MMČR Miniracing se přesouvá do Třince

MMČR Miniracing se přesouvá do Třince

Mezinárodní mistrovství České republiky – Miniracing míří tento víkend do Třince, kde se odjede čtvrtý závodní podnik letošní sezóny. Stejně jako minule v Chebu, i tentokrát se pojedou závody všech tříd.

Mezinárodní mistrovství České republiky – Miniracing míří tento víkend do Třince, kde se odjede čtvrtý závodní podnik letošní sezóny. Stejně jako minule v Chebu, i tentokrát se pojedou závody všech tříd.

Zdroj: TZ

V sobotu 8. června 2019 se v severomoravském Třinci odjede čtvrtý závodní podnik letošní sezóny mezinárodního mistrovství České republiky – Miniracing. Do Třince tyto závody zavítaly loni poprvé a všichni účastníci byli nadšeni, kdy především oceňovali kvality okruhu, zázemí, restauraci a také personálu. Závodní trať Steelring je dlouhá 1 234 metrů, široká 9 – 10 metrů a její převýšení dosahuje 7 metrů. Díky špičkovému kamerovému systému, kdy je na dráze rozmístěno 16 kamer, mají sportovní komisaři skvělý přehled o tom, co se na trati děje. Na základě toho mohou zpřesnit svá rozhodování, což by mělo jezdce motivovat k férovému závodění.

Stejně jako při minulých závodech v Chebu, i v Třinci se mezinárodní mistrovství ČR pojede ve třídách Minimoto Junior A, Minimoto Junior B, Senior Open 50, Mini GP Stock, Mini GP Open, Minimotard, Jawa 50 RS a Jawa 50 GP. Mezinárodní přebor ČR bude ve třídě Mini GP O. Součástí závodního dne budou také ukázkové jízdy Akademií. Zde je důležité připomenout, že pro ukázkové jízdy akademií platí technické předpisy jako pro třídu Minimoto Junior A a B s rozdílem, že:

  • restriktor pro dvoudobý motor: o minimální tloušťce 3 mm ve výfukovém kanálu, ale před výfukovým potrubím, s kruhovým otvorem o průměru nejvýše 10 mm
  • restriktor pro čtyřdobý motor: o minimální tloušťce 5 mm v sacím kanálu, ale za směšovací komorou karburátoru, s kruhovým otvorem o průměru nejvýše 10 mm

Z tohoto důvodu budou techničtí komisaři kontrolovat restriktory i u akademií, stejně jako u tříd Minimoto Junior A a B.

Všichni by si také měli dát pozor na maximální povolenou hlučnost, která je v Třinci omezena na 108 dB.

Závodní den je tradičně naplánován na sobotu, kdy jezdce čeká nabitý harmonogram od tréninků, přes kvalifikace až po závody. Do depa mohou přijíždět již od čtvrtka 6. 6. od 18:00 a za poplatek využít pátečních tréninků.

Video: MMČR Miniracing – Cheb 18. 5. 2019

Reportáž na IFKTV ze Třince 2018

Aleš Eder – člen komise SZM AČR za Miniracing

„V Třinci jsme jeli vloni poprvé a všichni byli nadšení. Vše bylo perfektní, ať už šlo o pořadatele, okruh i zázemí. Je to moderní a nádherný okruh, který nám poskytuje skvělé služby. Proto jsme velice rádi, že i letos můžeme ve spolupráci pokračovat. Už tento víkend tu přivítáme jezdce letošní sezóny v MMČR – Miniracing. Stejně jako při minulých závodech pojedeme ve všech třídách, takže očekáváme velkou účast. Navíc by mohli přijet jezdci ze Slovenska a Maďarska, kteří to mají do Třince blíž, než do Chebu, kde se jelo minule. Apeluji na jezdce a jejich doprovody, aby si pohlídali hlučnost svých strojů a u Akademií se budou kontrolovat restriktory. Doufám, že nám vydrží dobré počasí a všichni nám předvedou krásné a férové závody.“

Časový harmonogram

Časový harmonogram v pdf:

http://www.motojunior.cz/data/race/pdf/1558859769-190608-timetable-trinec-pdf

Kompletní výsledky:

http://www.motojunior.cz/data/race/pdf/1558618750-190521-mmcr-mpcr-vysledky-2019-sloucene-pdf

Další informace o celém šampionátu naleznete na webu: www.motojunior.cz