Nedělní závody Alpe Adria na Slovakiaringu 2019

Nedělní závody Alpe Adria na Slovakiaringu 2019

Výsledky nedělních závodů prvního kola letošní sezóny Alpe Adria, které se jede na Slovakiaringu.

Výsledky nedělních závodů prvního kola letošní sezóny Alpe Adria, které se jede na Slovakiaringu.

Zdroj: Alpe Adria

Živý přenos:

Live Timing: https://www.laller.hu/livetiming/aa/

Kompletní výsledky: http://www.chronomoto.hu/livetiming/pdf/?eventid=20190426_28_aa_slovakiaring

Foto: Dušan Belica

Supermono – sprint race

Po ranních Warm Upech se rozjely nedělní závody. Jako první vyrazili do svého sprintového závodu na šest kol jezdci třídy Supermono. Podmínky na trati jsou lepší, než byly včera, když je slunečno. Během úvodních kol závodu několik jezdců spadlo, ale vypadalo to, že se nezranili.

Do závodu nejlépe odstartoval Jerry von de Bunt, který okamžitě nasadil bezkonkurenční tempo a už po dvou kolech vedl o více než deset vteřin. Za ním jel na druhém místě Johann Karl a třetí byl Nico Kehrer. Mezi všemi jezdci se poměrně rychle vytvořily mezery a nikde nedocházelo k přímým soubojům.

Jerry von de Bunt si nikým neohrožený dojel pro vítězství s náskokem 26,7 vteřiny. Na druhém místě skončil Johann Karl a stupně vítězů nakonec doplnil Galip Satici, který v závěru závodu zrychlil. Do cíle závodu dojelo jen deset závodníků. Ladislav Vojtko dokončil na sedmém místě a o vteřinu za ním skončil Libor Kamenický.

Výsledky závodu

Alpe Adria Cup 600 a 1000

Druhý závod v pořadí čekal společně jezdce Alpe Adria Cupů ve třídách 600 a 1000. Bohužel tyto poháry nemají početné zastoupení a na trati se sjelo dohromady jen 11 závodníků. Závod se jel na sedm kol. Po prvním kole se na čele odpoutala dvojice Robin Kraaikamp a Radoslaw Brandebura, mezi kterými to bylo napínavé o vítězství. Na třetí pozici se dostal Radek Kubišta, který předjel Andrease Kurila. Top5 doplňoval domácí jezdec Erik Danihel a Čech Pavel Paldus byl hned za ním. Ve třídě 600 byl na první pozici Amir Osmanovic, za kterým se držel náš Petr Svoboda a třetí v této kategorii byl domácí Michak Knezovič, který zároveň uzavíral startovní pole.

Pro vítězství závodu ve třídě AA Cup 1000 si nakonec dojel Radoslaw Brandebura. Robin Kraaikamp si první pozici zezačátku závodu neudržel a skončil druhý. Stupně vítězů doplnil Radek Kubišta. Ve třídě AA Cup 600 to bylo na konci závodu napínavé a vítězství nakonec urval Petr Svoboda před Amirem Osmanovicem. Třetí skončil Michal Knezovič.

Výsledky závodu

Honda TC Dunlop

Třetím závodem v pořadí byl pro třídu Honda Talent Challenge Dunlop, který se jel na 10 kol. Do závodu nastoupilo jen sedm závodníků, mezi kterými nebyl ani jeden český zástupce. O vítězství spolu jeli Luca Gottlicher a Tino Hole, ale Luca v pátém kole spadl a měl po závodě. Do vedení se tak dostal Tino Hole. Kromě Lucy ze závodu odstoupili i Florian Weiss a Kilian Holzer, takže v závodě již pokračovali jen čtyři jezdci. Tino Hole projel první s náskokem 48,7 vteřin, druhý skončil Marie Mende a Nicholas Hole doplnil pódium.  

