Morocco Desert Challenge se přehoupla do 2. poloviny

Morocco Desert Challenge se přehoupla do 2. poloviny

Pět závodních dní mají za sebou jezdci účastnící se letošního ročníku Morocco Desert Challenge. Zde je hodnocení z pohledu Klymčiw Racing a českých jezdců.

Pět závodních dní mají za sebou jezdci účastnící se letošního ročníku Morocco Desert Challenge. Zde je hodnocení z pohledu Klymčiw Racing a českých jezdců.

Zdroj: TZ Klymčiw Racing

Závodníci na Morocco Desert Challenge mají za sebou 5. závodní den a rally se tak přenesla do své druhé poloviny. Dnešní etapa měla 319 závodních kilometrů, převážně v písečných dunách. Méně zkušení závodníci byli včera na briefingu upozorněni, aby v žádném případě nepřeceňovali síly. Stejně tak byli upozorněni posádky aut a kamionů, aby si právě na motorkáře dávali velký pozor a nezranili je. To je právě slabinou této rally. Trať je očividně stavěna pro auta a kamiony, takže tyto vozidla motorkáře, kteří startují před nimi, velmi rychle dojedou a jsou pro ně nebezpeční. 

Mezi motorkami dnes dojel nejlépe Španěl Joan Pedrera, v těsném závěsu za ním Američan Skyler Howes (Klymčiw Racing).

Howesovo hodnocení dnešní etapy: „S Pedrerou jsme se celý den naháněli, jedeme prakticky spolu. Myslím, že to tak bude do konce závodu, protože když startujeme, máme mezi sebou jenom jednu minutu, takže se brzo dojedeme. Na druhou stranu vím, že když náhodou zabloudíme, jsme v tom oba. Pedrero dneska vyhrál díky tomu, že se mu na posledním úseku dařilo držet co nejblíž speed limitu, mě to trochu lítalo.“

Na velmi dobré pozici dorazil Petr Vlček, který ale dohání velkou ztrátu z předminulého dne, kdy se měl defekt kola.

I zbytek  týmu Klymčiw Racing, tj. Gee Motzkin, Marian Starý a Gilad Gotfried, dorazil v pořádku do cíle, byť notně vyčerpán.

Smůla se dnes přilepila na paty oběma Olmerům (Czech Beer Rally Team). Mladší Zbyněk sice dojel těsně za první desítkou, ale čeká na penalizaci za neprojetí jednoho kontrolního bodu. Otec dopadl o dost hůř, protože havaroval a má podezření na zlomené žebro. 

Výsledky 5. etapy v kategorii motocyklů

1. místo #104 Joan Pedrera (04h 34‘ 10‘‘)

2. místo #106 Skyler Howes (04h 35‘ 18‘‘)

5. místo #109 Petr Vlček (05h 05‘51‘‘)

16. místo # 155 Zbyněk Olmer jun. (06h 07‘ 01‘‘)

23. místo #132 Gee Motzkin ((06h 40‘ 45‘‘)

33. místo #159 Marian Starý (07h 50‘46‘‘)

35. místo #165 Martin Novotný (08h 22‘ 02‘‘)

40. místo #107 Gilad Gotfried (09h 18‘ 41‘‘)