Výsledky závodů Česká TT a IRRC Hořice 2018

Výsledky závodů Česká TT a IRRC Hořice 2018

V Hořicích v Podkrkonoší vrcholí další česká Tourist Trophy, při které se jedou závody IRRC. Dění na trati sleduji živě a zde jsou informace ze závodů a výsledky.

V Hořicích v Podkrkonoší vrcholí další česká Tourist Trophy, při které se jedou závody IRRC. Dění na trati sleduji živě a zde jsou informace ze závodů a výsledky.

Live Timing: http://live.miksoft.cz/

Živý přenos: https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Motosport/Pohlavi-Muzi/Sezona-2018/167140-CESKA-TOURIST-TROPHY-IRRC.htm

IRRC Supersport – 1. závod

Nedělní program hořických závodů rozjeli jezdci třídy IRRC Supersport, které čekal první závod. Počasí v Hořicích panuje nádherné, když je od rána slunečno. Ještě před startem prvního závodu třídy IRRC Supersport měl technický problém Laurent Hoffmann, který musel svou motorku odtlačit ze startovního roštu, což pro něj byla velká smůla při startu ze třetího místa. Hned v prvním kole byl závod přerušen červenou vlajkou, když spadl Zdeněk Sedlák. Jezdec skončil v péči lékařů a poté byl převezen do nemocnice.

Video: Start závodu

První závod a už tak dramatický, Laurent Hoffmann musel odstoupit a hned poté byl závod přerušen po pádu jezdce. #IRRC #Horice

Zveřejnil(a) Eva-moto.com dne Neděle 19. srpna 2018

Po zdržení, které trvalo přibližně tři čtvrtě hodiny, byl závod restartován a z původních 10 kol zkrácen na 7 kol. Kvůli tomu nabíral harmonogram zpoždění hned od začátku. 

Do restartovaného závodu neodstartoval Pierre Yves Bian, který musel svou motorku také odtlačit, ale naštěstí poté nastartovala. Během prvního kola se na čele osamostatnil Matthieu Lagrive, který si vyjel náskok jedné vteřiny na Laurenta Hoffmanna, který mohl do závodu odstartovat, protože v prvním závodě nebylo odjeté ani jedno kolo. Výborný výkon podával Michal Vecko, který se snažil držet vedoucí skupiny. V dalším kole se na čele vytvořila trojice Matthieu Lagrive, Laurent Hoffmann, Thomas Walther. Za nimi jel na výborné čtvrté pozici Michal Vecko, který měl v jednu chvíli zajeté nejlepší kolo závodu v hodnotě 2:19,586.

Video: Druhý start

Zveřejnil(a) Eva-moto.com dne Neděle 19. srpna 2018

V polovině závodu byl ve vedení Laurent Hoffmann, ale stále mu byl v patách Matthieu Lagrive. Laurent zajel ve svém čtvrtém kole nejlepší kolo závodu v hodnotě 2:19,372. Na třetí pozici jel se ztrátou 1,4 vteřiny Thomas Walther. Michal Vecko stále udržoval čtvrté místo a Top5 uzavíral Max Gaube. Dále pak byli Petr Wiesenberg, Jonathan Goetschy, Kai Zentner, Sebastian Frotscher a Pierre Yves Bian.

Bohužel dvě kola před cílem spadl v dachovském esíčku Michal Vecko, takže přišel o dobrý výsledek. Naštěstí šlo o pád bez zranění. Na čele to bylo ale stále velice napínavé. Vedoucí trojice se sjela na rozdíly pár desetin vteřiny, takže to byla pěkná bitva o vítězství mezi Matthieu Lagrivem, Laurentem Hoffmannem a Thomasem Waltherem. Nejlepším českým jezdcem byl šestý Petr Wiesenberg. V posledním kole spadl Wayne Bourgeais, ale nic se mu nestalo.