Supersport 300

Po závodech tříd, které nejsou tolik obsazené, vyrazili na trať jezdci třídy Supersport 300, kde bylo 19 startujících. Závod byl vypsán na 9 kol. Na Slovensku je sice slunečno, ale docela foukal vítr. Z první pozice do závodu startoval včerejší vítěz Oliver König z českého ACCR Czech Talent Teamu – Willi Race. Druhou startovní příčku měl domácí Maxim Repák, který včera předvedl dobrý výkon, ale nakonec spadl kolo před cílem. Třetí na startovním roštu byl Oliverův týmový kolega Vojtěch Schwarz. Pátou pozici na roštu měl David Kubáň a šestý jel Miloslav Hřava. Ze 13. místa jela Markéta Strnadová a startovní pole uzavíral Radek Lamich.

Do závodu dobře odstartoval Oliver König, ale ještě lépe odjel David Kubáň, který se dostal do vedení. Všichni jezdci samozřejmě jeli v jedné velké skupině. Oliver se během prvního kola dokázal dostat do vedení, ale druhý Maxim Repák rozjel podobnou bitvu jako včera a před Olivera se rychle dostal. Třetí jel Vojtěch Schwarz, za kterým se seřadili David Kubáň, Miloslav Hřava, Mate Szamado, Jiří Nespěšný, Manuel Rocca, Roman Kučera a Pawel Sobczyk. Markéta Strnadová byla na 16. pozici a Radek Lamich získal pár píst a jel na 17. místě.

Na čele závodu se podobně jako včera začali Maxim Repák a Oliver König odpoutávat a po prvním kole už vedli o více než vteřinu. V dalším kole se Oliver dostal zpátky do vedení, když zajel zatím nejrychlejší kolo závodu v hodnotě 2:24,323. O třetí místo jela skupinka českých závodníků, kterou vedl Vojtěch Schwarz a za ním byli David Kubáň a Miloslav Hřava. Míla s Vojtou, kteří jsou spolu v týmu, se nakonec odpoutali od ostatních a proti sobě jeli o poslední pódiové umístění. Pátý David Kubáň už začínal ztrácet na jezdce před sebou, ale byl na čele tříčlenné skupiny.

Ve třetím kole bohužel Vojtěch Schwarz a Míla Hřava v závodě skončili. Na čele se stále držel Oliver König, kterého stíhla Maxim Repák. Na třetí místo se po vypadnutí obou našich jezdců dostal Mate Szamado a čtvrtý jel David Kubáň, který byl jen pár tisícin vteřiny za svým soupeřem a měl tak na dosah bednu.

Oliver König v dalších kolech udržoval první pozici, ale v sedmém kole se na chvíli Maxim Repák dostal do vedení, nicméně český reprezentant mu to při nájezdu do osmého kola vrátil a byl opět první. Bohužel chvíli později Oliver zpomalil a se slovenský závodník se ujal vedení a začal si tvořit náskok. Maxim si vedení dlouho neužil, když bohužel spadl stejně jako včera. Nyní skončil na zemi v poslední zatáčce. Oliver tak do předposledního kola najel sám, navíc s náskokem 12,6 vteřiny na Mateho Szamada. Třetí jel Jiří Nespěšný.

Oliver König si dojel pro druhé vítězství víkendu, když cílem projel s náskokem 16,3 vteřiny. Druhou pozici získal Mate Szamado, který jel také sám, ale o třetí místo to bylo napínavé až do cílové čáry. Pódium nakonec udržel domácí Jiří Nespěšný. Čtvrtý David Kubáň na něj ztratil jen 0,027 s. Top5 doplnil Ital Manuel Rocca. Markéta Strnadová dorazila do cíle na 11. místě a Radek Lamich na 13. místě.

Výsledky závodu

Superstock 600

Po pauze se rozjel odpolední program, který zahájili jezdci třídy Superstock 600 závodem vypsaným na 12 kol. Po startu se do vedení dostal Felix Nassi, za kterým se seřadili Richard Bodis a Thomas Eder. Hned v prvním kole přišel pád jednoho jezdce, ale nic se mu nestalo. Michal Chalupa se držel na pátém místě a Jaromír Chlup uzavíral Top10.

