Slovakiaring ukončí sezónu MMČR SZM na závodních okruzích

Slovakiaring ukončí sezónu MMČR SZM na závodních okruzích

Mezinárodní mistrovství České republiky silničních závodů motocyklů na závodních okruzích už o víkendu skončí letošní sezónu. Na Slovakiaringu se odjedou poslední závody tohoto roku.

Mezinárodní mistrovství České republiky silničních závodů motocyklů na závodních okruzích už o víkendu skončí letošní sezónu. Na Slovakiaringu se odjedou poslední závody tohoto roku.

Zdroj: TZ, Foto: Dušan Belica

Druhý říjnový víkend bude posledním závodním víkendem v letošní sezóně mezinárodního mistrovství České republiky silničních závodů motocyklů na závodních okruzích (MMČR SZM). V termínu od 11. do 13. října 2019 se odjede sedmé kolo této sezóny. Prvních šest závodních víkendů se jelo spolu s mezinárodním šampionátem Alpe Adria promotéra Lutec a ten poslední bude uspořádán ve spolupráci se slovenskou motocyklovou federací (SMF). A kde jinde, než na Slovakiaringu. Na této trati se jelo již na začátku sezóny, takže jak ji otevřel, tak ji také uzavře.

Závody budou znovu vypsány pro třídy Supersport 300, Superstock 600, Superstock 1000, Superbike a také pro Alpe Adria Cupy 600 a 1000. Bonusem je vložený volný závod tříd 125 SP a 125GP/Moto3, ve kterém se ale nebudou udělovat body do žádného MMČR, jak již bylo několikrát oznámeno v samostatných tiskových zprávách. Kromě našich jezdců se tu bude účast jezdců ze slovenského mistrovství a poháru a také z maďarských a polských šampionátů. Díky tomu startovní listina již dávno překročila stovku přihlášených jezdců. Diváci, pro které je vstup do depa i na tribuny zdarma, si díky tomu mohou užít pěknou závodní podívanou a hezký závěr letošní motocyklové sezóny.

Supersport 300

V nejslabší třídě Supersport 300 je v MMČR SZM na závodních okruzích v průběžném vedení slovenský závodník Maxim Repák, kterého tak čeká domácí závod. Nyní má 188 bodů a náskok dvaceti bodů na Jiřího Nespěšného, takže se může pořadí ještě změnit. Průběžně třetí je Ital Manuel Rocca, který má 157 bodů. Dobře rozjetou sezónu měli také všichni tři jezdci z ACCR Czech Talent Teamu – Willi Race, kterým se ale několik závodů krylo se závody v mistrovství světa, takže museli něco vynechat a tím pádem se v pořadí propadli dolu.

Superstock 600

Velice stabilní a suverénní výkony podává Jiří Mrkývka ve třídě Superstock 600. Ten letos posbíral tři nuly, ale k tomu připsal osm vítězství a jedno druhé místo, takže má celkem 220 bodů a slušný náskok 24 bodů na druhého Kevina Rannera. Zajímavý bude také boj o třetí místo, kde Tomáše Šubrta a Jaromíra Chlupa dělí jen dva body. Bodově však mohou dosáhnout i na vyšší příčky, takže v této třídě není ještě nic rozhodnuté.

Superstock 1000

Ve třídě Superstock 1000 je na průběžné první pozici Michal Prášek, který má 160 bodů a náskok 32 bodů na Tomáše Svitoka. Tomáše čeká domácí závod, takže bude chtít podat co nejlepší výkon, navíc jen bod za ním je polský reprezentant Marek Szkopek. O další dva body dál je Michal Filla a tři body za ním je Maté Laczkó, takže o druhé místo budou bojovat hned čtyři jezdci. Každá chyba bude rozhodovat, navíc ani jeden z nich na začátku sezóny na Slovakiaringu nezískal ani bod.

Superbike

Jasným vítězem letošní sezóny ve třídě Superbike je Karel Hanika, který kromě dvou nedokončených závodů vždy vyhrál. Díky tomu už může jet ve velké pohodě. Druhý průběžně je zatím Marko Jerman, za kterým je se ztrátou třiceti bodů Gerold Gesslbauer Jr. Závěr sezóny bohužel vynechává Ondřej Ježek, který byl v jednu chvíli ve vedení, poté stabilně za svým týmovým kolegou na druhém místě, ale nyní je už čtvrtý a předehnat ho může i Jiří Brož, který na něj ztrácí jen šest bodů. Dobrým zpestřením závodů v Mostě byl Marek Červený, který se v obou závodech dostal na stupně vítězů. Uvidíme, zda se hvězda přírodních tratí ukáže i na Slovensku.

Kompletní průběžné hodnocení:

https://www.autoklub.cz/wp-content/uploads/2019/10/mmcr-velka-silnice-most-1.pdf

Dušana Harvanová – členka komise SZM pro závodní okruhy

„Těším se na jezdce a závěr sezóny 2019. Karty nejsou rozdány a hrajeme do posledního kola. Přihlásit se můžete do závodů na Slovakiaringu nejpozději do 12. 10. 2019 dopoledne, abyste stihli administrativní a technickou přejímku. Zároveň chci jezdce informovat o termínu slavnostního vyhlášení letošní sezóny MMČR SZM pro první tři jezdce. To proběhne v prostorách Autoklubu dne 2. listopadu 2019. „

Harmonogram víkendu

http://www.slovakiaring.sk/fileadmin/2019/Timetable_PRIX_OF_SLOVAKIA_2019.pdf