Pro vítězství prvního závodu si dojel Matthhieu Lagrive, který dokázal udržet všechny za sebou. Se ztrátou čtyř desetin vteřiny dojel druhý Thomas Walther a stupně vítězů doplnil Laurent Hoffmann

Výsledky závodu

 

Klasik 175 ccm a 250 ccm

Druhý závod nedělního programu čekal závodníky třídy klasik 175 ccm a 250 ccm. Do závodu dobře odstartoval Vítězslav Hatan, který jel z prvního místa. Do závodu nenastoupil Dušan Petr, který měl problémy s převodovkou. Během prvního kola odstoupil kvůli technické poruše Luboš Hemelík. Po prvním kole se na čele závodu osamostatnil Vitězslav Hatan, který si vyjel náskok přes tři vteřiny. Na druhém místě byl Petr Najman a třetí Petr Šupík. Nejlepším jezdcem třídy 175 ccm byl průběžně osmý Jiří Obtulowicz. Za ním jeli Jaromír Tázler a Ingo Grämer, další jezdci této třídy. Ze závodu muselo odstoupit několik závodníků kvůli technickým poruchám.

Video: Start závodu

Start závodu #klasik 175 a 250 #ceskatt #horice

Zveřejnil(a) Eva-moto.com dne Neděle 19. srpna 2018

Vítězslav Hatan si dál udržoval první pozici s náskokem dvou vteřin i díky tomu, že ve svém druhém kole zajel nejlepší čas závodu v hodnotě 2:47,444. Závodu se účastnil také Rudolf Rejl, hlavní maršál závodu. Ten se pohyboval kolem 25. místa. Dobré tempo měl také Petr Najman, který ve svém třetím kole zlepšil nejlepší čas závodu na 2:47,302. Díky tomu se začal dotahovat na Vítězslava Hatana, od kterého ho dělilo už jen 0,6 s.

V polovině závodu se Petr Najman dostal do vedení závodu, když předjel Vítězslava Hatana a vytvořil si náskok 0,5 s. Nicméně Vítězslav Hatan se nevzdával a hned v dalším kole se vrátil zpátky na první pozici. Na třetím místě byl Petr Šupík, ale už se ztrátou 35 vteřin. Dále pak byli Libor Kaděrka a Zdeněk Klimeš. Jiří Obtulowicz udržoval první pozici ve své třídě.

V posledním kole závod skončil pro Petra Najmana, který měl technickou poruchu. Pro vítězství ve třídě 250 ccm si dojel Vítězslav Hatan, který už měl náskok přes jednu minutu. Na druhém místě skončil Petr Šupík a třetí pozici obsadil Zdeněk Klimeš. Ve třídě 175 ccm vyhrál Jiří Obtulowicz, za kterým skončili Jaromír Tázler a Miloš Thér.

Výsledky závodu

IRRC Superbike – 1. závod

Po prvním závodě nejslabších klasiků na trať vyjeli naopak nejrychlejší stroje třídy IRRC Superbike. Do závodu dobře odstartovali všichni jezdci z první řady a Didier Grams dokázal udržet první pozici. Do závodu naopak neodjel Kurt Haek, kterému zhasla motorka už při nájezdu do zahřívacího kola.

Video: Start závodu

Start závodu #IRRC #Superbike #Horice . Závod byl tři kola před cílem přerušen červenou vlajkou po pádu na Dachovech. Závod se dojíždět nebude.

