Startovní listiny pro IRRC 2019

Startovní listiny pro IRRC 2019

Šampionát IRRC zveřejnil startovní listiny pro letošní sezónu.

Šampionát IRRC zveřejnil startovní listiny pro letošní sezónu.

Zdroj: IRRC, Foto: vlastní, Martin Peřina

Mezinárodní road racingový šampionát, krátce IRRC, zveřejnil startovní listiny pro letošní sezónu ve svých třídách Superbike a Supersport. V obou třídách mají startovní listiny kolem dvaceti závodníků, ale je jasné, že při každém závodním podniku je doplní jezdci na divoké karty. Letošní kalendář čítá šest závodů a sezóna začne již za dva týdny v holandském Hengelu.

Ve třídě Superbike je jedním z hlavních favoritů britský závodník Danny Webb, který opanoval loňskou sezónu a dojel si pro titul. Letos bude mít obhajobu trochu těžší, protože bude muset některé závody vynechat kvůli kolidujícím termínům z mistrovstvím svět v Endurance. Jeho týmovými kolegy ve Wepol Racing budou krajané Davey Todd a Daley Mathison a český závodník Marek Červený, takže je jasné, že jejich BMW uvidíme hodně vpředu. Kromě Máry tu budeme mít dost dalších českých zkušených závodníků, kterými jsou Kamil Holán, Aleš Nechvátal, Tomáš Borovka a Pavel Tomeček. Těšit se opět můžeme i na účast Didiera Gramse či Erna Kostama, kteří patří mezi další jezdce, kteří bojují o stupně vítězů.

Ve třídě Supersportů není startovní listina tak zaplněná, ale i tak je tu několik známých jmen. Za tým Wepol Racing opět pojede Matthieu Lagrive, který je loňským vítězem. Dále tu jsou stálice jako například Ilja Caljouw, Laurent Hoffmann, Christian Schmitz, Thomas Walther, Luca Gottardi, Pierre Yves Bian a další. Z českých jezdců se tu představí jen Kamil Holán, který znovu pojede v obou třídách.

Startovní listina třídy Superbike

Startovní listina třídy Supersport

Kalendář závodů IRRC 2019

Hengelo (Nizozemí) – 11. – 12. 5. 2019

Imatra (Finsko) – 14. – 16. 6. 2019

Těrlicko (Česká republika) – 13. – 14. 7. 2019

Chimay (Belgie) – 26. – 28. 7. 2019

Hořice (Česká republika) – 17. – 18. 8. 2019

Frohburg (Německo) – 21. – 22. 9. 2019

IRRC zároveň zveřejnilo již startovní listiny na Hengelo, kde je jezdců více díky zmíněným startům na divoké karty.

Startovní listina třídy Superbike pro Hengelo 2019

Startovní listina třídy Supersport pro Hengelo 2019