Výsledky 1. etapy rallye Dakar 2020

Výsledky 1. etapy rallye Dakar 2020 ve třídě motocyklů.

Zdroj: Dakar

Letošní ročník rallye Dakar právě odstartoval. Úvodní etapa 42. ročníku ale nebyla žádnou lehkou trasou, ale jezdce čekal hned od začátku slušná porce kilometrů. Konkrétně měla etapa 752 km a z toho 419 km speciálek, kde byly rychlé úseky, větrná místa, ale také duny a kamení. Trasa vedla podél Rudého moře. V 7:20 místního času vyrazil do závodu první jezdec na motorce. Nejrychlejší v cíli byl nakonec Australan a loňský vítěz Toby Price, který etapu na své KTM zvládl za 3:21:33 včetně dvouminutové penalizace. Za ním skončil se ztrátou pěti vteřin Ricky Brabec z týmu Hondy a třetí je Tobyho týmový kolega Matthias Walkner, který ztratil 40 vteřin. Top5 doplňují Kevin Benavides a Sam Sunderland, kteří ale už mají ztrátu v minutách. Joan Barreda Bort, který nese označení „legenda“ zahájil letošní ročník 7. místem. V desítce nejlepších jsou samozřejmě zástupci všech největších továrních týmů.

Trasa 1. etapy rallye Dakar 2020

Z našich jezdců měl nejlepší výkon Milan Engel, který zajel čas 3:51:28 a skončil na 27. místě. Jen o tři pozice dál je Martin Michek, který tak svůj debut na Dakaru zvládl na jedničku a je zatím nejlepším nováčkem v soutěži. Jan Brabec obsadil 34. místo, Petr Vlček 60. místo, Roman Krejčí 62. místo a Jan Veselý 124. místo. Slovák Štefan Svitko obsadil 19. místo s časem 3:41:40, ale nezadařilo se jeho krajanovi Ivanovi Jakešovi, který skončil až na 73. místě s penalizací 40 minut. Dobrý výkon také podal Skyler Howes z týmu Ondřeje Klymčiwa, který obsadil 18. místo s časem 3:39:22.