Jorge Lorenzo míří do další továrny, bude jí Honda?

Jorge Lorenzo míří do další továrny, bude jí Honda?

Jorge Lorenzo v poslední době řeší svou budoucnost v MotoGP. Médii proběhlo několik spekulací, ale nyní to vypadá na podpis u továrního týmu Hondy. Tím pádem ho čeká třetí tovární motorka.

Jorge Lorenzo v poslední době řeší svou budoucnost v MotoGP. Médii proběhlo několik spekulací, ale nyní to vypadá na podpis u továrního týmu Hondy. Tím pádem ho čeká třetí tovární motorka.

Zdroj: motorsport.com, MotoGP

Dani Pedrosa a HRC dnes oznámili, že na konci této sezóny ukončí vzájemnou spolupráci. Po osmnácti letech se trojnásobný vicemistr světa královské třídy MotoGP loučí se svým dlouholetým zaměstnavatelem. K tomu už se schylovalo, protože Honda v posledních měsících oslovila několik závodníků ohledně druhé sedačky v jejich týmu. Johann Zarco si vybral nabídku KTM, Andrea Dovizioso zůstal u Ducati a chvíli se mluvilo i o úřadujícím mistrovi světa třídy Moto3 Joanovi Mirovi či trojnásobném mistrovi světa Jonathanovi Reovi. Dnes se ale internetem prohnaly zprávy o podpisu Jorgeho Lorenza.

Jorge Lorenzo strávil devět let v královské třídě MotoGP u Yamahy a nyní je druhou sezónu v sedle Ducati. Uplynulý víkend se mu v italském Mugellu podařilo s Ducati poprvé vyhrát, ale na tiskové konferenci uvedl, že vítězství přišlo pozdě na to, aby ovlivnilo jeho budoucnost. Více k tomu nechtěl říct. V současné chvíli měl podepsat smlouvu s Hondou, která mu nabídla roční plat čtyři miliony Euro. Tím pádem si oproti současnému platu pohorší, ale tehdy podepisoval v úplně jiné situaci, kdy ho Ducati chtěla přetáhnout od Yamahy. Dříve se také hodně mluvilo o tom, že by mohl přestoupit k Suzuki, či že by mu Yamaha poskytla satelitní stroj se stejnou podporou, jakou mají Maverick Viñales a Valenitno Rossi v továrním týmu Movistar Yamaha. Nyní můžeme očekávat, že přijde během pár dní oficiální oznámení, nejpozději možná při jeho domácí Grand Prix v Katalánsku, která je také důležitá pro sponzora Repsol.

Aktualizace 6. 6. 2018: Honda potvrdila přestup Jorgeho Lorenza, když uvedla:

„Honda Racing Corporation (HRC) s radostí oznamuje podepsání smlouvy s trojnásobným mistrem světa MotoGP Jorgem Lorenzem. Španělský závodník se připojí k týmu Repsol Honda v příštích dvou letech. Od roku 2019 bude Jorge Lorenzo týmovým kolegou čtyřnásobného mistra světa MotoGP Marca Marqueze. Se dvěma velkými šampiony a velkými talenty vysoce doufáme, že budeme mít silnější tým, který bude přínosem ve vývoji v HRC.“