Výsledky závodů IRRC Frohburg 2018

V německém Frohburgu tento víkend končí letošní sezóna mezinárodního road racingového šampionátu, takže mají jezdci před sebou poslední závody, ze kterých přináším výsledky.

IRRC Supersport – 1. závod

Už od včera bylo podle předpovědi jasné, že se dnes pojede na mokré trati, což se dnes potvrdilo. Do prvního závodu třídy IRRC Supersport nejlépe odstartoval Danny Webb, který jel z prvního místa a během prvního kola si vytvořil náskok 1,5 vteřiny. Za ním jela vyrovnaná trojice Matthieu Lagrive, Laurent Hoffmann a Thomas Walther. Dále pak byla mezera kolem jedné vteřiny, kde jel sám Christian Schmitz s náskokem dvou vteřin na Lukase Maurera. Několik pozic získal Kamil Holán, který se propracoval na 9. místo. Pár míst získali i Miroslav Sloboda a Luboš Koňák. Anežka Svobodová uzavírala startovní pole a bohužel v prvním kole spadla v levé zatáčce při nájezdu do cíle, nicméně motorku zvedla a pokračovala dál. Závod se jel na 9 kol oproti původnímu plánu na 10 kol.

Po druhém kole byl ve vedení stále Danny Webb, který už měl náskok téměř pěti vteřin, takže svým soupeřům rychle ucukl. Laurent Hoffmann se dostal před Matthieu Lagrive na druhé místo, ale dělilo je od sebe jen 0,3 s. O další půl vteřinu dál jel Thomas Walther, takže byl boj o druhou pozici velice otevřený. Kamil Holán dál pokračoval v dobrém tempu a propracoval se již na šesté místo s rozdílem čtyř vteřin na pátého Lukase Maurera. MiroslavLakiSloboda jezdil na 13. místě se ztrátou jedné vteřiny na Stefana Wautera, ale měl za sebou nalepeného Manou Antweilera. Luboš Koňák, který tu startuje na divokou kartu získal tři místa a pohyboval se na 20. místě se ztrátou 1,8 vteřiny na jezdce před sebou, ale hned za ním jeli Christian Steinhauser a Sebastian Frotscher. Ti se přes Luboše v dalším kole přehnali, navíc se dotáhli na Nicolase Roberta, který jel na 19. místě. Anežka Svobodová jezdila se ztrátou dvou kol na posledním 28. místě. Po třech kolech skončil závod pro Christiana Schmitze.

V polovině závodu měl Danny Webb na čele stále náskok 4,8 vteřiny, druhý byl stále Laurent Hoffmann, ale Matthieu Lagrive na něj stále ztrácel necelou vteřinu. O další 2,5 vteřiny dál jel domácí Thomas Walther a Lukas Maurer uzavíral Top5. Kamil Holán jezdil stabilně na šestém místě s rozdílem 4,5 vteřiny na pátého a náskokem 14,8 vteřin na sedmého Johna Ross Billega. Miroslav Sloboda jezdil ve skupině bojující o 11. místo spolu s Iljou Caljouwem a Anssim Koskim. Luboš Koňák pronásledoval Nicolase Roberta, na kterého ztrácel jen pár desetin vteřiny. Za ním už vznikla mezera přes devět vteřin. Anežka Svobodová také pokračovala v závodě, ale už s velkou ztrátou.

Penalizaci 20 vteřin dostane Stefan Wauter, který předjížděl pod žlutou vlajkou.

Pro vítězství ve stylu start – cíl si dojel Danny Webb, i když v závěru trochu ztratil ze svého náskoku. Na druhém místě skončil Laurent Hoffmann a stupně vítězů doplnil Matthieu Lagrive. Kamil Holán protnul šachovnicovou vlajku na 6. místě, slovenský závodník Miroslav Sloboda na 12. místě a Luboš Koňák na 22. místě.

Výsledky závodu

IRRC Superbike – 1. závod

Hned po závodě Supersportů byl na programu závod Superbiků, který se jel na 8 kol. Nejlepší start měl opět Danny Webb, který si po prvním kole udělal náskok 1,8 vteřiny. Jedno místo ztratil domácí závodník Didier Grams, přes kterého se dostal Derek Sheils. Davey Todd byl průběžně čtvrtý, když předjel Marka Červeného. O druhé místo ale jeli všichni čtyři v kontaktu. Aleš Nechvátal, Kamil Holán a Tomáš Borovka jeli za sebou na 11., 12. a 13. místě.

