocení šampionátu. V Moto3 je díky výhře na prvním místě belgický závodník Barry Baltus, za kterým jsou domácí jezdci Xavier Artigas a José Julián García. V ETC je díky dvěma výhrám z Portugalska ve vedení Iván Ortolá. Druhý Marcos Ruda ztrácí 23 bodů a třetí pozici mají zatím se shodným počtem bodů Fenton Harrison Seabright a David Alonso.

Ještě před startem oficiálního závodního víkendu mohou jezdci využít volných tréninků ve čtvrtek a pátek. Ve čtvrtek jsou k dispozici tři volné tréninky a v pátek dva. V sobotu pak začnou kvalifikace a závody jsou naplánovány na neděli. Závodní podnik také doplní některé třídy z Cuna de Campeones.

Harmonogram víkendu

Setkání 11. moto Městec Králové

Na sobotu 27. dubna 2019 si Automotoklub Městec Králové přichystal již 11. ročník akce Moto Městec Králové. Tradiční otevírání sezóny proběhne na náměstí a začne v 10:00. Těšit se můžete na prezentaci automotoklubu a další zajímavé stroje. Chybět určitě nebude ani tradiční žehnání faráře, případná vyjížďka a posezení.

Cookstown 100

O nadcházejícím víkendu se v Irsku rozjede sezóna závodů na přírodních tratích, když se pojedou závody Cookstown 100. Půjde o první závody z celkových dvanácti, které jsou na tuto sezónu naplánovány. Závodní trať je situována na Orritor Road v Cookstown v Severním Irsku. Závodění v tomto místě má velkou tradici, kdy se tu jezdilo od roku 1922. Závodní víkend letošního ročníku se rozjede v pátek volnými tréninky a závody jsou naplánované na sobotu. Akce s zúčastní také známá česká dvojice Michal „Indi“ Dokoupil a Veronika Hankocyová.