Pozitivní start domácí Grand Prix pro Filipa Salače

Pozitivní start domácí Grand Prix pro Filipa Salače

Jeden z nejdůležitějších víkendů celého roku – domácí Velkou cenu v Brně – zahájil český závodník Filip Salač velice dobrým výkonem. V prvním tréninku sice nebyl spokojený, ale v tom druhém si zlepšil náladu a den ukončil se ztrátou jen osmi desetin na nejlepšího.

Jeden z nejdůležitějších víkendů celého roku – domácí Velkou cenu v Brně – zahájil český závodník Filip Salač velice dobrým výkonem. V prvním tréninku sice nebyl spokojený, ale v tom druhém si zlepšil náladu a den ukončil se ztrátou jen osmi desetin na nejlepšího.

Zdroj: TZ, Foto: Ronny Lekl (Redox Prüstel GP)

Letní pauza v mistrovství světa silničních motocyklů je definitivně u konce a závodníci se opět pustili do práce a co víc, druhou polovinu sezónu rozjeli při české Velké ceně České republiky v Brně. Velice důležitý víkend čekal českého jezdce Filipa Salače, který samozřejmě chce domácímu publiku předvést co nejlepší výkon. Filip loni v Brně debutoval v Grand Prix na divokou kartu a letos zde jede ve své první sezóně jako stálý jezdec třídy Moto3.

Jezdec týmu Redox Prüstel GP zahájil den s časem 2:10,107, ale během odpoledne se o více než jednu vteřinu zlepšil. S kolem zajetým za 2:09,013 obsadil v kombinaci všech časů 14. místo se ztrátou 0,888 s na prvního. Zítra je na programu třetí volný trénink a kvalifikace, ve které se rozhodne o postavení na startovním roštu pro nedělní závod. Podle předpovědi počasí by mělo pršet, tak se uvidí, jak právě počasí zamíchá výsledným pořadím.

Filip Salač

Filip Salač

„Dnešní výsledek je nakonec velice dobrý. V prvním tréninku jsem byl s motorkou velice nespokojený, navíc jsme zvolili špatnou strategii. Hodně jsem se trápil s předkem a ve velkém náklonu jsem hodně ztrácel přilnavost. Do druhého tréninku jsme udělali velký krok a cítil jsem se dobře. Dobrý čas jsem zajel hned ve dvou rychlých kolech a motorka fungovala dobře. Na zítra budeme měnit motor, takže i toto se zlepší. Uvidíme zítra, jak se mi bude dařit, ale doufám, že postoupíme do druhé části kvalifikace. Dám do toho všechno. Nejlépe by bylo, pokud by pršelo už ráno, ale pravděpodobně to bude až na kvalifikaci, ale uvidíme. Chci poděkovat všem fanouškům a všem, co mě podporují.“

Harmonogram třídy Moto3 Monster Energy Grand Prix České republiky

(časy uvedeny v SEČ):

Sobota 3. 8. 2019: 3. volný trénink (09:00 – 09:40), kvalifikace (12:35 – 13:15 – 2 části)

Neděle 4. 8. 2019: Warm Up (08:40 – 09:00), závod (11:00)