Danny Webb dál navyšoval svůj náskok a už po třech kolech vedl o sedm vteřin. Na druhé místo se vrátil Didier Grams, ale jeli za ním Derek Sheils a Davey Todd. Marek Červený už na tuto skupinku nabral ztrátu 2,3 vteřiny a jel na páté pozici. Kamil Holán se propracoval do Top10 a jen o dvě vteřiny za ním jeli Aleš Nechvátal a Rico Löwe. Tomáš Borovka byl stále na 13. místě se ztrátou tří vteřin na jezdce před sebou.

Pro vítězství podobně jako v předchozím závodě si dojel Danny Webb, který tak zatím vyhrál všechny závody letošní sezóny IRRC ve třídě Superbike. Cílem projel s náskokem 8,5 vteřiny na krajana Dereka Sheilse, který tu jel na divokou kartu. Stupně vítězů doplnil další britský závodník Davey Todd, který jel také na divokou kartu. O druhé i třetí místo to bylo napínavé až do konce, protože Davey ztratil na Dereka jen 0,310 s a čtvrtý Didier Grams přišel o pódium jen o 0,560 s. Marek Červený dojel závod na pátém místě. Další tři naši jezdci se nakonec opět srovnali za sebou, když Kamil Holán dojel desátý, Aleš Nechvátal jedenáctý a Tomáš Borovka dvanáctý.

IRRC Supersport – 2. závod

Během odpoledne vyrazili jezdci IRRC také do svých druhých závodů a jako první jeli opět závodníci kategorie Supersport. Před závodem měli jezdci k dispozici několik zahřívacích kol, aby lépe poznali trať, protože všechny tréninky probíhaly na suchu. Závod byl vypsán na 9 kol. Ve Frohburgu hodně prší, takže to bylo pro jezdce těžké.

Po startu se do čela opět dostal Danny Webb, který tu vyhrál i předchozí dva závody IRRC. Danny si okamžitě začal tvořit náskok a vedl o jednu vteřinu nad ostatními, ale bohužel pro něj závod skončil již v prvním kole. O druhé místo spolu opět jeli Laurent Hoffmann, Matthieu Lagrive, Thomas Walther a Lukas Maurer. Kamil Holán klesl na 13. místo, Miroslav Sloboda jezdil na 15. místě, Luboš Koňák poskočil na 19. místo a Anežka Svobodová jezdila na 24. místě, když čtyři jezdci do závodu nenastoupili.

Po prvním kole v závodě nepokračoval zmíněný Danny Webb, takže se do čela dostal Laurent Hoffmann, kterého stále stíhali Thomas Walther a Matthieu Lagrive, takže to bylo velice napínavé. Lukas Maurer už nabral ztrátu přes dvě vteřiny, ale musel si hlídat záda, protože za ním jeli Ilja Caljouw, John Ross Billega, Kamil Holán, Kai Zentner a Benjamin Beume. Miroslav „Laki“ Sloboda se pohyboval na 11. místě, ale hned za desátým Anssim Koskim. Luboš Koňák bojoval o 18. místo se Sebastianem Frotscherem, Waynem Bourgeoisem a Francescem Curingou. Anežka Svobodová nabrala ztrátu, ale jezdila na 22. místě.

V polovině závodu byl ve vedení stále Laurent Hoffmann, za kterým byl 0,254 s Matthieu Lagrive a jen dalších 0,327 s ztrácel třetí Thomas Walther. Kamil Holán už se propracoval na čtvrté místo, ale na vedoucí trojici ztrácel osm vteřin. Za Kamilem jel Lukas Maurer v rozdílu 0,2 s. Miroslav Sloboda se držel na desáté příčce se ztrátou 0,4 s na devátého. Luboš Koňák už jezdil sám na 20. pozici a Anežka Svobodová na 22. místě.

O vítězství to byla bitva až do konce, když se nakonec z výhry radoval Laurent Hoffmann, ale jen o 0,036 s za ním projel Mathieu Lagrive. Stupně vítězů doplnil Thomas Walther. Hezký souboj byl také o čtvrté místo, které nakonec získal Lukas Maurer před Kamilem Holánem. Miroslav Sloboda dojel na 9. místě, Luboš Koňák na 20. místě a Anežka Svobodová nakonec závod nedokončila.

IRRC Superbike – 2. závod

Kvůli nepřízni počasí, silnému větru a dešti, jezdci odjeli jen mávající kolo a tím program ve Frohburgu skončil.