Výsledky druhého dne testování MotoGP ve Valencii

Výsledky druhého dne testování MotoGP ve Valencii

Přípravy na nadcházející sezónu MotoGP jsou v plném proudu. Dnes skončil ve Valencii ve Španělsku první dvoudenní test a zde jsou jeho výsledky.

Přípravy na nadcházející sezónu MotoGP jsou v plném proudu. Dnes skončil ve Valencii ve Španělsku první dvoudenní test a zde jsou jeho výsledky.

Zdroj: MotoGP

Jen pár dní poté, co skončila letošní sezóna MotoGP, se začalo s přípravami na příští sezónu. Jezdce královské třídy čekal dvoudenní test, který dnes skončil na okruhu Ricarda Torma ve Valencii. Stejně jako první den, i dnes nebyly podmínky na trati od rána přívětivé. Kvůli včerejšímu dešti byla trať napůl suchá a napůl mokrá, navíc měl asfalt jen 10°C. Kvůli tomu se na závodní okruh nikdo nehrnul a jezdci úvodní hodiny testu strávili v boxech. Nakonec vše oschlo, vysvitlo sluníčko a přibližně od 13:00 do 17:00 se mohlo naplno testovat. Jako první na trať vyjel tovární jezdec KTM Johann Zarco, který i včera byl první, kdo vyzkoušel trať. Za ním na okruh vyjeli Jonas Folger, Jack Miller a Andrea Iannone, které během další hodiny následovali další a další závodníci. Na úvod se většina z nich věnovala přizpůsobení svých nových strojů, Honda či KTM nasadily na své stroje nové aerodynamické kapoty.

Marc Marquez

Na úvod dnešního testu se do čela dostal Marc Marquez, který se svou Hondou RC213V zajel čas 1:31,019. Díky tomu se dlouhou dobu držel na první pozici, než ho hodinu a půl před koncem překonal Andrea Dovizioso. Dovi zajel kolo za 1:30,890 a jako první se dostal na čas 1:30. Na třetí pozici se zařadil jeho nový týmový kolega Danilo Petrucci a poté byla další tovární dvojice Valentino Rossi a Maverick Viñales.

Ani dnešek se neobešel bez několika pádů. Jako první spadl Michele Pirro a v kačírku poté skončili i Johann Zarco a Andrea Iannone. Další pády přišly i ke konci testování, kdy opět spadl Johann Zarco, nyní ve 4. zatáčce. V 10. zatáčce postupně spadli Jonas Folger a Hafizh Syahrin. Ani jednomu se nic nestalo, ale motorka Jonase Folgera se hodně rozbila. Kromě toho Marc Marquez uvedl, že byla jeho operace posunuta na začátek prosince na 4. 12., protože má s ramenem dost problémů a špatně se mu spí.

Jorge Lorenzo
Franco Morbidelli

Nejzajímavější podívaná se odehrávala v posledních dvou hodinách testu. Trať již byla nagumovaná, stále svítilo sluníčko, takže byly dobré podmínky pro zajetí lepších časů. O zlepšení se postaral mezi prvními Jorge Lorenzo, který svou ztrátu kolem 1,5 vteřiny stáhl na 0,7 s a díky tomu se dostal na 11. místo.

Nejrychlejší čas zajel nakonec Maverick Viñales, který vítězí s časem 1:30,757, takže byl nejlepší včera i dnes. Na druhé pozici skončil Andrea Dovizioso, který ztratil 0,133 s. Marc Marquez obsadil místo třetí, takže máme na čele tři různé tovární motorky. Nejlepším satelitním jezdcem byl Jack Miller, který skončil čtvrtý. Jack nyní dostal tovární podporu a jezdí na motorce GP19, kterou testoval Michele Pirro. Top5 doplnil Danilo Petrucci, takže má Ducati své stroje seřazené od 3. do 5. místa. Desítku nejlepších doplnili Franco Morbidelli, Alex Rins, Takaaki Nakagami, Valentino Rossi a Aleix Espargaro. Jen o pět tisícin vteřiny skončil za Top10 nováček Francesco Bagnaia.

Poslední letošní oficiální test MotoGP proběhne příští týden v Jerezu v termínu 28. – 29. listopadu 2018.

Francesco Bagnaia

Výsledky testování