Richard Sedlák: „Radvanice 2018“

Richard Sedlák: „Radvanice 2018“

Minulý víkend se odjely další závody na českých přírodních tratích, když jezdci tentokrát zamířili do Radvanic. Opět jsme si mohli užít zajímavý víkend, který ze svého pohledu opět hodnotí Riči Sedlák.

Minulý víkend se odjely další závody na českých přírodních tratích, když jezdci tentokrát zamířili do Radvanic. Opět jsme si mohli užít zajímavý víkend, který ze svého pohledu opět hodnotí Riči Sedlák.

Zdroj, foto: Richard Sedlák, Dušan Belica

Páteční hektické balení, cesta k Mariovi pro opravenou motorku, na které s Tomem makali dlouho do noci, abychom mohli v Radvanicích startovat. Moc jim za jejich noční práci díky, bez mechaniků bych tohle celý nemohl absolvovat. Potom cesta do Motozemě pro novou kombinézu, za kterou moc děkuji, a pak už konečně cesta do Radvanic. Honza Nehasil byl už na místě, takže nám s Kubou pomohli vybalit a motorka se ještě doskládala do kapot a udělaly se přejímky. Po přejímkách přišlo nepříjemné zjištění, že jezdců do 600ccm přijelo jen osm!

Pátek nás pozlobil ještě deštěm a situace byla podobná jako v Hořicích. Když zde zaprší, město oschne, ale les je mokrý. Na víkend už ale bylo hlášeno jen slunečno bez deště. První kvalda, nová kombinéza abych ji odzkoušel, roztáhnul a zjistil, jak se mi v ní jezdí. Přišlo třetí kolo a já nedobrzdil do první levé po startu a srazil Pavla Tomečka. Motorky to odnesly jen lehce, ale Pavel měl bohužel něco s ramenem a vyšetření ukázalo, že musí na operaci. Tohle byl velmi špatný okamžik, kterého lituju a Pavlovi přeju brzké uzdravení a návrat. Tím první kvalda skončila a motorka šla opět na opravu. Kombinéza teda vydržela 2 kola a už byla pokřtěna. :/

Do druhé kvaldy začalo pršet a bylo jasné, že musím nastoupit, abych měl minimálně pět měřených kol a taky bylo jasné, že se nezajede žádný super čas. Druhou kvaldu jsem nakonec nějak obkroužil, abych měl kola.

Neděle byla velmi dlouhá, protože náš závod byl naplánovaný na půl pátou odpoledne. Nakonec byl start díky mírnému skluzu posunut na pátou. Předtím se jely ostatní třídy a bohužel se ve twinech zranil David Hanzalík, který do závodu šestek nenastoupil. Z osmi jezdců nás na startu bylo nakonec šest. Takovou účast nikde nepamatuji. Start mi vyšel. Nechtěl jsem zbytečně riskovat, protože mi prostě suchá kvalda chyběla, takže mi Petr Wiesenberg odjel a já si za sebou hlídal Petra Košťála. Takhle jsem bezpečně závod dokroužil a dojel na druhém místě. Oslavy fandů byly, ale jako bych dojel první ze 100 jezdců. 🙂

Přeju Pavlovi, aby byl brzy v pořádku a ukázal se divákům na závodě IRRC v Hořicích, což je i náš další závod. Pokud nemáte o víkendu 18. – 19.8. co dělat, rozhodně se přijeďte podívat a jezdce podpořit.

Díky svým fandům, sponzorům a partnerům: FUTURES-CONTPRODUCT s.r.o., LASIUS Group s.r.o., MB TOOL s.r.o., Generali, Motoshop Amtrade, YAMAHA CENTRUM – PEMM Brno s.r.o., Free-moto,FORD AUTO IN s.r.o., Milan Svoboda – INOX Processing, Moto-pneu , MOTOGRAFIX.CZ, MotoZem, ASP Group Distributing, Kola Koblížek, Yamaha-morava, Serviced By Mario

Dalším podnikem kde se uvidíme, jsou již zmíněné Hořice na IRRC, kam máme potvrzenou divokou kartu.

RiČi96