Páteční volné tréninky Jarní ceny Brna 2020

Na Masarykově okruhu v Brně se dnes rozjela letošní Jarní cena Brna. Na programu byly volné tréninky, které si mohli jezdci připlatit.

Zdroj: Road Racing Club

Letošní motocyklová sezóna byla poznamenána pandemií koronaviru a nyní už se konečně mohlo začít závodit. Na Masarykově okruhu v Brně se první červnový víkend jede odložená Jarní cena Brna 2020.

Na okruh se sjela spousta závodníků, nicméně počasí jakoby bylo pro Jarní cenu zakleté. V minulých ročnících jsme mrzli, když byla zima. Tentokrát taková zima není, když se teploty vzduchu pohybují kolem 15°C, ale celý den víceméně prší. Pršelo celou noc na dnešek. Během odpoledne se na chvilku začalo počasí lepšit a trať začala vysychat, ale na konci druhého tréninku třídy do 600 ccm začalo pršet a kategorie Twinů a dalších už museli jet ve velké vodě. Během dalších dvou tréninků pršet přestalo, ale trať zůstávala dlouho mokrá a moc nevysychala kvůli mrakům. Během třetího volného tréninku třídy do 600 vysvitlo sluníčko…

Po diskuzi s několika závodníky všichni uvedli, že dnes jde jen o zkušební jízdy a není nutné riskovat. Spousta z nich proto některé tréninky vynechala, někteří objeli jen pár kol. Výsledky proto nejsou směrodatné, protože ani v jednom tréninku nebyly ideální podmínky a nejeli všichni. Každý se těší na zítra, kdy by podle předpovědi mělo být hlavně sucho.

Aktualizace: Na závěr se nakonec udělalo pěkné počasí a poslední trénink odjeli Superbiky na téměř suché trati.