Štěpán Zuda a Jakub Gurecký mají za sebou další závody španělské školy Cuna de Campeones

Štěpán Zuda a Jakub Gurecký mají za sebou další závody španělské školy Cuna de Campeones

Štěpán Zuda a Jakub Gurecký se letos účastní kompletní sezóny španělské motocyklové školy Cuna de Campeones. Na závěr je navíc čekají dva víkendy za sebou a jak hodnotí ten v Navaře?

Štěpán Zuda a Jakub Gurecký se letos účastní kompletní sezóny španělské motocyklové školy Cuna de Campeones. Na závěr je navíc čekají dva víkendy za sebou a jak hodnotí ten v Navaře?

Zdroj: TZ

Letošní sezóna španělské motocyklové školy Cuna de Campeones pokračovala první říjnový víkend ve městě Navarra. Na trati se opět představili dva čeští zástupci Štěpán Zuda a Jakub Gurecký, kteří letos závodí v kategorii PreMoto4.

Závodní víkend se rozjel již ve čtvrtek, kdy jezdce čekala prohlídka trati na kolech. V pátek už se začaly volné tréninky, na které navázaly sobotní kvalifikace. Vrcholem pak byl nedělní závod. Jakub Gurecký v něm nakonec obsadil sedmé místo i přes to, že motorku do cíle málem dotlačil. Štěpán Zuda jel na pátém místě, ale poté přišel technický problém a závod nedokončil. Nyní se oba jezdci přesunuli do Albacete, kde se koná další závodní víkend. Štěpán Zuda se navíc soustředí na selekci pro Red Bull MotoGP Rookies Cup.

Štěpán Zuda

„Od 4. do 6. října se konaly závody na okruhu Navarra. Na trati jsem předtím nikdy nebyl, takže to bylo moje poprvé. Hned v trénincích jsem zajížděl časy v Top5, motorka byla dobře nastavená a trať mi velice sedla. V sobotu byly na programu dvě kvalifikace. V té první jsem měl dobré tempo, ale nakonec z toho byl uspokojivé 6. místo. Ve druhé kvalifikaci se až na pár jezdců nezrychlilo a celkově se mi podařilo udržet druhou řadu. V neděli byl Warm Up a jeden závod. V tréninku jsem nechtěl kvůli nízkým teplotám zbytečně spadnout a zničit tak nastavení, které jsme měli. Takže jsem těch deset minut “odkroužil.” Poté už nás čekal jenom závod. Odstartoval jsem dobře a v prvních zatáčkách jsem držel 5. místo. Na brzdách do deváté zatáčky mi při podřazovaní spadl řetěz, který jsem se ještě pokusil nahodit zpět, ale neúspěšně. Je z toho další nula kvůli technice, která mě stála poklesnutí v celkovém hodnocení. Ale co tě nezabije, to tě posílí! Takže teď se soustředím na poslední závody v Albacete, které se konají další víkend, a hlavně na selekci do Red Bull MotoGP Rookies Cupu. Díky moc všem sponzorům, rodině a lidem kteří mi věří a podporují!“

Pavel Gurecký – otec Jakuba

„Na místo jsme přijeli ve čtvrtek, prohlídli si trať a poté už se rozjel závodní víkend. V první kvalifikaci se nepodařilo zajet ideální rychlé kolo a výsledkem toho bylo deváté místo. Ve druhé kvalifikace Kuba sice zajel páté místo, ale časy z dopoledních kvalifikací byly lepší, takže nám nakonec zůstalo deváté místo. V nedělním dopoledním Warm Upu se podařilo chytit dobré tempo a trénink jsme ukončili pátým nejrychlejším časem. Odpoledne nás čekal závod na 11 kol. Start se Jakubovi povedl a v prvním kole byl na sedmém místě. Ve čtvrtém kole jel již na pátém místě a za třetím a čtvrtým jezdcem jel po zbytek závodu v konstantní vzdálenosti se ztrátou přibližně tří vteřin. Na šestého si navíc budoval náskok. Když už to vypadalo na solidní výsledek, došel mu v posledním kole benzin a do cíle se dostal prakticky na výpary na sedmém místě.“