Zveřejnil(a) Eva-moto.com dne Neděle 19. srpna 2018

Během prvního kola se do vedení dostal Danny Webb, který jel ze třetího místa a letos zatím vyhrál všechny závody tohoto šampionátu. Za ním jel v rozdílu 0,3 s Didier Grams a třetí byl Erno Kostamo. Český závodník Marek Červený se pohyboval na čtvrtém místě, ale s tím, že byl ve vedoucí skupině. Petr Bičiště navázal na včerejší dobré výkony a udržel se na pátém místě. Bohužel krátce poté pro něj závod skončil, když spadl a poranil si koleno. Danny Webb nadále udržoval svou vedoucí pozici, ale stále se ho držel Didier Grams. Za nimi vznikla mezera necelé jedné vteřiny, kde jela dvojice Erno Kostamo a Marek Červený, takže to bylo na čele závodu stále velice napínavé. Dále pak jeli Jonathan Goetschy, Jamie Coward, David Datzer, Tomáš Borovka, Aleš Nechvátal a Top10 uzavírala jediná závodnice ve startovním poli Nadieh Schoots.

Ve čtvrtém kole se dostal Marek Červený na třetí místo, když předjel Erna Kostama. Pěkná bitva probíhala o páté místo mezi Jamie Cowardem, Davidem Datzerem a Tomášem Borovkou.

V polovině závodu se na čele držel Danny Webb, ale Didier Grams mu byl neustále v patách s rozdílem 0,162 s. Marek Červený se dokázal utrhnout na třetí pozici a začal stahovat jezdce před sebou. Ztráta byla 1,9 s a náskok na Erna Kostama měl téměř tři vteřiny. Pátou příčku si udržoval Jonathan Goetschy, ale stále si musel hlídat záda, protože měl za sebou několik soupeřů. Tomáš Borovka se pohyboval na sedmém místě, Aleš Nechvátal byl devátý, Josef Lukšík dvanáctý, Jiří Petrla šestnáctý, Martin Sucháček jednadvacátý a Marek Stibor dvacátý šestý. V pátém kole zajel Didier Grams nejrychlejší kolo závodu v hodnotě 2:15,032.

Ve druhé polovině závodu začal Didier Grams trochu ztrácet, takže ho od Dannyho Webba dělila jedna vteřina. Díky tomu stáhl Marek Červený svou ztrátu na necelé dvě vteřiny.

Danny Webb dál udržoval svou vedoucí pozici, kterou podpořil i nejrychlejším kolem závodu v hodnotě 2:15,032.

Tři kola před cílem bohužel spadl na Dachovech Yann Galli a kvůli tomuto pádu byl závod přerušen červenou vlajkou. Díky tomu, že byly odjeté 2/3 závodu už se zbylá kola nedojížděla a byly vyhlášeny výsledky. Vítězem se stal Danny Webb, kterého na stupních vítězů doplnili Didier Grams a Marek Červený. Danny tak oslavil první vítězství v Hořicích.

Výsledky závodu

 

Klasik 350 ccm

Další z veteránských závodů čekal jezdce třídy Klasik 350 ccm. Do závodu neodstartoval Tomáš Jícha, který zůstal stát na trati v zahřívacím kole kvůli technické poruše. Po prvním kole se čela závodu opět ujal Vítězslav Hatan, který startoval z první pozice. Vítěz předchozího závodu třídy 250 ccm si během úvodního kola vyjel náskok 5,7 vteřiny na zbytek startovního pole. Na druhém místě se držel Petr Najman, který jel také sám, když za ním vznikla mezera dalších šesti vteřin. Poté jela trojice jezdců Jiří Švihnos, Roman Procházka a Josef Juřík. Následovali Vladimír Jílek, Geral Nestler, Václav Slanec, David Gilbert a Tomáš Vojáček.

Video: Start závodu

Start závodu #klasik 350 #ceskatt #horice

Zveřejnil(a) Eva-moto.com dne Neděle 19. srpna 2018

Hned ve druhém kole se rozdíly mezi vedoucími jezdci ještě prohloubily, když Vítězslav Hatan vedl o 8,8 vteřiny. I v tomto kole zajel nejrychlejší kolo závodu v hodnotě 2:45,811. Petr Najman byl druhý a třetí Jiří Švihnos ztrácel 21 vteřin. O čtvrté místo spolu jeli Roman Procházka a Josef Juřík.