Po prvním kole jela o vítězství trojice Felix Nassi, Richard Bodis a Martin Vugrinec. Za nimi vznikla mezera jedné vteřiny, kde jela dvojice Julian Trummer a Michal Chalupa. Za nimi byla další mezera jedné vteřiny na třetí skupinu pěti jezdců.

Na čele závodu to byla skvělá bitva o vítězství. Michal Chalupa se na čtvrtém místě osamostatnil, kdy měl před sebou i za sebou rozdíl kolem čtyř vteřin. Jaromír Chlup jel na 11. místě na čele skupiny. Tomáš Šubrt se držel na 17. místě, Patrik Stachura na 26. místě, Michal Savinkov na 27. místě, Zdeněk Ort na 30. místě a Jan Novnotný uzavíral startovní pole na 35. místě.

V polovině závodu to bylo stále velice těsné mezi Felixem Nassim, Martinem Vugrincem a Richardem Bodisem, které dělilo jen pár tisícin. Díky tomu jeli i nejrychleji a na ostatní si vyjeli náskok 7,5 vteřiny. Michal Chalupa si stále držel čtvrté místo a Top5 uzavíral Julian Trummer, ale zde to byl podobný souboj ve skupině jako na čele závodu.

Vítězem závodu se nakonec po těsném souboji kolo na kolo až do posledního kola stal Martin Vugrinec, který jen o 0,048 s porazil Richarda Bodise, ale tento souboj byl výbornou podívanou. Stupně vítězů doplnil Felix Nassi, který na oba ztratil půl vteřiny. Michal Chalupa si dojel pro čtvrtou pozici a Alen Gyorfi dojel pátý. Jaromír Chlup zůstal na 11. místě a dalším bodujícím českým jezdcem je třináctý Tomáš Šubrt.

Výsledky závodu

Superstock 1000

Další závod v pořadí čekal jezdce třídy Supertock 1000, který byl vypsán na 12 kol. Bohužel do něj nenastoupili Michal Prášek a Michal Filla, kteří se včera zranili při pádu v boji o vítězství. Ještě před začátkem závodu spadl jeden jezdec v zahřívacím kole. Z našich jezdců tak měl nejlepší startovní pozici šestý Karel Pešek, za kterým stáli Dominik Jůda a Václav Bittman. Do závodu odstartovalo jen 12 závodníků

Po startu závodu se do vedení dostal Arnaud Friedrich, kterého ale hned předjel Christofer Bergman. Na třetí pozici se dostal Karel Pešek, za kterým jeli Marek Szkopek, Mate Laczko, Florian Husler, Kamil Krzemien a Dominik Jůda. Bohužel v průběhu závodu se ukázalo, že pád v zahřívacím kole měl Václav Bittman.

Během dalších kol se na čele Christofer Bergman odpoutal a po dvou kolech už měl náskok přes dvě vteřiny. Na druhém místě jel také sám Arnaud Friedrich, za kterým byla také mezera přes dvě vteřiny. Nejzajímavější to bylo o třetí místo, kde jel Karel Pešek, ale stále měl za sebou velkou skupinu jezdců až do osmého místa.

V průběhu závodu to bylo na prvních dvou pozicích stále stejné. Na třetí pozici se dostal Marek Szkopek a vpřed se dostával Dominik Jůda, který už se dostal na páté místo za Karla Peška, ale stále šlo o boj ve skupině, kde byly mezi jezdci malé rozdíly. Mate Laczko zajel do boxů, takže v závodě pokračovalo už jen deset závodníků.

Pro vítězství dnešního závodu si dojel švédský závodník Christofer Bergman. Na druhém místě skončil Arnaud Friedrich a stupně vítězů doplnil Marek Szkopek. Čtvrtou pozici nakonec získal Dominik Jůda, který je nejlepším českým závodníkem. Za ním dojeli Kamil Krzemien, Florian Husler a Karel Pešek nakonec dojel až sedmý. Za ním skončili Tomáš Svitok, Michal Šembera a s velkou ztrátou desátý Patryk Pazdera.

