Výsledky tréninků IRRC Frohburg 2018

V německém Frohburgu tento víkend vrcholí letošní sezóna mezinárodního road racingového šampionátu, kdy jezdce čekají poslední závody.

IRRC Supersport – 1. trénink

První trénink třídy IRRC Supersport nejlépe rozjel Danny Webb, letošní šampion třídy Superbike. Danny v této třídě startuje na divokou kartu a začal s časem 1:41,356. Na druhé místo se zařadil jeho týmový kolega a zároveň letošní vítěz v této třídě Matthieu Lagrive, ale hned ve čtvrtém kole se Matthieu dostal do vedení s časem 1:40,856. Na třetí pozici se zařadil Jochen Rotter z Rakouska a poté byli tři domácí jezdci v pořadí Manou Antweiler, Thomas Walther a Christian Schmitz.

Z našich jezdců na tom byl zatím nejlépe Kamil Holán, který začal s časem 1:48,219, takže byl na 16. místě. Slovenský závodník Miroslav Sloboda se po čtvrtém kole dostal s časem 1:49,237 na 18. místo. Dva nováčci na trati Luboš Koňák a Anežka Svobodová jeli za sebou a byli na 26. a 27. místě. Luboš začal s časem 1:53,380 a Anežka s 1:54,883.

Do vedení se po šestém kole vrátil Danny Webb, který zajel čas 1:39,234. Matthieu Lagrive se snažil také zlepšit čas a to se mu podařilo až v předposledním kole, ve kterém zajel čas 1:39,887, takže se do vedení nedostal, ale zůstal druhý se ztrátou 0,653 s. Na třetí příčku se díky devátému kolu dostal domácí závodník Thomas Walther se ztrátou 1,586 s. Manou Antwiler obsadil místo čtvrté a pátý skončil Jochen Rotter.

Kamil Holán, který se vrací po zranění, si zajel nejlepší čas 1:46,617 a obsadil 15. místo. Miroslav „Laki“ Sloboda si čas ze čtvrtého kola nezlepšil a skončil dvacátý. Luboš Koňák se postupně zlepšoval a nejlepší čas zajel v 9. kole s hodnotou 1:51,223, takže skončil na 24. místě. Luboš po tréninku uvedl, že v prvních kolech objevoval trať a postupně si zvykal, jak vypadá. Do volných tréninků, kam nastoupila většina startovního pole, se totiž nevešel, takže má k dispozici jen tréninky IRRC. Anežka Svobodová si ke konci také zlepšila čas na 1:53,928, ale stále je to poslední 27. místo.

Výsledky tréninku

IRRC Superbike – 1. trénink

Podobně jako v tréninku třídy Supersport, i v Superbicích se okamžitě dostal do vedení Danny Webb, který ve svém 4. kole zajel čas 1:33,602. Tento čas zůstal nezměněný až do konce a Danny vyhrává i v tomto tréninku. Za něj se zařadil domácí závodník Didier Grams, který ztrácel 2,153 s a svůj čas z pátého kola také v závěru tréninku nezlepšil. Jen o 0,448 s dál byl český jezdec Marek Červený s časem 1:36,203, který podobně jako Didier zajel už v pátém kole.

Davey Todd z Velké Británie po devátém kole poskočil na místo čtvrté a pětici nejlepších doplňuje další domácí závodník Rico Löwe. Aleš Nechvátal postupně zrychloval a v závěru tréninku z toho byl čas 1:38,121, takže skončil na 9. místě. Kamil Holán opět startuje v obou třídách a zde na svém BMW zajel čas 1:38,677, takže je na 11. příčce. Tomáš Borovka ve svém posledním kole zlepšil čas na 1:39,926 a první trénink ukončil se na 17. místě.  Holandská závodnice Nadieh Schoots také postupně zrychlovala a nakonec obsadila 14. místo a skončila jen 0,118 s za Derekem Sheilsem, který tu jede na divokou kartu, ale má bohaté zkušenosti z velkých mezinárodních závodů.

