Maďarsko se může připojit k MotoGP od roku 2022

Maďarsko se může připojit k MotoGP od roku 2022

Už dlouhá léta usiluje Maďarsko o zařazení do kalendáře MotoGP a nyní k tomu přišel první krok, když bylo podepsáno memorandum. Tato země by se mohla dostat do kalendáře v roce 2022.

Už dlouhá léta usiluje Maďarsko o zařazení do kalendáře MotoGP a nyní k tomu přišel první krok, když bylo podepsáno memorandum. Tato země by se mohla dostat do kalendáře v roce 2022.

Zdroj: MotoGP, foto: Dušan Belica

Společnost Dorna Sports oznámila, že podepsala prvotní smlouvu, díky které by se mělo Maďarsko stát součástí kalendáře MotoGP od roku 2022. „Memorandum of Understanding“ (MOU) bylo podepsáno mezi maďarskou vládou a Dorna Sports, díky kterému by měla tato země získat pět závodů Grand Prix mezi léty 2022 a 2026 s tím, že podepsání smlouvy s promotérem by mělo proběhnout do konce února 2020.

Maďarsko již dříve hostilo závody Grand Prix a má rádo motorsport, jak na dvou, tak čtyřech kolech. Jejím nejznámějším motocyklovým závodníkem je Gabor Talmacsi, který se stal mistrem světa ve třídě 125 ccm v roce 2007. Budoucí závody Grand Prix by měl hostit nový okruh na východě země. László Palkovics, ministr inovací a technologií, již dříve prezentoval plány maďarskému parlamentu a finální rozhodnutí o místě pro novou událost by mělo padnout na začátku roku 2020.

László Palkovics – ministr inovací a technologií

„Jsem velice rád, že můžeme oznámit návrat MotoGP do Maďarska. Brzy bude vládě předložena strategie pro rozvoj maďarských motoristických sportů, která bude zahrnovat řadu cílů a opatření. Kromě úspěchů ve sportu a dopadu na turismus je to také potřebné kvůli průmyslu, který má dominantní dopad na úspěch maďarské ekonomiky. Klíčovými oblastmi investice jsou rozvoj Hungaroringu a domácí sportovní infrastruktury, ve které hraje klíčovou roli nový okruh a MotoGP.“

Carmelo Ezpeleta – výkonný ředitel Dorna Sports

„Jsem velice hrdý, že můžeme oznámit zahájení vyjednávání o dalším rozšíření budoucího kalendáře MotoGP a že budeme pokračovat v tom, že náš sport bude růst a rozvíjet se po celém světě. Nový závod – a okruh – v Maďarsku je vzrušujícím výhledem pro nás pro všechny a MotoGP se vrátí do země s velkou závodní tradicí. Navíc jsme nadšeni, že tu MotoGP hraje klíčovou roli pro rozvoj.“