Po třetím kole přestala jet motorka Petrovi Najmanovi, takže pro něj skončil i druhý závod kvůli technice. Krátce poté měl poruchu i Rudolf Růžička. V polovině závodu vedl Vítězslav Hatan už o 46,158 vteřiny nad druhým Jiřím Švihnosem. O třetí místo spolu stále jeli Roman Procházka a Josef Juřík. Pětici nejlepších doplňoval Gerald Nestler. Dvě kola před cílem odstoupil kvůli technické poruše Václav Slanec.

Pro vítězství závodu ve stylu start – cíl si dojel Vítězslav Hatan, který si z Hořic odváží už druhou výhru. Na druhém místě skončil Jiří Švihnos, který projel se ztrátou 1:03,596 a stupně vítězů doplní Roman Procházka. Josef Juřík dojel čtvrtý a pátý skončil Gerald Nestler.

Výsledky závodu

 

IRRC Supersport – 2. závod

Druhý závod třídy IRRC Supersport byl znovu vypsán na 10 kol. Na čele se okamžitě utvořila silná trojice Thomas Walther, Matthieu Lagrive a Laurent Hofmann, kteří spolu bojovali o vítězství, takže to vypadalo podobně jako v prvním závodě. Po prvním kole byl ve vedení Thomas Walther, za kterým jel se ztrátou 0,4 s vítěz prvního závodu Matthieu Lagrive. Laurent Hoffmann ztrácel jen 0,6 s. Dále pak byla další trojice, kde jeli Jonathan Goetschy, Max Gaube a Michal Vecko, který stihl v pauze mezi závody opravit svůj stroj a vyrazit do druhého závodu. Dále pak byli Jochen Rotter, Kai Zentner, Peter Wiesenberg a Daniel Schmidt.

Video: Start závodu

Start druhého závodu #IRRC #Supersport #Horice

Zveřejnil(a) Eva-moto.com dne Neděle 19. srpna 2018

Ve druhém kole zajel Laurent Hoffmann čas 2:21,321, když se snažil dohnat Thomase Walthera. Rozdíl mezi oběma byl ale stále přes půl vteřiny. Matthieu Lagrive udržoval třetí pozici se ztrátou 0,9 s. Michal Vecko si stále jezdil na sedmém místě se ztrátou 3,9 vteřiny.

Během dalších kol se začal německý závodník Thomas Walther postupně odtrhávat svým soupeřům a na čele měl náskok přes dvě vteřiny na Laurenta Hoffmanna. Matthieu Lagrive se snažil dotáhnout na jezdce před sebou, když na něho ztrácel kolem 0,7 s. Jochen Rotter se dostal na čtvrtou pozici a Top5 uzavíral Jonathan Goetschy. Pěkná skupinka se utvořila za Michalem Veckem, který byl šestý, ale stíhali ho Petr Wiesenberg a Kai Zentner.

V polovině závodu zajel Thomas Walther nejrychlejší čas závodu 2:19,749 a náskok na čele měl již 3,644 s. V dalším kole zlepšil čas na 2:18,618. Laurent Hoffmann byl stále druhý, ale už měl na zádech Matthieu Lagriva. Dále pak byli Jochen Rotter a Jonathan Goetschy, kteří jeli sami a následovali Michal Vecko, Petr Wiesenberg a Kai Zentner, kteří spolu jeli kolo na kolo. Desítku nejlepších doplňovali Daniel Schmidt a Sebastian Frotscher. Pěknou bitvu nám předváděli i jezdci ve druhé polovině startovního pole. Martin Sedlák byl na 15. místě, Karel Brandtner na 17. místě, Marian Blažek na 23. místě a Lukáš Svoboda na 26. místě. Ze závodu odstoupilo několik jezdců kvůli technické poruše.

