Monster Energy se stane novým hlavním sponzorem Yamahy MotoGP

Monster Energy se stane novým hlavním sponzorem Yamahy MotoGP

Společnosti Monster Energy a Yamaha posílí svou celosvětovou spolupráci, když podepsali několikaletou dohodou o spolupráci. Monster Energy se stane hlavním sponzorem továrního týmu v MotoGP.

Zdroj: Yamaha Racing, Monster Energy

Yamaha Motor Co., Ltd s radostí oznamuje, že Monster Energy Company bude hlavním sponzorem týmu Monster Energy Yamaha MotoGP a to s platností od sezóny 2019 v mistrovství světa silničních motocyklů. Jak je vidět, tým změní svůj název, protože odchází společnost Movistar.

Monster Energy tým sponzoruje již od roku 2013 a od té chvíle společně oslavili tři tituly v roce 2015 (jezdec, tým, výrobce) a v týmový titul v roce 2016. Oba jezdci týmu už v současné chvíli spolupracují s touto společností, ale od příští sezóny se jejich vztah prohloubí. Valentino Rossi a Maverick Viñales tak budou hlavními protagonisty značky, což bude vidět i na jejich kombinézách a motorkách.

Spolupráce mezi Yamahou a Monster Energy není zaměřena jen na MotoGP, ale můžeme je společně vidět i v superkrosu, AMA motokrosu, MotoAmerica Superbike & Supersport, v mistrovství světa motokrosu a také při vytrvalostním závodě Suzuka 8 hodin.

Monster Energy Rig pro všechny fanoušky při Velké ceně Katalánska

Yamaha a Monster Energy se rozhodly uspořádat oficiální tiskovou konferenci, která proběhne ve čtvrtek před Monster Energy Grand Prix České Republiky v Brně na začátku srpna.

Lin Jarvis – výkonný ředitel Yamaha Motor Racing

„Jsme potěšeni, že jsme dosáhli dohody se společností Monster Energy jako hlavním sponzorem našeho továrního týmu v MotoGP. Díky novému partnerství bude mít Monster Energy silnější pozici ve třídě MotoGP – vrcholové aktivitě ve světě motocyklového závodění. Vzhledem k tomu, že je Monster Energy velice dynamická značka, která je extrémně aktivní po celém světě, očekáváme, že tato spolupráce nadále zvýší viditelnost obou značek a také nám to poskytne skvělý základ pro marketingové aktivity. Nová smlouva také vyjadřuje záměr Yamahy a Monstr Energy nadále posilovat naši spolupráci v celosvětových programech na silnici i v terénu.“

Rodney Sacks – výkonný ředitel společnosti Monster Energy

„Jsme velice hrdí na to, že otevíráme další kapitolu již desetileté spolupráce Monster Energy a MotoGP, která bude pokračovat s továrním týmem Yamahy. Naši vášeň pro tento sport jsme léta sdíleli s Valentinem Rossim, Maverickem Viñalesem, Jorgem Lorenzem, Calem Crutchlowem a Johannem Zarcem (mimo jiné), stejně tak s velikou rodinou Yamahy. Jme nesmírně nadšeni z vyhlídky dalšího rozvoje našeho vztahu s takovým týmem. Jsme velice odhodláni poskytnout zážitky Monster fanoušků milionům nadšencům pro MotoGP po celém světě, jak na závodní trati, tak mimo ní. Prostřednictvím našeho hlavního sponzorování Velkých cen v České republice a v Katalánsku máme příležitost pokračovat v našem partnerství, které je v jednom jedno z nejdynamičtějších sportů na naší planetě.“