Zajímavosti před závody GP Katalánska 2019

Zajímavosti před závody GP Katalánska 2019

Dnes nás v Katalánsku čeká hlavní program sedmé GP, čímž jsou samozřejmě závody. Ještě předtím pár zajímavostí.

Dnes nás v Katalánsku čeká hlavní program sedmé GP, čímž jsou samozřejmě závody. Ještě předtím pár zajímavostí.

Zdroj: MotoGP, foto: vlastní

Ve třetím volném tréninku spadl Fabio Quartararo, což je jeho první pád od vstupu do MotoGP. V kvalifikaci získal druhou pole position. Zajímavé, že tu první získal také ve Španělsku – dříve v Jerezu.

Pokud Fabio Quartararo dnes vyhraje, bude nejmladším jezdcem, který vyhrál závod královské třídy. Dnes je mu 20 let a 57 dní. Dosavadní rekord drží Marc Marquez, kterému bylo 20 let a 63 dní. Ten vyhrál právě tady v Katalánsku v roce 2014.

Na třetí místo se kvalifikoval Maverick Viñales, ale kvůli špatné jízdě dostal penalizaci tří míst na startovním roštu.

Augusto Fernandez se kvalifikoval na pole position ve střední třídě Moto2, což je jeho první pole position v kariéře Grand Prix.

V posledních šesti letech při katalánské GP platilo, že ten, kdo se v Moto2 kvalifikoval na pole position, tak později vyhrál závod.

Fabio Di Giannantonio v kvalifikaci zajel páté místo, což je jeho nejlepší kvalifikační výkon v jeho nováčkovské sezóně.

V nejslabší třídě Moto3 vyhrál kvalifikaci Gabriel Rodrigo, pro kterého je to čtvrtá pole position a naposledy z prvního místa startoval loni v Japonsku.

Ai Ogura se kvalifikoval na druhé místo poté, co prošel přes první část kvalifikace. Je to jeho nejlepší kvalifikační výsledek v Moto3.

Po kvalifikaci třídy Moto3 přišly penalizace, které dostali: Niccolò Antonelli (SIC58 Squadra Corse), Dennis Foggia (Sky Racing Team VR46), Kazuki Masaki (BOE Skull Rider Mugen Race), Jaume Masia (Bester Capital Dubai), Andrea Migno (Bester Capital Dubai), Vicente Perez (Reale Avintia Arizona 77) a Filip Salač (Redox PruestelGP).Vicente Perez dostal penalizaci šesti míst na roštu, zbytek dvanáct míst.