Čtyři kola před cílem ztratil Laurent Hoffmann svou druhou pozici, když ho Matthieu Lagrive předjel a navíc si vytvořil náskok dvou vteřin. Ve vedení byl stále Thomas Walther s náskokem 8,5 vteřin. Během dalších kol si hodně polepšil Petr Wiesenberg, který se dostal na šesté místo. V předposledním kole se dotáhl Jochen Rotter na Laurenta Hoffmanna a netrvalo dlouho a předjel ho.

Pro vítězství závodu si dojel nikým neohrožený Thomas Walther, který cílem projel už ve stoje, když se radoval. Na druhém místě skončil Mattheu Lagrive a o třetí místo to byla bitva až do posledních metrů. Poslední místo na stupních vítězů nakonec zpátky získal Laurent Hoffmann. Jochen Rotter se tak musí spokojit se čtvrtým místem. Pátý dojel Jonathan Goetschy a pěkné šesté místo vybojoval Petr Wiesenberg, takže je nejlepším českým jezdcem. Za ním skončili Kai Zentner a Michal Vecko. Do Top10 se ještě vešli Daniel Schmidt a Benjamin Beume.

Výsledky závodu

 

Klasik 500 ccm a 750 ccm

Poslední závod klasiků čekal jezdce kubatur 500 ccm a 750 ccm. Závod byl stejně jako u všech klasiků vypsán na sedm kol hořického okruhu. Do závodu dobře odjela celá první řada. Hned v prvním kole měl technickou poruchu Pavel Kačena.

Video: Start závodu

Start závodu #klasik 500 a 750 #ceskatt #horice

Zveřejnil(a) Eva-moto.com dne Neděle 19. srpna 2018

Po prvním kole byl ve vedení Pavel Jančík ze třídy 750 ccm, který si vytvořil náskok téměř čtyř vteřin. O druhé místo spolu jeli Libor Mařík a Pavel Novák (vedoucí jezdec třídy 500 ccm), které od sebe dělilo jen pár desetin vteřiny. Dále pak jeli jezdci na pětistovkách v pořadí Ondřej Mráz, Pavel Pospíšil, Franz Heller, Rudolf Vlach, Ronald Neef, Milan Sedláček a Dalibor Vraný. Třetím jezdcem třídy 750 ccm byl až celkově dvanáctý Michal Vavrouch.

Nejlepší tempo ze všech měl Pavel Jančík, který postupně zvyšoval svůj náskok a cílem projel s vedením 13,5 vteřin. Na druhém místě dojel Libor Mařík a jen vteřinu za ním se držel Pavel Novák, vítěz třídy 500 ccm. Ondřej Mráz skončil ve své třídě druhý a stupně vítězů doplnil Pavel Pospíšil. Ve třídě 750 ccm doplnil pódium Robert Hůle.

Výsledky závodu

IRRC Superbike – 2. závod

Do druhého závodu Superbiků dobře odstartoval Danny Webb, ale také Didier Grams, který si udržel vedoucí pozici. Odstartování tohoto závodu měl nyní za úkol Kamil Holán, který je tentokrát v Hořicích jen v roli diváka. Během prvního kola se na třetí místo dostal Marek Červený.

Video: Start závodu

Start druhého závodu #IRRC #Superbike #Horice, který odstartoval Kamil Holán.

Zveřejnil(a) Eva-moto.com dne Neděle 19. srpna 2018

Po prvním kole měl Didier Grams na čele závodu náskok přes jednu vteřinu na druhého Dannyho Webba, který vyhrál první závod. Třetí pozici si udržoval Marek Červený s náskokem kolem 0,8 s na Erna Kostama. O páté místo spolu jeli Jamie Coward a Jonathan Goetschy. Tomáš Borovka se pohyboval na pěkné sedmém místě. Dále byli David Datzer a na pěkné deváté místo se dostala Nadieh Schoots. Top10 uzavíral Aleš Nechvátal, který byl Nadieh v patách a hned v dalším kole ji předjel při nájezdu do první zatáčky.