Twin

Do závodů ve Frohburgu vyrazili i Petr Najman a David Hanzalk, kteří startují v kategorii německých Twinů. Dopolední sobotní trénink ukončil Petr Najman na 4. pozici s časem 1:52,977 a David Hanzalík s časem 1:53,317 na 7. místě.

Výsledky tréninku (Top12)

IRRC Supersport – 2. trénink

Druhý měřený trénink třídy Supersport opět nejlépe rozjel Danny Webb z týmu Wepol Racing, který začal s časem 1:38,908. Hned v dalších kolech šly časy dolu a Danny si udržoval první pozici s časem 1:38,246. Na druhé místo poskočil Laurent Hoffmann, který zajel kolo za 1:39,221. Matthieu Lagrive potřeboval pár kol, aby si zlepšil dopolední čas, ale nakonec se mu to v 5. kole podařilo a udržoval třetí příčku. Manou Antwiler byl čtvrtý a Thomas Walther pátý.

Z našich jezdců na tom byl nejlépe Kamil Holán, který zajel čas 1:45,889 a byl na 16. místě. Miroslav Sloboda se zařadil na 18. místo s časem 1:46,386 a stále rychlejší časy zajíždí Luboš Koňák, který už se dostal na 20. místo s časem 1:47,377. Oproti dopoledni už je tu zlepšení o téměř čtyři vteřiny. Anežka Svobodová byla na 27. místě s časem 1:53,236, takže se také zlepšuje.

Danny Webb svou první pozici udržel až do konce a vítězí s časem 1:38,246. Na druhém místě skončil Laurent Hoffmann se ztrátou 0,975 s a třetí je Matthieu Lagrive s rozdílem 1,128 s. Nejlepším domácím jezdcem je čtvrtý Manou Antweiler. Kamil Holán si v osmém kole zlepšil čas na 1:45,151 a skončil na 15. místě. Miroslav Sloboda obsadil místo 19., Luboš Koňák 23. místo a Anežka Svobodová 27. pozici.

IRRC Superbike – 2. trénink

Ve druhém volném tréninku se jezdci nejprve seřadili podle dopoledních časů, ale bylo jasné, že stejně jako u Supersportů, tak se bude zrychlovat. Na úvod tréninku zajel Danny Webb čas 1:33,870 a byl opět nejrychlejším jezdcem na trati. Na druhé místo se zařadil domácí Didier Grams, který ztrácel 0,559 s. Třetí pozici zajel zatím Derek Sheils, který ztrácel 1,436 s. Marek Červený byl jen o čtyři desetiny vteřiny za ním na čtvrtém místě a Erno Kostamo, který neměl dopoledne změřený čas, byl průběžně pátý.

Z našich jezdců měl nejlepší výkon opět Aleš Nechvátal, který byl na 11. místě s časem 1:37,486, i když dopoledne byl rychlejší. Kamil Holán byl na 13. místě s časem 1:37,727 a Tomáš Borovka na 15. místě s časem 1:38,694.

Dvě kola před koncem tréninku zlepšil Danny Webb svůj čas na 1:33,610, ale stále to bylo o osm tisícin vteřiny pomalejší, než v prvním tréninku. Na druhém místě skončil Didier Grams díky času z druhého kola. V posledním kole si Derek Sheils zlepšil čas a udržel třetí pozici. Marek Červený v posledním kole polepšil svůj čas na 1:35,474, ale zůstal na čtvrtém místě a pátý nejlepší čas zajel Davey Todd

Aleš Nechvátal také zrychlil a v předposledním kole se díky času 1:36,989 dostal do desítky nejlepších na 9. místo. Kamil Holán a Tomáš Borovka si v závěru tréninku čas nezlepšili. Nadieh Schoots se oproti prvnímu tréninku nepolepšila a obsadila 19. místo.