Road Racing Free Party Hořice 2020

V Hořicích v Podkrkonoší se letos nemohly odjet ani jedny závody, ale přesto si mohli jezdci a fanoušci užít pěknou akci, při které na všechny opět dýchla atmosféra tohoto legendárního místa.

Letošní závodí sezóna je značně ovlivněna pandemií Covid-19 a proto byly také v Hořicích v Podkrkonoší zrušeny oba dva letošní závody. Naštěstí se parta nadšenců kolem Martina Poura, Tomáše Jenčovského a Musea Czech Road Racing v Hořicích rozhodla pro fanoušky a jezdce něco udělat. V sobotu 22. 8. 2020 proběhla v Hořicích Road Racing Free Party.

Akce začala přibližně v 9 hodin ráno, kdy se všichni sešli vzadu za věží za kempem. Zde proběhla krátká rozprava, při které byli hlavně závodníci informováni, jak proběhne jízda na počest hořického okruhu. Poté proběhlo focení u startovní věže a následně vyrazili všichni na trať za doprovodu státní a městské policie. Objelo se kolo a půl a jezdci zamířili na nádvoří zámku, kde sídlí museum. Zde pak byla autogramiáda a po ní dojeli půlku druhého kola. Mezi tím již probíhala na náměstí výstava historických motocyklů a také pit bikové tréninky a závody pro jezdce i širokou veřejnost. Spousta lidí zároveň navštívila museum, kde se každý rok mění expozice, takže je tu pořád na co koukat.

Celá akce probíhala bez problémů, i když se konala za plného silničního provozu. Určitě patří poděkování všem, kdo se podíleli na organizaci, že vše proběhlo podle plánu a v pohodové atmosféře. Byla to pěkně strávená sobota.