Danny Webb zajel výborné druhé kolo v čase 2:15,003 a díky tomu se dotáhl na Didiera Gramse na rozdíl jen 0,472 s. Marek Červený ztrácel 2,669 s a za ním už byla mezera téměř osmi vteřin na čtvrtého Erna Kostama. Jamie Coward jel také sám na pátém místě, ale za ním byla vyrovnaná dvojice Jonathan Goetschy a David Datzer. Aleš Nechvátal se posunul na osmé místo, ale hned za ním jeli Tomáš Borovka a Nadieh Schoot. Pěkně jel také Jirka Petrla, který se pohyboval na 11. místě. Nadieh dál zlepšovala své tempo  ve svém čtvrtém kole se dostala pod hranici 2:20 s časem 2:19,444 a to v tom kole dokázala předjet Tomáše Borovku.

V polovině závodu se do vedení závodu dostal Danny Webb, který si tak jel pro druhé vítězství. Didier Grams na něj ztrácel 0,718 s a Marek Červený si stabilně udržoval pódiové umístění se ztrátou 4,166 s. Erno Kostamo si dál jel svůj samostatný závod na čtvrté pozici. Pátý byl Jamie Coward, šestý David Datzer a o sedmé místo to bylo stále mezi trojicí Jonathan Goetschy, Aleš Nechvátal a Nadieh Schoot. Nadieh navíc zlepšila svůj čas na 2:19,399. Desítku nejlepších doplňoval Tomáš Borovka, který na skupinu před sebou ztrácel už tři vteřiny.

Danny Webb ve svém šestém kole zajel nový rekord okruhu v hodnotě 2:14,294! Díky tomu se také od Didiera Gramse odpoutal o 1,8 vteřiny. Danny v dalším kole zajel čas 2:14,584, které bylo sice pomalejší, než to předchozí, ale i tak je to nižší hodnota, než byl starý traťový rekord.

Tři kola před cílem spadl Mario Grünwald, ale šlo o pád bez zranění.

Pro double ve vítězství si dojel Danny Webb, který tak letos vyhrál doposud všechny závody sezóny IRRC. Díky tomu také oslavil letošní titul mistra IRRC třídy Superbike. Na druhém místě skončil Didier Grams a Marek Červený dojel třetí, takže stupně vítězů vypadají úplně stejně, jako v prvním závodě. Na čtvrtém místě dojel Erno Kostamo a Top5 doplnil Jamie Coward. Jonathan Goetschy se posunul na šestou pozici, David Datzer skončil sedmý a na osmém místě dorazil do cíle Aleš Nechvátal. Nadieh Schoots udržela pozici v desítce nejlepších, když dojela devátá. Top10 doplnil Tomáš Borovka.

Výsledky závodu

Sidecar

Poslední závod letošní české Tourist Trophy čekal posádky třídy sidecar. Počasí je v Hořicích celý den opravdu letní a slunečné. Do závodu startovali z prvního místa Jiří a Vojtěch Humlovi, ale i přes nepodařený start si dokázali udržet první pozici. Za ně se zařadili Radomír a Jiří Šimkovi a třetí byli Klaus De Monte a Michael Woerner. Nicméně závod se jede na pravidelnost, takže nejsou průběžné pozice vůbec důležité a bude záležet, jaké časy zajedou. Závod byl vypsán na šest kol.

Ve druhém kole zajeli Jiří a Vojtěch Humlovi nejrychlejší čas závodu v hodnotě 3:04,130.

Po třech kolech už přední sidecary předjížděly ty poslední. Mezi tím také některé posádky odstoupily kvůli technické poruše.

Jako první dojeli do cíle Jiří a Vojtěch Humlovi, ale z vítězství se radovali Robert Tyle a Daniel Tyle, kteří měli nejlepší pravidelnou jízdu. Na druhém místě skončili Richard Bílý a Milan Kostiuk a stupně vítězů doplnili Radomír a Jiří Šimečkovi

Výsledky závodu