Výsledky závodu

Superbike

Předposlední závod nedělního programu čekal jezdce třídy Superbike, které čekal závod na 13 kol. Z prvního místa opět startoval Karel Hanika, který včera nedal nikomu šanci a dojel si pro dominantní vítězství. Do závodu nejlépe odstartoval Pawel Szkopek, který se ujal vedení a za něj se zařadil Karel Hanika. Na třetí místo poskočil Toni Finsterbusch a dále byli Marek Szkopek, Patryk Kosiniak, Ondřej Ježek, Gerold Gesslbauer Jun. a další. Dobrý progres v prvním kole měl Miloš Čihák, který se po startu z 20. místa dostal na 11. pozici. Na 15. místě jel Jiří Brož, 18. Stanislav Polák a 19. jel David Ouředníček.

Hned v první zatáčce druhého kola spadl Karel Hanika, ale nic se mu nestalo. V závodě bohužel nepokračoval. Na čele závodu se začala trhat trojice Pawel Szkopek, Toni Finsterbusch a Marek Szkopek. Čtvrtý Ondřej Ježek na ně ztrácel kolem 1,5 vteřiny.

V polovině závodu bylo pořadí víceméně stejné. Ve vedení jel Pawel Szkopek, který měl náskok 3,3 vteřiny na Toniho Finsterbusche. Na třetím místě jel Marek Szkopek, který ztrácel vteřinu na druhého a měl náskok jedné vteřiny na čtvrtého Ondřeje Ježka. Na pátém místě jel Patryk Kosiniak. Až o šesté místo jelo více jezdců, kde byli Gerold Gesslbauer Jun, Marko Jerman a Ville Valtonen. Jiří Brož se posunul na 12. místo, Stanislav Polák na 15. místo a Miloš Čihák naopak klesl na 16. pozici. David Ouředníček byl na 18. místě.

V osmém kole to začalo být zajímavé o druhé místo, kde se sjeli Toni Finsterbusch, Marek Szkopek a Ondřej Ježek. Netrvalo dlouho a Ondra Ježek se dostal na třetí pozici přes Marka Szkopka a tři kola před cílem už byl druhý, takže podobně jako včera zrychlil hlavně v závěru závodu. Toni Finsterbusch se ale nevzdával a Ondrovi předjetí vrátil v první zatáčce dvě kola před cílem. Velice blízko byl oměma i čtvrtý Marek Szkopek.

Vítězem závodu byl Pawel Szkopek s náskokem 8,2 vteřiny. Bitvu o druhé místo nakonec vyhrál Ondřej Ježek, který za sebou nechal Toniho Finsterbusche a Marka Szkopka. Jiří Brož se nakonec dostal do Top10. Stanislav Polák si připsal body za 14. místo a na 16. a 17. místě dojeli David Ouředníček a Miloš Čihák.

Výsledky závodu

Supermono

Na konec nedělního programu se na trať vrátili jezdci třídy Supermono, které po dopoledním sprintu čekal druhý závod vypsán na 9 kol. Do závodu nenastoupil Marek Němeček, takže startovalo 12 závodníků. Nejlepší start měl opět Jerry von de Bunt, který okamžitě začal ostatním ujíždět. Na druhé místo se zařadil Daniele Scagnetti a třetí jel Johann Karl. Libor Kamenický se během druhého kola dostal na 8. místo a Ladislav Vojtko jel na 10. místě.

Během dalších kol si Jerry von de Bunt budoval na čele pohodlný náskok, ale na druhé místo se dostal Johann Karl, když předjel Daniela Scagnettiho. To byl jediný přímý souboj, který se dal na trati sledovat. První místo zůstalo neměnné až do cíle a o druhé místo to stále nebylo rozhodnuté. Nakonec ho získal Daniele Scagnetti a Johann Karl skončil třetí. Libor Kamenický dojel osmý a Ladislav Vojtko devátý.

Výsledky závodu